Koliko ste presli svojom Daciom

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

Vladan P

Zajedno smo skupa !

Veterinar

Kako zvuči motor, daleko je on od otpisa.

Zoran

Jako lijepo radi na leru, to je dobar znak.
Moja neka želja je bila 500 000 km.
 Vozimo dalje...
Sam svoj gazda - vazda.

MitarMrgulic

Naš Zoki će nadmašiti kilometraže legendarnih sdi i tdi motora, dobacit će on do miliona :):)

Andrix

Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

maestral5747

Sandero 3, star ravno 1 godinu,  4989 km, danas

Andrix

Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Mare

Ja samo za poslednjih mesec dana oko 4000 km.  :cul:

Andrix

To se zove steceno iskustvo, zato te i pitamo za savete i misljenja.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Drinski67

Od oktobra 2006. do jula 2023. sam prešao oko 281000km.

Motorom sam prezadovoljan! Još uvek odlično vuče, ali ne znam koliko troši po bord kompjuteru, jer ne pokazuje tačno, odnosno uopšte i to još nisam rešio...

Inače senzor radilice je mogao da me ostavi u planini, srećom ostavio me u gradu blizu majstora, a popravka bila oko 5000 din, ne sećam se tačno. Motor se sam gasio na Tari, a u Beogradu više nije hteo da upali...

2x menjao senzor brzine (na kućištu menjača). Ne utiče na vožnju...

Menjao sam crevo protokomera (MAF senzor), zbog čega sam 3 meseca, dok majstor nije otkrio, vozio sa lošom vučom i sa strahom prilikom retkog preticanja... inače beznrižno pretičem jer u 3. brzini na 3000 obrtaja/min, pojuri do 100km/h, što je dovoljno za Ibarsku magistralu... jedino ne mogu da preteknem kamione koji prazni jurcaju 80km/h po ravnom, a onda uspore na uzbrdici... ubrzanje od 80km/h do 100 i više km/h je ograničeno i tu oprezno čekam pregledan duži pravac...

Promenio sam original porednje amortizere na 100000km, a ovi (Monro) mi traju već 180000km bez znakova starenja...

Tu negde sam promenio i originalno kvačilo a ovo (nije poznat proizvođač, zaboravio ime) mi traje još uvek...

(Zamenski delovi bolji od originala!)

Farove moram da ispoliram...

Najlošiji deo Logana su vrata koja su počela da rđaju pri dnu i iznutra, uprkos naknadnom sipanju voska od strane ovlašćenog servisa u garantnom roku... Uhvatilo se i malo rđe pri dnu "obrva" iza prednjih točkova ...

U kabini se izlizala tkanina na vozačevom sedištu, malo progledala do sunđera (rešava se presvlakom), volan se "usijao" sa strane, menjao sam ručicu menjača, pocrkale sijalice u prekidačima srednje konzole, 

Zamenio sam ručicu za migavce, jer nije imao dobar kontakt za poziciju i srednja svetla. Zamenki deo nije kvalitetan jer kad dam desni migavac i brzo ispravim u levo, sam izbaci ručicu u neutralan položaj i prebaci i uključi nepotrebno u levi migavac! Pazite na zamenske ručice migavaca !!!

Redovno menjao ulje, filtere, paknove, diskove... redavno održavao motor bez lickanja... svakih 10000km...

Prezadovoljan sam autom a naročito odnosom uložene pare u nov auto i održavanje naspram koristi, potrošnje i pouzdanosti...

Sada merkam novi Jogger, ali žao mi što nema dizelaša...



Logan 1.5DCI, Laureat pack New Edition od 2006
Opel Kadet 1.6D 86' godiste do 2006

Loganovac

Svaka čast, i za auto i za tekst!  :to:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Veterinar


Drinski67

Zaboravio sam da napišem i da sam 2 puta menjao termostat.

Na redovnim servisima sipam 4l 5W40, ranije ELF, sada Motrio i ne dosipam između 2 servisa jer nema potrebe. Kada ga majstor dobro ocedi, nivo ulja bude između 2 crtice, a inače bude na maksimumu (kada sipam 4l ulja). Zato više volim da sipam 4l nego 4,5l, jer bi višak ulja pravio loš pritisak.

Trenutno mi pušta sasvim malo ulja na semeringu radilice, što majstor kaže da još ne menjam dok ne bude i lamela za zamenu...

Trenutno troši i malo tečnosti za hlađenje koje majstor ne može da nađe gde curi. Verovatno curi negde na unutrašnjem radijatoru, pa se ne vidi... to me jedino malo brine... T

Takođe sam zaboravio i da kažem da sam 2 puta menjao crevo turbine... bez značaja za nastavak puta kada otkaže... promeni se zvuk ispod haube i vidi se golim okom, kad se zagleda...

Menjao sam skoro i crevo MAF senzora (protokomer). E to me je koštalo 3 meseca vožnje bez pune snage (nerado preticao), dok majstor nije otkrio...

Planiram da promenim preventivno sva preostala creva i uveren sam da ću moći bezbedno na Krf i nazad (2x1000km), bez straha i još uvek sa osmehom na licu...

Auto planiram da ostavim ženi i sinu, a ja da kupim novi Jogger... jedino mi žao što nema 1.5dCI motora...
Logan 1.5DCI, Laureat pack New Edition od 2006
Opel Kadet 1.6D 86' godiste do 2006

Veterinar

Zapravo bi bilo dobro da su ovi postovi bili u temi gde je otpočetka predstavljen tvoj auto ili u temi o dci motoru, da potencijalni kupci polovnih automobila sa dci motorom lakse uvide sta može da ih očekuje.
 Nemoj da zalis sto nema dci motora. Posto ne vucem prikolicu (sa dci sam povremeno vukao) moj izbor bi bio 1.0tCe.
 Jogger je presao za 14 meseci 35000km i motor se ponasa fantastično. O samim karakteristikama cemo u drugoj temi.  :wave: