Pritisak u gumama

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar

Uvek kada zamenim letnje/zimske gume, odmah proverim pritisak i resetujem vrednosti. U protivnom, u roku od pedesetak kilometara ukljucice se lampica. Pravilo.

Yaris

Koja lampica se ukljucuje? Kod mene izbacuje tu informaciju na display-u u sredini table, izmedju cajgera. I nista vise.

kiconix

Jedna i jedina za pritisak u gumama.

Veterinar

Na novom modelu pise, na starom lampica.

kiconix

Na novom, pise plus lampica, ako ne gresim.
Na starim samo lampica.
U principu isto sr*nje

dekiv68

Dobra je stvar taj indikator. Meni je na vreme javio da opada pritisak zbog postojnja šrafa u gumi, tako da sam blagovremeno dopumpao gumu taman da bez problema stignem do vulkanizera. Da nisam imao indikator pritiska u gumama, gumi defekt bi mi se dogodio na sred auto puta, a tada nisam imao ni dizalicu, niti rezervni točak.
Kao što Veterinar reče uvek pri zameni letnje/zimske gume, odmah treba ujednačiti pritisak i resetovati indikator na nove vrednosti

kiconix


saša61beograd

#262
Redovno kontrolišem pritisak u gumama.Pre oko mesec dana bio je doteran na standardnih 2,0.Bio je prohladan dan,oko desetak stepeni.Danas,na oko 21 stepen,pokaže mi se 2,2 a da ništa nisam duvao (isti manometar).Ispustio sam "višak" i opet doterao na 2,0.
Nije bez veze ona stara majstorska priča o "letnjem" i "zimskom" vazduhu u gumama.

Loganovac

Nije samo letnji i zimski, nego tople i hladne gume. Pritisak se proverava uvek sa "hladnim" gumama, a ne posle vožnje većim brzinama kad se gume ugreju.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Andrix

Sad se postavlja pitanje, da li pritisak uvek treba da bude u propisanim merama, mislim i tokom voznje. Ali kada se duvaju na vruce traba-kazu duvati za 0.2 vise...Pritisak nesumnjivo radi tokom voznje i promene spoljnje temp, tako da ja bar na 2 nedelje kontrolisem ili pred put, ili cesce tokom vecih temp oscilacija.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

MitarMrgulic

Nedavno mi se upalila lampica, da je u jednoj od guma pao pritisak... Nisam provjeravao od kad sam preuzeo auto, pa kad sam se vratio s puta, odem da dopušem...

Iznenadio sam se visokim fabričkim vrijednostima kod Opela...ako se voze najčešće dvoje u autu, 2,3 ako se ide na eco opciju, 2,5 i za auto koji je uglavnom sa 4+ putnika, 2,7

Uglavnom, gume su bile izbaždarene na 2.7 ili više, još u salonu, tako da sam ih malo smanjio...

Zoran

Ja na svim autima pušem 2,5 od vajkada.
Sam svoj gazda - vazda.

Andrix

Mislim da bi trebalo da se prate uputstva proizvodjaca vozila. Na ranijem Sanderu 2, preporuka je-tako sam i duvao 2.2/2.0 prednje/zadnje. Sada na Loganu 3 pise 2.4/2.3 sto mi deluje kao vrlo tvrdo, i jeste tako, ali neko je tako proracunao. Nekada na Ladi se zadnje duvale tvrdje jer je motor napred pa da vise amortizuju..sada obrnuto.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

speedo

Ljetne Fulde držim na 2,5, a prednje čak i malo preko na 2,6. Nisu neudobne, a i ja preferiram malo bolju preciznost na volanu...

Keka

Klasika, svi znaju bolje od inzinjera u fabrici.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!