trip komp, jel moze ovaj na logija dci?

prethodna tema - sledeća tema

zac

 :banghead:  mislio sam na bord komp. I da li se taj, koji si nasao, ukljucuje u onaj konektor u kaseti ili ne.

staracstol

Ukljucuju se na OBDII konektor koji imamo u kolima.

ppejic

Moguce je "ugraditi" pokazivanje na nasem bordu, za sve osim trenutnu potrosnju.
Potrebno je malo znanja elektronike, malo vicnosti oko programiranja eeproma, strpljenja za provlacenje dodatnih kablova i pravljenje kontakta za kontektore....

staracstol


zac

Tako je, Pejo, pomozi ako znas,  neka sema i slicno.

ppejic

OK, mada to je za DIY sekciju.

Dovoljno sam coveku "pokvario" temu.

markonikolic83

Ne bi bilo lose da se to lepo objasni u DIY sekciji.Mislim da bi to interesovalo mnoge clanove.

staracstol

Gdegod Pejo, samo ti piši, mi te podržavamo u bilo kojoj temi  :hihi1:

ppejic

Evo, prevodim dokument, pa cu otvoriti novu temu ;)

staracstol

Pejo brate nas Dacijaski, imal kakvih novosti na ovom polju?

ppejic

#25
Ovo mi je polazna tacka.

http://imbunatatiri-logan.weebly.com/computer-bord.html

Ima i PDF u kome je objasnjeno sta se i gde dodatno povezuje, a sto je fabrickom instalacojom izostavljeno.

Provalio sam kako treba izmeniti sadrzaj EEPROM memorije, al dok ne proverim na svojoj kozi...


zac

Cekamo sa nestrpljenjem.  Pejoooo....  :lux: :lux: :lux:


montenegrino

#28
nije mi bas najjasnije kako rade ovi eksterni bc,odakle vuku podatke,mislim na vozila koja nemaju ugradjen bc?
da li je dovoljno samo ubosti u taj OBDII, i to odmah radi,ili treba jos nesto cackati oko elektronike?
BC je mozda jedina stvar koja mi nedostaje u odnosu na full opremu za sandera...

staracstol

Prikljuce se na obd ii i dovede im se 12v. Nema budzenja itd. Komp koji je vec u kolima daje sam po sebi gomilu podataka, ovaj dodatni ih samo prezentuje u nama razumljivom obliku.