Stepway 0.9 TCE potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

slavko_bgd

Sasvim normalno. Pritom na autoputu nikada ne znamo koliko je jak čeoni vetar na koji možemo da naiđemo.
Svojevremeno mi je na pravcu Beograd-Niš od pumpe AVIA na Dušanovcu do nekadašnje naplatne rampe ispred Niša Renault 5 1100ccm/47ks posisao 31L plina, što mu grubo dođe 15L/100km. Sve vreme mi je "u čelo" duvao tako jak vetar da je to bilo strašno. Većinu puta je pedala gasa bila na podu a nisam mogao da dobacim do 110km/h.


Goky

Zaječar - Niš - Zaječar, troje odraslih u automobilu po BC 199,7 km potrošeno 11,6l ili 5,8 l/100 km
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

dragomix

Prešao 750Km, napuni do vrha, krenuo na put i opet sipao do vrha kad se upalila lampica za rezervu (stalo oko 44l, što znači da je rezerva oko 6l). Prostom matematikom dođemo do potrošnje od 5.88l. 680 od tih 750 Km pređeno na autoputu sa brzinom od 110Km/h, ostalo je magistrala i gradska vožnja. To je otprilike ona potrošnja koja piše u prospektima, što se mene tiče, zadovoljan sam.

mladja73

Logan isti motor. Godisnji odmor. Ukupno predjeno 3812 km, potroseno 221 l goriva, u proseku po kompu 5.8 km/100 km po kompjuteru. Oko 85% vozeno pod klimom i najveci deo po autoputevima.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Trumpeter

Do sada prešao 500 km, prosečna potrošnja 7,5 l, ali zato prosečna brzina 20 km/h  :D

slavko_bgd

Jbt, to troši isto kao i moja Zvečka za isti prosek brzine po gradu... bravo za Sandero Stepway-a  :dobro:

Loganovac

Pa gde si nabio toliku kilometražu za ova dva meseca?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Trumpeter

Nisam izlazio iz kola  :D
Grad, stani kreni kraće relacije, a osim toga zadržao sam i stari auto koii mi čuva parking mesto sistem parkiranja 2 u 1  :to:

djomla1977

Citat: djomla1977 poslato 07.09.2019. - 16:43
Vidim da ljudi ovde uglavnom ostvaruju pristojne potrosnje. Moje iskustvo je sledece: Beograd-Nei Pori-Beograd skoro sve autoput,  zena, dete i ja plus natovaren auto unutra+ natovaren krovni kofer benzin g drive i makpetrol 100 oktana prema bord compu pri konstantnih 130km/h okruglih 10 litara. Eto.
Imajuci u vidu navedeno iskustvo od pre par godina, ovaj put sam zeleo da ponovo testiram potrosnju za vreme puta po Grckoj. Ovogodisnje putesestvije je bilo Beograd-Eratini-Beograd uz malo svrckanja u okolini. Sve u svemu oko 2200km. Zena, dete i ja plus natovaren auto unutra+ natovaren krovni kofer, benzin samo 95ica domaca, makedonska i grcka. Tempomat setovan na 130 km/h, predjeno oko 300 km potorsnja prema bord compu ponovo 10 litara. Ostatak kilometraze po autoputu je predjen po tempomatu setovanom na 114 km/h, potrosnja 7.5 l. E sad, da li malo ili puno ne znam, samo prenosim kako je bilo.

MitarMrgulic

Visoki obrtaji nose potrošnju i kod benzinca i kod diesela, zato je zlatno pravilo, voziti oko 110 km/h, mala potrošnja a i bolja i povoljnija brzina što se tiče bezbjednosti itd.

Ne mogu se sjetiti koje su novine u pitanju, bilo je mjerenje potrošnje Fiata, na konstantnoj brzini 90 km/h i 120 km/ h, mislim da je razlika bila cca 20-25 %

slavko_bgd

Jednom sam tako izračunao da mi je najoptimalnije da na more odem brzinom od 90 -110km/h.


Te godine smo putovali autobusom ...


:friends: :ziveli:

speedo

Krovni kofer tu "pojede" puno goriva. Korektna je potrošnja imajući to u vidu.

Vladan P

Beograd - Trebinje - Neum i nazad.
Troje odraslih , pun gepek, sve vreme klima, autoput 125 km / h, ostalo malo brže od dozvoljenog.

5,8 lit / 100 km.
Zajedno smo skupa !

Cmok

#58
Banja Luka - Gradiska  - Bajakovo - Surcin, sve autoputom. Dvoje odraslih i nekih 50kg prtljage.
Nazad Surcin - Bajakovo - Gradiska takodje sve autputom (samo ja, bez prtljage) a u Gradsci sam nepaznjom umjesto na autoput otisao starom cestom prema Banjaluci (preko Topole i Laktasa), ta cesta je u losem stanju plus se izvode i radovi pa je dobar dio asfalta ozuljan.

Pun rezrvoar nasuo u Banjaluci, isto uradio i kad sam se vratio nazad.
Prvo direkt na pumpu i pun rezervoar (na istoj pumpi kao i pri odlasku).

627km predjenih, board kaze 6.5 prosjecna potrosnja.
Pri povratku u rezervoar je stalo 40.98 litara 95-ice, racunica kaze isto 6.5l potrosnje.

Prosjecna brzina po board je bila 74km/h.
Na autoputu 110-130 (s preticanjima i izletima u 140-150).

Klima nije koristena.

mladja73

Novi update od pre dve dve godine. Logan isti motor. Godisnji odmor. Ukupno predjeno 4184 km, potroseno 248 l goriva, u proseku po kompu 5.9 km/100 km po kompjuteru. Oko 85% vozeno pod klimom i najveci deo po autoputevima.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.