Koje gume koristite na Loganu

prethodna tema - sledeća tema

kovdejan

Ja imam fabričke Kormoran i sa njima polako prelazim već 50.000. U principu sam zadovoljan njima ali polako počinjem da razmišljam o zameni. Čitajući prethodne postove najviše sam se zagrejao da uzmem Continental Eco 3. E sad, jedino što me interesuje je da li stvarno vredi dati par hiljada dinara više za njih u odnosu na Tigar Hitris ili možda Siguru?


Raja

#121
Ako imaš para vredi, ako nemaš - ne vredi. Ako si u principu zadovoljan Kormoranom uzmi siguru. Eco Contact 3 je malo bolji i skuplji pneumatik. To pokazuju testovi koji su rađeni.
Ima, piše negde, pronađi.To što je pneumatik malo bolji nekada zna da ispadne mnooogo bolje.

Loganovac

#122
Stvar ličnog opredeljenja. Ja evo već 30.000km vozim pomenute kontinentalke i zadovoljan sam. Ne prezadovoljan, ali zadovoljan. I dalje mi je šara veća od 4mm svuda, dobro se ponašaju na mokrom kolovozu i po snegu. Problem je prašina na suvom putu, gde očekujem nešto bolji grip, pisao sam o tome. Tigar tu nije ništa bolji, dapače, ali je znatno jeftiniji. Međutim, po mom mišljenju (a navozao sam se Tigrovih guma...) sa ovim gumama nikad neće biti problema tipa razbalansiranosti, ujednačene je debljine svuda po obimu, nema grdnih tegova za balansiranje, ne cvika tako lako na udarnim rupama i trotoarima, i još uvek ih nisam osetio na volanu, čak ni pri ekstremnim brzinama. Nisu preterano bučne, a nisu ni Tigrove. Takođe nema ni onog karakterističnog (za Tigar) "geganja" auta posle dužeg stajanja u mestu, dok se gume ne zagreju. E sad, ko voli - nek izvoli.
BTW: koja kinta za Continental?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kovdejan

#123
Mislim da ću ipak uzeti kontinentalke kada dođe vreme. Nisam se nešto preterano udubljivao u cene. Samo sam ovlaš pogledao na http://www.internet-prodaja-guma.com/auto-gume/continental-185-65-r15-contiecocontact3-88t-7205 da bih od prilike imao predstavu kako stoje stvari. Kada konačno padne odluka o zameni onda ću malo više da se angažujem po tom pitanju.

DejanLogan

ja imam fabricke kontinentalke i danas sam ih zamenio  :whistling: prednje nazad, zadnje napred  :Smiley:

Vihor

Montirao ja Continental Eco 3 fabricke koje sam dobio uz auto, kakva tisina, kolko manje buke, da mi je neko pricao, ne bih mu verovao
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Loganovac

Skinuo si konačno Wintere?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Vihor

Citat: Loganovac poslato 01.04.2010. - 21:57
Skinuo si konačno Wintere?

Jesam,ali jos nosim lance i lopatu u gepeku, planina je to!   :wink:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Zoran

Ljeti Kontinental, zimi Sava S 3. S 2 mi se čini boljim odabirom.

                                                                             Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

S-2 je stari model i ne postoji u dimenziji za Logan.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


DeepBlue

format 185*65/15
letnje: fabricke Michelin energy @44k km ...
zimske: kumho kw17 @26k km

michelin: jako tihe, zadovoljavajuce po suvom i kisi, ocajne po hladnom. kad predju nekih 25-30k km , osetan pad kvaliteta ...
kumho: jako prijatne za voznju, mekane, veoma dobre i po kisi, dobar grip, mada ove cetvrte sezone se takodje oseca pad, ne skripe puno po toplijem vremenu  ...

dodatno
one rumunske fabricke: @60k km pa mogu cda se voze, cista plastika, malo klizavije po mokrom, relativno vozljive i zimi, pri toplijem vremenu skripe ko bolesne  ...
tigar prima: ufff, jako fine prvih 15k km, posle toga primetno losije

staracstol

Michelin nesto eko ovo ono, 205/55/16

Veterinar

Mislim da imas "najjacu" dimenziju na ovom Forumu.

krle

Fabričke Michelin Energy. 65000km    :to:

Zoran

Keka ti si u pravu, bio sam nedovoljno jasan S 2 sam imao na R 5 prije Sandera i više bih se pouzdao u nju.

                                                                                                                                   Zoran
Sam svoj gazda - vazda.