Popravka sirene - DIY

prethodna tema - sledeća tema

supercuber

Sad kad sam završio popravku, potražio sam na Youtube, gomila tutoriala, čak i sa rastavljanjem komplet mehanizma, da se lakše priđe kablu.
Možda nekom bude od koristi, ovaj link
https://www.youtube.com/results?search_query=dacia+sandero+horn

Aleksabgd

Da se i ja prijavim u ovoj temi. Sirena ne radi kada se upali pozicija ili kratko svetlo. Kada sam skinuo ablender nisam ustanovio da je neka od žica fizički odvojena od mesta gde je lemljena.
Da li auto električar može da ustanovi gde je prekid? Takodje me zanima da li je kvar možda na nekom drugom mestu?







Gagi1/2

Na slikama se ne vidi dobro pa nisam siguran, ali pregledaj dobro dva spoja koji sam označio. Najverovatnije je popustila žica iza jednog od ova dva lema.

duster

Prekinula se crna žica kao i kod prethodnika. Imala je dovoljnu dužinu pa sam je samo zalemio sa gornje strane. Preporučio bih svakome da pokuša sa ovom opravkom. Meni je trebalo manje od sat vremena TRX 15, krstasti šrafciger i lemilica. Slike su kao i u prethodnim ilustrovanim postovima. Možda sam mogao da snimim samo audio zbog ova dva šrafa ispod volana. Bilo bi zanimljivije (18+). Kao i sve što se radi ispod table.