Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

krle

 :ne:  Negde sam pogrešio u merenju :ces:


Zameni ti to i uzmi ove sa dva prstena.

Keka

Pazi 'vamo:

http://www.internet-prodaja-guma.com/auto-gume/michelin-185-65-r15-energy-saver-88t-grnx-s1-410900
http://www.internet-prodaja-guma.com/auto-gume/michelin-185-65-r15-energy-saver-grnx-88t-690869

http://translate.google.com/translate?sl=pl&tl=en&js=n&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.autokrata.pl%2Fartykul%2Fmichelin-energy-saver-s1-8777

Moguce je da si dobio dva naizgled ista modela, ali da nisu bas isti.

Prvo uporedi oznake na bokovima, sa obe strane (mozes i da slikas i okacis, necemo ti nista). Ako su po oznakama osim serije identicne, onda pravac prodavnica. A i ako nisu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Daniel

Sinoc nisam slikao posto me je uhvatio pljusak i ustrokao sam jako gume.
Sad sam premerio jos jednom, izmerio sam gornju ivicu, posto sam juce sublerom merio skroz od osnove gume.
Tacno 4mm je razlika izmedju sirine ona dva uska gazeca sloja. Dve iz 2012 su 19mm, dok na ovim kraj 2011 su 23mm.
Gledam u gumu i gledam, oznake su sve iste. Kasnije idem da operem kola pa cu onda da slikam da mozemo da brejnstrmingujemo oznake. Keko nemam nikakav problem s tim :ziveli:
@ Krle> Obe imaju dva prstena, ako si mislio na ta dva uza gazeca sloja u sredini gume.
Prva slika 2012 - uzi prsten
Druga slika kraj 2011 - siri prsten
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

krle

#183
Mislio sam na prstene u boji (žuti i beli), odnosno na oznaku runauta.


Ove iz 2011.g. mi liče na moje bivše gume  Michelin Energy  Saver  E3A . Mogu premeriti rezervnu radi upoređivanja.

Daniel

Sara je identicna, sem sirine ta dva sredisnja gazeca sloja.
Evo slikao sam, i uz Kekine linkove uvideo da ove iz 2011 pored oznake grnx, imaju oznaku S1
Nove iz 2012 nemaju S1
Indexi su isti, oznake iste, sem S1
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Daniel

O Keko svemocni nas kralju........  :cool:
Kazi nam svemocni jos jedno samo, sta mu dodje kad ista guma ima S1 i kad nema
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


hobbista

Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Daniel

Au bre, dve razlicite smese. Kao da pricamo o F1  :doh:
Dezen sara je isti, dimenzije i index isti,cak i cene.... videcemo odgovor od ljudi iz Miselina.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Keka

Odlicno prosla u testu....ko prvo devojci, njemu devojka: u Bg dostupno 5 komada.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Daniel

I nakon par dana prvi utisci.
Guma je jako tiha, drzi fantasticno u krivni, po mokrom je isto tiha.
Imam osecaj da je kao usisivac posto kosevi suste od prasine i kamencica. Kao da sve zivo pokupi pa baci gore, sto je valjda na neki nacin dobro ali po koseve bas i nije.
A pride skuplja kamencice u krampone samo tako. Danas sam vadio 5 komada, posto bas zveckaju
Ali sta cemo, to je cena zivota u tako bogatoj zemlji gde se rizla posle zimske sezone ne skuplja i pere.....  :palica:
To rade siromasne zemlje poput Madjarske, Austrije......
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Ayrton

#192
Evo pređoh 1000 km. na novim Mišelinkama,pa da iznesem neke utiske.
Prvih stotinak kilometara sam se setio kolege Daniela koji kaže da su mu gume kao usisivač,sve mi je nešto šuštalo u koševima,pa je prestalo ili sam se navikao.
Vozio sam ih po auto putu našem i hrvatskom (išao sam prošli vikend do Kutine,zato nisam mogao  nedelju dana ranije u Sisak)brzinom i do 150 km/h,vozio sam ih po regionalnim i lokalnim putevima (koji su u prilično lošem stanju),po suvom,kišnom i olujnom vremenu,ali nisam primetio nikakvu bitniju razliku u odnosu na gume koje sam vozio prošlu letnju sezonu.
Da je tiša,nisam primetio,jer mi se deca stalno nešto deru u kolima.
Da mi auto manje troši-pa gde manje od 4,6l/100 km pri brzini od 130km/h i uključenom klimom.
Osećam da mi je  vožnja udobnija,jer su mi Mišelinke od 15 cola,a zimske Wintere od 14.
Vozio sam fabričke (rumunske) Continental-ke,totalni "no-name" Sportiva T-65 i sad Energy saver green X,koje sad na početku nisu ništa specijalno ili sam previše očekivao.
Izvinjavam se kolegama koji Mišelinke "kuju u nebesa",verovatno imaju više iskustva sa ovim brendom!

:offtopic: Video sam u Mišelinke i Nokian made in Rusia! :ne:
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

jasho

 :offtopic: :offtopic:
A Mišelinke Made in Pirot :D

Loganovac

Što se udobnosti tiče, guma od 14" trebalo bi da je udobnija jer je višeg profila pa bolje amortizuje neravnine.
Za 4,6l na 130 km/h - na žalost, ne mogu da poverujem. Da napravimo test ka Nišu kad bude okupljanje...
Koliko se sećam, tvoje su gume "made in" malo dalje otkude Niš, čak u Germaniji, pa ova gornja teorija otpada. Međutim, ove moje španske se, izgleda, mnogo bolje ponašaju od tih. Osetno su tiše i mekše, čak i od zimskih (najboljih na svetu  :D) Fuldi KM3...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.