Tce 0,9 + TNG - Problemi sa gasom

prethodna tema - sledeća tema

mdbokic

Da li neko koja pumpa koristi domaći a koja plin iz uvoza?
Što se mog auta tiče, bez lambda sonde, evo nekoliko dana, auto ide bez ikakvih problema!!
Jedino što mu na ovom minusu treba baš dosta da prebaci na plin...

dedola

U zr sve pumpe koriste nisov gas s tim što postoje 3 klase kvaliteta, tako je ranije bilo. Jedino ona pumpa kod aviva toči uvozni koji dolazi preko Mađarske tako sam bar čuo.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


MiM

#123
Pregledah temu na brzinu, nemam baš mnogo vremena da ispratim sve odgovore, ali na žalost vidim da nas ima dosta sa problemom.

Dakle naš pristup je sledeći nakon tri reklamacije ( tri radna naloga iz servisa) nakon kojih problem nije rešen upućena je reklamacija RNS sa navedenim svim detaljima tih reklamacija.

Obzirom da im je istakao rok za rešavanje problema po reklamaciji, spremam se da istupim sa novim zahtevom, za početak za nadoknadu štete, a onda ćemo videti šta dalje. U zavisnosti od njihovog pristupa ćemo odlučiti da li da tražimo nov auto ili ne. Mislim nov već imam jel ali ne radi  :banghead:, pa ne msilim ni da će noviji. U medjuvremenu smo kontaktirali i dilera (u istoj kući gde i servisiramo) on je bio kao sav aztečen pa ne znam pa kako to, itd.....Mislim da znaju ali nemaju stav pa ne znaju šta i kako dalje.

Znači reklamirati RNS je ključno Servisi samo izvršavaju radove po njihovom nalogu i preporuci.

E a šta dalje ne znam  :conf:



Mislim da nam treba pravnik

E da što se kvaliteta gasa tiče, valjda neku inicijativu treba da pokrenu predstavnici proizvodjača i dileri, njima je u interesu, ja samo hoću potpuno operativan auto koji sam platila.

Raja

Citat: Raja poslato 06.01.2017. - 08:00
Ima na TV-u neka emisija, ne znam kako se zove, valjda "Potrošački klub", pa se obratiti i njima da naprave prilog. Udruženju potrošača, you tube, Renou...
Svima za koje mislite da mogu nešto da preduzmu i reše problem. Jako je bitno, možda i najbitnije, da se obavesti javnost.

Čekajući jedni na druge (da neko nešto preduzme) i žaleći se međusobno jedni drugima na Forumu, ništa nećete rešiti. Novinari (specijalizovani i ne specijalizovani), udruženja potrošača, Renou, tržišnoj, yubeti-tjubeti, svima se obratiti.. talasati svugde i na svakom mestu da to odjekne gromoglasno i biće rezultata.
Bez toga, biće samo po onoj narodnoj: Brigo moja pređi na drugoga.

mdbokic

#125
Danas zamenjena lambda sonda.... Za sada je OK, ide normalno....
Na hrvatskom forumu se javio Ivan iz BG, posle nekoliko čišćenja zvali su ga na kompletnu zamenu plinskog sistema, kako on kaže, rekli su mu da ubacuju dizne drugog proizvođača....
Kakvo je stanje kod vas??
Evo link sa hr foruma
http://daciaclubcroatia.com/DCCforum/index.php?topic=2090.new;topicseen#new

Veterinar

Videćemo da li će to dati rezultate. Poslednjih 2500 km sipam samo na OMV pumpi i nisam imao probleme, što ne znači da ih neće biti.  :ne:

Ivan 0.9 tce lpg

Pozdrav, Ivan iz BG, prve komentare na temu 09 tce problem sa plinom prvo sam nasao na HR sajtu pa tek onda ovde. Problem sa plinom imam kao i kod svih od septembra ili oktobra, resenja nije bilo sve do danas kad su me pozvali iz Reno Sava i servis je zakazan za cetvrtak, stigle su nove dizne (od novog  proizvodjaca) i novi "sklop" sta god to znacilo, te se ocekuje da nakon ove, ni sam ne znam koje intervencije po redu, problema vise nece biti. Momci iz servisa su vise nego ljubazni te ga toplo preporucujem.
Javljam se sledece nedelja sa novim utiscima.

Aleks

Znaci i u Hrvatskoj postoji ovaj problem?! Ispada da ni kod njih tng nije zadovoljavajuceg kvaliteta... ako je to uopste uzrok...

ivan-bgd

Ma kakav plin,tu je neka frka oko sistema ...još to nije istestirano kako treba izgleda  :ne:

MiM

Evo i ja da se javim. Dobili poziv servisa sa istim informacijama kao i korisnik Ivan 0.9 tce lpg Sledeće nedelje idemo na zamenu dizni pa ćemo da vidimo.

mdbokic


mdbokic

 :badmood: :ranting:
Opet lampica.... Ici cu u ponedeljak u NS.....

dekiv68

Na kojoj ti se kilometraži sve ovo događa :conf:

mdbokic