Katalizator

prethodna tema - sledeća tema

astmario

Pa juri hvarisna vozila i otpade i uzmi originalni polovan.

mrjony939

Tako je djile1, taj univerzalni katalizator uglavnom ne vrsi nikakvu funkciju na motorima euro 4, jer ne zadovoljava taj standard.
Da li mozda znas ko ti je odsekao, odnosno odakle je ekipa? Po onome kako su sekli kod mene, sve ukazuje na to da su ga sekli zbog sekundarnih sirovina.

djile1

Kako stvari stoje,ostaje samo kupovina polovnog sa nekog otpada...
Ne,ne znam ko je skinuo katalizator ali se secam da je majstor prokomentarisao da je tehnika skidanja potpuno nova..sta god to znacilo.
Pokusavam da sacuvam zivce koliko se to moze..Inace lokacija je Nova Galenika da ne pomislite da se desilo u Mladenovcu.
Da ne idem u off ali sinoc su mi skinuli i jednu tablicu,meni i jos jedno komsiji..Divan kraj,nema sta...

Aleks

Ja bih pojurio polovan na nekom otpadu. Možda odgovara i od nekog Renoa. I požuri, nešto mi se javlja da će u bliskoj budućnosti biti velika potražnja za polovnim katalizatorima, dpf-ovima i sl.

Vladan P

Zajedno smo skupa !

dobar1

''Majstori'' su mi izgleda sinoć skinuli katalizator sa Dacie Logan 1,4 MPI, na parkingu kod Tempa u Nehruovoj ulici u bloku 63. Može li savet od forumaša, šta mi je činiti sada i ko može da mi od servisa u blizini servisira ovo (ekonomično i kvalitetno). Inače i pitanje mogu li da vozim auto u ovom stanju i sa ovom bukom motora do najbližeg servisa za popravku?

kiconix

 :ranting:
Mozes da se prevezes samo da cev ne vuces po asfaltu.
Jesi li prijavio policiji?

dobar1

Nisam, ne znam da li ima svrhe.

kiconix

Ako niko ne prijavljuje nece ni biti sankcija i sprecavanja dalje kradje.  :ne:

Raja

I kad jednog lepog dana padnu, olešiće ih od batina zbog xy prijavljenih krađa katalizatora (i za one što su lapili i za one
koje nisu lapili).

MitarMrgulic

Ne razumijem, koji su to novci, odnosno koliko cca profitiraju po jednom katalizatoru?

A izlažu se riziku da odgovaraju za tešku krađu...

kiconix

50e su placali. Sad je cena verovatno porasla.
Nov kosta par stotina.

saša61beograd

Citat: kiconix poslato 06.05.2021. - 10:13
Ako niko ne prijavljuje nece ni biti sankcija i sprecavanja dalje kradje.  :ne:
Slažem se 100%.

Bata83

Citat: MitarMrgulic poslato 06.05.2021. - 13:41
Ne razumijem, koji su to novci, odnosno koliko cca profitiraju po jednom katalizatoru?

Jednoj drugoj grupi lik je okacio da prodaje dva katalizatora po sistemu ko da vise, javio se lik i po serijskom broju dao je ponudu 100e i 150e.
Znaci da nisu male pare ako znas sta radis.

hobbista

Meni su nudili za katalizator 250€ i običan lonac. Javili se na oglas za prodaju Lagune :bonk:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D