Zamena kočionog ulja

prethodna tema - sledeća tema

zac

Ja je jos nisam menjao...auto 5. god. kupio sam je ali  ne stizem da je zamenim, najverovatnije cu na prolece.

saša61beograd

Nije problem u ceni kočione tečnosti.Problem je što ne umem sam,a izbegavam majstore (i doktore) kad god mogu.
Moj Logan je 6 meseci mlađi od Žacovog,kad on zameni i ja ću 6 meseci kasnije.

zac

Sasa, da li imas ABS na autu?

saša61beograd


zac

E onda sa zamenom kocione tecnosti nema problema, kada budem radio objasnicu sve uz slikoviti tutorijal.  :nami:

Andrix

Kakve veze ima postojanje ABS/a i kocione tecnosti ?
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

zac

Malcice je komplikovanije ispustanje vazduha iz sistema.

saša61beograd

Citat: žac poslato 19.09.2012. - 20:32
E onda sa zamenom kocione tecnosti nema problema, kada budem radio objasnicu sve uz slikoviti tutorijal.  :nami:
Ok,čekam te.

kiconix

Najbitnije je da sistem ne ostane bez tecnosti.

glavonja3

Dolazi vreme da se zameni kociona tecnost. Koliko bi trebalo kupiti? (Valjda je najbolje u Profaku.) Malo me buni sto su mi servisu prosli put naplatili 0.25l a ovde se spominje 0.5 sto pise i u onim uputstvima za servisere...

zac

Ja sam kupio jos prosle godine 0.5l i mislim da toliko i treba, ali jos nisam menjao..planiram na prolece.

roolet

#26
ide pola litra, dot4, izvucete sve iz posude, dospete do samog vrha, ispustate na svakom tocku po nekoliko puta, dolivajuci u posudu onoliko koliko izadje, ne sme da ostane prazna. na tockovima ispustati u malu plasticnu providnu flasicu presecenu na pola, tako se vidi kada se nijansa tecnosti promeni u boju nove koju ste sipali. trebace vam pomagac - ovo je posao za dvojicu ili nju i njega :)

i da, sisice se uvrcu na tockovima

trajce

Ja sam prosle godine menjao tecnost, kupio 2x 0,5 l i potrosio samo jednu flasicu. Auto ima ABS. Ispustio sam sav vazduh (uz pomoc segrta :)) i na tehnickom posle par meseci sve je bilo ok. Da li sa ABS-om treba negde posebno obratiti paznju?

Loganovac

Citat: roolet poslato 26.01.2013. - 13:07
izvucete sve iz posude, dospete do samog vrha, ispustate na svakom tocku po nekoliko puta, dolivajuci u posudu onoliko koliko izadje, ne sme da ostane prazna. na tockovima ispustati u malu plasticnu providnu flasicu presecenu na pola, tako se vidi kada se nijansa tecnosti promeni u boju nove koju ste sipali.

Ovo je prava procedura za zamenu kočionog ulja.   :aplause:

Na ovom mestu moram da se osvrnem na činjenicu da su meni kod Žive "menjali kočiono ulje" u vreme velikog servisa tako što su skinuli rezervoar ulja, pri čemu se malo i prosulo, i jednostavno ga vratili na mesto i dopunili novim uljem, kakvo istakanje iz instalacije, kakvi bakrači!  :agr:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

#29
Ovo je prava procedura ukoliko u instalaciji nema mehurica gasa.

A ako ima, sto sa sigurnoscu ne mozemo znati nikako, onda je ptrebna neka spreavica poput ove.