Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Izgleda mi kao optička varka jer na desnoj fale one dve paralelne linije pa taj red krampona izgleda širi.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

krle

Citat: Keka poslato 12.04.2012. - 14:50


... stvarna pozicija linije je nešto na šta treba obratiti pažnju. Oni su merilo nečega što se zove runout. U zavisnosti od toga kako se pojasevi polažu na gumu tokom proizvodnje, može se desiti da guma ne drži pravac, već da vuče levo ili desno. Što su linije bliže središtu gume, manji runout guma ima i bolje će držati pravac kada je montirana na vašem automobilu.

Daniel

Michelin energy saver, ona dva uska gazeca sloja su razlicitih dimenzija. Radi se o par mm.
I nista mi tu sad nije jasno :ne:
Izmericu sublerom kasnije uvece.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Keka

Da li na boku ima oznaka klase?

Gde si pazario gume?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Daniel

Sulok, Ada.
Ako mislis na klasu brzinski index, u H indexu su
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Keka

Ne, mislim klasa proizvoda: prva klasa, druga klasa, treca klasa.

U svakom slucaju ja bih vratio u prodavnicu i trazio da daju dve identicne gume ili da vrate pare.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Daniel

Koliko je meni poznato, nema oznacavanje klase na gumama. :ces:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Keka

http://www.beousluge.com/saveti/gume.html

Citat: krle poslato 29.09.2010. - 22:51
"Tigar- Na gumama prve klase stoji jedan pečat kontrolora, dok na gumama druge klase stoje dva takva pečata i oznaka D.A. II KL.utisnuta vrućim žigom. Žig se nalazi u zoni stope ,neposredno iznad naplatka. Razlika u ceni je 20%."
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Daniel

ONO ŠTO NE PIŠE NA GUMI

Klasa
Po završetku procesa proizvodnje, guma prolazi kompjutersku kontrolu kojom se određuje klasa gume: I, II ili III. Gume druge i treće klase proizvođač je dužan posebno da obeleži, kako bi kupac unapred znao šta kupuje, ali pošto je guma već napravljena, taj podatak se ne nalazi na njoj.

Sa istog tog sajta
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Zoran

Na Savinim gumama ne piše ali za I i II klasu daju pismenu garanciju godinu dana a na treću klasu nema garancije. Ako si dobio garanciju pisanu onda bi trebalo biti I ili II klasa.
Sam svoj gazda - vazda.

Daniel

Dobio, 5 godina.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Zoran

#176
Budi miran samo malo premjeri te šare jesu li stvarno iste. Koliko se da vidjeti sa slike to je sve ok  :wave:.
Što se tiče datuma proizvodnje ja tu ništa ne sumljam. Ja u jednoj isporuci imam šahtove koje sam juče pravio i one od prije mjesec dana nadopunim ako mi fali količinski.
Sam svoj gazda - vazda.

Daniel

Kacim slike kasnije veceras, tj tacne mere
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

krle

Ja ne vidim ovde nikakav problem, osim onog što  sam citirao iz Kekinog posta. Kao što je Loganovac rekao radi se o optičkoj varci i činjenici da fotografija nije idalna (pneumatici nisu poravnati, ugao fotografisanja...). Premerio sam (koliko sam mogao) piksele fotografije i sve je OK.

Daniel

 Onaj par sa zutom linijom, cca 22mm oba
Sa belom linijom 25mm oba

Slikacu preko dana. :conf:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.