Koje gume koristite na Loganu

prethodna tema - sledeća tema

ppejic

Svaki ciga svoga konja hvali.

Mene ineteresuje kada se pominje homologovana dimenzija pneumatika, da li se to odnosi na sam pneumatik ili na pneumatik koji je homologovan sa odredjenim tipom-markom vozila?

Keka

Jao Pejo, mani se tih teorija zavere  :lau:

Ako dobro razumem, odnosi se na dimenziju, znaci ako je Logan sa 15" tockovima homologovan na dimenziju 185/65R15, ti mozes da stavis bilo koje zimske gume 185/65R15, ali neces moci da stavis 195/60R15.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Vožnja ljeti na zimskim gumama nije preporučljiva a zna biti i opasna jer gubi grip na velikoj vrućini. Šta li kaže zakon vezano za to..? Da li je to igdje zabranjeno?

                                                                                                                                                                                                            Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

ppejic

@Keka

Toga sam se i plasio. Meni su felne 14", a guma je 165/80/R14. Gde da nadjem takvu zimsku gumu?

Peja

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

Brate, j*bo ja Daciju ako moram specijalno gume da narucujem preko interneta. J***la ih 14" i 165/80

Loganovac

Menjaj za petnaestice...  :ne:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

DarioGTI

165/80R14 ?? stvarno ne obicna odnosno ne cesta dimenzija.....  :fiju:

uz 165/80R14, gume jednakog dijametra bi bile 175/75R14 (-2mm, -0,32%) razlika je unutar granica tolerancije 2.5%

stoga pogledaj ove gume:

http://www.internet-prodaja-guma.com/auto-gume/tigar-175-70-r14-winter-1-84t-550210

http://www.internet-prodaja-guma.com/auto-gume/sava-175-70-r14-eskimo-s3-ms-84t-tl-509451

http://www.internet-prodaja-guma.com/auto-gume/fulda-175-70-r14-kristall-montero-3-84t-m-s-fuw017

imas ih jos podosta na tom sajtu, pa pogledaj!
ako ne zelis stavljati tu dimenziju, onda mislim da je jedino preostaje da predes na 15" kotace, kao 185/65R15, jer ta dimenzija je homologirana za Logana, i nju bez problema mozes uvesti u papire auta, i nemas sekiracije!  :to:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

ppejic

Imam ne samo ja, vec vecina ljudi koji voze Logana, 14" felne. Uz to imam 2 god. stare Barum letnje za 14". Sada cu kupiti neke polovne 15" celicne i na njih staviti zimske gume. A ratkapne?

Posle jos 2-3 godine dolaze na promenu letnje gume, da li opet trosak za 15" felne, ili da jurim fantomsku HOMOLOGOVANU dimenziju?

Stvarno su ga zasrali iz Dacije.

Peja

Keka

Pejo, znas da ponuda zavisi od potraznje. Gume u toj dimenziji se proizvode, ali ih kod nas nema na svakom cosku zbog slabe potraznje. U svakoj iole ozbiljnijoj firmi mogu da se naruce, a verujem da ti nije toliko hitno i da mozes da sacekas nekoliko dana. Jeste da guma ima u hipermarketima, ali se ne kupuju tamo i ne kupuju se svaki dan.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

Planirao sam kupovati felne za zimske gume. To ce biti felne 15".

Dok mi stignu letnje gume za zamenu (2-3god) vrebacu povoljne 15" aluminijumske felne... jbg.

Peja

Loganovac

Ima ona narodna, ko ne plati na mostu, plati na ćupriji... Mada stvarno nema smisla, slažem se da su ga z*srali sa četrnaesticama.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

Uh, kako sam se danas obradovao  :woo-hoo:

Za 14" felne je homologovana i dimenzija guma 185/70/R14. Lepo je oznaceno na nalepnici na vratima, samo treba neko da procita  :kava:

Peja

Raja


Veterinar

Pirelli P 400 M+S napred, presle 60000. Pozadi Sigura, presle 40000. Subjektivno, Pirelli su u boljem stanju. Kad zagledam koji par guma da menjam, cini mi se da ce Sigure prve da se skidaju. Zanimljivo.