Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

Daniel

Zasto kvalitet ne bi bio neki? Zato sto su Tigrove? V brzinski index pa smatram da guma ne bi trebala da bude losa.
Posto akcija oko nabavke polovnih za sada nije uspela, razmisljam da opet stavim Hitris-a. Sluzio je 60.000km bez problema
Neka iskustva sa hankook gumama, kinergy 185/65/15 6400RSD, 12/12, taze roba
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

nenaddj

@daniel
pitam za kvalitet zbog cijene nista drugo - ima mnogo proizvodjaca sa jeftinim gumama, neke cak i skuplje od tigrovih ali njih nisam ni uzeo u obzir
u svakom slucaju hvala na odgovoru.

jasho

Danas bio u Kemoimpexu đorao zimski sa letnjim setom, balansiranje demontaža montaža 1440 din, usput gledao gume za oko mi zapala fulda ecocontrol cena 7400 i od danas moj favorit  nokian i3 za 6700 din, od tigra bio jedino izložen hitris i ona čije ime je sušta suprotnost iste, ali nisam pitao za cenu :doh:

Daniel

#138
Dimenzija? I3 mu dodje all season ako se ne varam?
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

jasho

Dimenzije 185/65 R15 I3 mislim da je letnja, ali mnogo dobro izgleda, dobra šara, čvrsta guma, kad je porediš sa tigrovom tek tad viodiš koji je plastikaner ova naša :(

Ayrton

To sam ja u Kemoimpexu video još pre deset dana(pisao sam u drugoj temi),Fulda 7400 a Mišelin 7200.
Hankook ovaj novi "I3" nisu imali u našoj dimenziji.A što se tiče njega ja sam tog proizvođača koristio na Fordu,model K-701 sa povećanim procentom silike,što je tad forsirao samo Mišelin,u dimenziji 175-70/13 i nisu bile loše,prešao sam 5o-ak hiljada sa njima.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Daniel

I3 je nokian i definitivno all season.
Pa i moj hitris je izdrzao 60k, i jos bi se kotrljao.
A to bas da vidis toliku razliku u smrsi bas i ne verujem....
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Ayrton

Jbg.,nisam dobro napisao!
Video sam te Nokian "I3",ali dodaj još 500 dindži i vozi novi Energy Saver.
Smesu nisam ni osetio ni posebno hvalio,samo sam izneo svoje iskustvo sa Hankook gumama,od pre 10-ak godina.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Daniel

Fulda progreso 7573
Ecocontrol 7222
Michelin eneregy saver 7231
Continental Eco contact 7137
Hankook Kinergy 6400
Hitris 6100
185/65/15
:conf:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Ayrton

Pomislio sam da si se odlučio za Nokian,a Jasho je napisao da su "I3" 6700 dinara,,pa sam tako izveo računicu od +500 dinara za Mišelin.
Ne znam šta da ti kažem,ja bijem glavu već mesec dana šta da uradim:
-para nema
-moram nešto da kupim-jer još uvek vozim Winteru
-ne prelazim mnogo kilometara godišnje
-......
-......
:ne:
Dve gume Hankook su 12800 dinara,a dva Mišelina 14400.Razlika je 1600 dinara.Ako gume menjaš svaku treću ili četvrtu godinu ,znači da su Mišelinke na godišnjem nivou skuplje 533 (za 3 godine) ili 400 dinara (za 4 godine).Možda to i nije neka razlika!
Ali kad je frka i 500 dinara čini presudnu razliku.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Daniel

Ja guglao malo, i dodje mu da je od svih ovih najbolji eco contact 5.  :ne:
Nisam ni ja pametan vise. :(
Videcu sutra da li je taj sto sam napisao gore eco contact 5, i koji datum imaju na sebi. Ako je sveze, najverovatnije uzimam to.
Ako ne, onda hankook....... :ces:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Daniel

Fulda ecocontrol 195/65/15 na akciji, 6400 sve sa montazom i punjenjem azotom
50/11
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Ayrton

Kupio sam Mišelin Energy Saver.5.nedelja 2012.,made in Germany (!!!).Montaža i balansiranje na alu felnama - gratis.
Cena 138 KM (jedna KM 57,3 dinara).Kad vratim PDV koštaće me jedna guma oko 6700 dinara.
Montiraću ih sledeći vikend,pa ću da iznesem utiske.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Veterinar

Odlično odabrano i iskalkulisano.  :to:

Keka

Malo jeftinije nego kod nas....e sad, da li vredi cimanje za 800 din?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!