palenje strelice koja sugeriše promjenu stepena prenosa

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Hajde nebi li i mi, koji vozimo "zastarjela vozila" nešto naučili.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Da je sreće, trebalo bi da oni od vas, iskusnih vozača, nešto nauče, a ne da one strelice bez veze blicaju ko u diskoteci...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

saša61beograd

Pogledajte oko sebe dok se kolima probijate kroz neku gužvu.Svuda okolo su neke gospođe i gospođice koje ne znaju da voze.A voze često i mnogo,po ceo dan i pri tome telefoniraju,obavezno.Proizvođači automobila ne očekuju od njih da znaju šta je podpritisak u usisnoj grani.Zato su im stavili te lampice/strelice.Ako uopšte nekad pogledaju  u tablu i ako uopšte znaju smisao svega toga.

Loganovac

1. Očigledno si muški šovinista
2. Nisu njima stavili već svima
3. Lampice su beskorisne
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Sir Oliver

I drink to make other people more interesting.

Highlander

... a, pod 2. nam je data mogucnost prosirivanja teme do neslucenih razmjera : Ko kome stavlja, sta i kako, strelice ili nesto slicno, ...  :Smiley: :crazy: :laugh:
Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!

Keka

Dodjoh i ja u kontakt sa navedenim sistemom.

Neko se oko toga definitivno potrudio, medjutim ima dosta nelogicnosti. Verovatno manje trosi, ali je uslov da gas bude ovlas pritisnut.

Kod mene trazi promenu na nepunih 2000 rpm  :ha: ali to u gradskim uslovima, u kombinaciji sa karakteristikama motora, pri voznji na ravnom, sasvim dobro funkcionise.

Nisam do sada patosirao ni forsirao motor, pa nisam uspeo ni da izvedem da me kompjuter opominje da prebacim u nizu brzinu,  u nekoliko situacija sam ocekivao da ce traziti nizu, ali nije.

Sustina je da ima nekog rezona, ima i brljotina, najvaznije je da jako odvlaci pogled i paznju od puta, a to nikako ne valja.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Aleks

Tako je, odvlači pažnju, ali u početku dok se navikneš. Kasnije ga nećeš primećivati.

slavko_bgd


Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Vihor

To sluzi kad omladinci/ke odvrnu muziku a ne gledaju u obrtaje/nemaju pojma sta je to
1. nepotrebno 100%
2. odvlaci paznju
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

saša61beograd

Citat: Vihor poslato 03.10.2016. - 05:23
2. odvlaci paznju
I otežava kucanje poruka tokom vožnje.Ja da se pitam,ja bih te strelice zabranio.

Aleks

Ja bih zabranio i multimedije. Oni veliki displeji, samo nešto svetluca, neke su čak i touch screen pa mora da se skrene pogled s puta da se izabere pesma... Strašno.
I BC je jako opasan, dok skreneš pogled i skroluješ dok dođeš do prosečne potrošnje ode ti pod šleper, pu, pu!
A tek klima, sa +15 izađeš na +35 , baciš kašiče momentalno. I klimu bih zabranio!

Ništa lično, malo kenj*m.
:write: :friends:

Loganovac

Zaboravio si najveće zlo od svih: brzinomer!

Na ograničenjima ispod 80 svako malo ga merkam - nek mi neko posle kaže da je to bezbedno...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kiconix