Alati i pribor rucne izrade.

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Jeste pod pritiskom. Ako nemate kompresor može obična pumpa za gume. Dunete 5 puta i ode kila ulja u mjenjač  :write:.
Sam svoj gazda - vazda.

glavonja3

Da li bi ova kvaka mogla da posluzi za odvrtanje cepa za ispustanje ulja? Jeste 8x8, ali ima plasticnu drsku (mozda nece izdrzati) i nije skroz pravilna kocka u preseku vec ima zasecene ivice... Sta mislite?

hobbista

Moze - isprobano :D
Samo proveri da li dobro lezi u cepu, posto nisu sve kvake (cetvrtke) istih dimenzija.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Zoran

Ako sumljaš u plastiku malo pomozi sa viljuškastim ključem 8 mm.
Sam svoj gazda - vazda.

zac

#34
Drugari treba mi pomoc oko izbora alata za sabijanje auto-opruga. Razmisljao sam da ga pravim, ali prvo da vidim vasa iskustva. Da li je neko pravio ovaj alat?


Zoran

Ja imam ove pod prvom ponudom. Rade posao ali kada bi ponovo kupovao vjerovatno bi kupio ove pod tri  :ne:.
Sam svoj gazda - vazda.

zac

Hvala Zoki, na takav i ja ciljam, ipak imaju cetiri kljuna...manja mogucnost za sklizne sa opruge ili pukne.

Ovaj Uniorov na drugoj slici je papreno skup, a taj treci sam nasao na "Kupindu' za 1500 din...oko 12,5 e.
To je jeftino, mislim da se i ne isplati da pravim sam za te novce.

Zoran

Nije to skupo slobodno kupi. Ovaj moj je dobar samo opruga hoće nekako na stranu da izbaci trbuh, dok ovaj treći bi to spriječio vjerovatno. Za opruge koje imaju malo navoja a veliki uspon ovaj treći bi bilo teže postaviti a da ne bježi iz vertikale  :ne:.
Sam svoj gazda - vazda.

zac

 :to: Hvala, trebala mi je takva prijateljska potvrda.  :wave:

DrJekyll

Ja sam jednom koristio kineski alat za sabijanje opruga kada sam kod drugara na alfi menjao amortizere (on kupio kod kineza) i desilo mi se da je pukao jedan krak i opruga je otišla 20 metara od mene....srećom. Od tada mi ne pada na pamet da tako nešto ne radim u servisu....nek oni "ginu", plaćeni su za to. Uopšte nije bilo za zezanje, da je puklo na moju stranu ne bih sad ovo pisao :bonk:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

hobbista

Citat: Zoran poslato 30.07.2012. - 20:33
...kada bi ponovo kupovao vjerovatno bi kupio ove pod tri
:to:
Bili su i na pijaci u B.Potoku u ponudi za slicnu cenu.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

zac

Hobbista :to: Hvala, mozda trknem u subotu.  :ziveli:

Doktore, imao si srece.  :ziveli:


Aleks

Vidjao sam kod nas na buvljaku ovu trecu varijantu, kostali su 1500 din. To je bilo prosle godine, znaci oko 15eur. E sad, kvalitet materijala....  :ne:

blagojevic

U Nisu ga ima, prodavnica Unimark u ul. Dusanovoj. Inace, kljuc je ovaj, ima ga na zvanicnom (valjda) sajtu za prodaju UNIOR-a:
http://www.unior.com/proizvod/kljuc-za-ispustanje-ulja-175-2

zac

Zaboravih na ovu temu...kupio sam alat za sabijanje...jeftin amaterski ali dovoljan za licne popravke..