Kupovina novog Sandera & Sajam automobila u NS

prethodna tema - sledeća tema

zlatko23

Uh, majku mu... A bas sam se bio ponadao da mozda malo "ubijem" cenu. Meni je kada sam cuo da to moze izgledalo logicno s obzirom da oni imaju finu zaradu na kolima, pa stoga i imaju prostora da daju neki popust. Ali ako tako kazete...  :glare:

torent

Gde gledate cenovnik za Sandero Stepway?

Svarog

Imaj na umu da ćeš i na kursnim razlikama da izgubiš oko 300€. Cenu ti obračunavaju u dinarskoj protivvrednosti na dan uplate po srednjem kursu, a kad imaš evre u banci, ti ih prodaješ banci po kupovnom (nižem) kursu. Ja sam na 8190 evra puko oko 270 evra zbog kursa, tako da me auto u stvari koštao oko 8500 evra umesto 8200.


hobbista

Dilerima (po neproverenim informacijama) treba da ostaje 7-10%. Kada imaju slabu prodaju, možda može da se dobije neki %, ali kada imaju ovakvu prodaju... teško. Ali, svakako, vredi probati.
Za zamenu deviza pri kupovini treba ići u banku sa kojom auto kuća ima dogovor jer imaju dogovor oko kursa (najmanje se gubi). Takođe, prilikom uplaćivanja vozila to treba uraditi u poslovnoj banci dilera (zbog provizije). Mene je izašlo skuplje 5.000 din zbog uplate u drugoj banci!
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

torent


zlatko23

A da li ja mogu da promenim evre gde ja hocu i da onda donesem iznos koji oni kazu (prema njihovom proracunu)? Ili moram da evre menjam u nekoj odredjenoj banci?

Munze

Mislim da ti daju broj računa na koji uplaćuješ novac :ne:

torent

Citat: zlatko23 poslato 21.08.2009. - 20:32
A da li ja mogu da promenim evre gde ja hocu i da onda donesem iznos koji oni kazu (prema njihovom proracunu)? Ili moram da evre menjam u nekoj odredjenoj banci?
Dobijes cifru u dinarima prema njihovom kursu (obicno se pozovu na neki banku ili srednji kurs NBS)
koju treba da uplatis, a evre menjas gde god hoces.

VeDuS

Obracunaju cenu po srednjem kursu Narodne Banke Srbije i dobijes racun na koji ces uplatiti.
U pro Kredit banci ne uzimaju proviziju a Svotu u dinarima mozes promeniti gde god hoces.
Pitaj prodavce da li imaju nekog "svog" menjaca deviza jer mozes bolje proci i manje izgubiti na kursnoj razlici izmedju srednjeg i kursa koje ti nude menjacnice ili banke.
Ja sam tako odradio pre 2 dana i na cenu od 8300 , kolika je bila za auto odnosno 775000 dinara po srednjem kursu "njihovom" menjacu dao 8350 i to je to.
Nije neka strasna razlika i ne cimas se po bankama i menjacnicama,osim... ako nemas neki extra povoljan kurs kod nekog.

Svarog

#25
Tu stvar malo zavisi od toga gde su ti pare - u džepu ili u banci. Aku su u banci onda moraš da najavljuješ isplatu, pa da novac podižeš sutradan u vreme u koje ti u banci zakažu (u zavisnosti od banke mora da se najavljuje svaka suma veća od 1000 do 5000 evra jer banke zbog bezbednosti ne žele da drže velike količine para u blagajnama), pa da novac nosiš u menjačnicu, pa ponovo u banku da izvršiš uplatu pošto prodavci ne primaju keš, a naročito ne primaju evre, ja pitao. Meni se činilo malo nezgodnim i rizičnim da nosim preko 700000 dinara u džepu. A može da ti se desi i da ti u menjačnici kažu da ne mogu da ti zamene toliku količinu para. Ako diler ima neki dil s menjačnicom onda je to super. Lepo se dogovoriš s bankom da podigneš pare i onda po predračun pa u banku da uplatiš.
Uzgred, meni u banci nisu uzeli neku naročito veliku proviziju, ali kurs svakako jeste nepovoljan. Zbog toga sam posle demonstrativno i zatvorio račun u toj banci. Mada, ja sam bio malo u stisci i nisam mogao mnogo da izvoljevam jer je bilo ostalo samo još par Logana na lageru u Hrvatskoj. Ja sam u salon prvo otišao onako, čisto da vidim kakva je situacija, pa kad su mi pokazali (ne rekli, nego pokazali) na računaru da su ostala samo još tri Logana na popustu nije mi baš bilo do izvoljevanja, pogotovo što se Logan u tom trenutku nije proizvodio zbog recesije (a i popust su davali da bi rasprodali zalihe). U salonu su bili predusretljivi i momak me je odvezao do bankomata moje banke da podignem nekih minimalnih 10.000 din da bi kaparisao kola i da bi oni mogli da ih povuku s lagera. I tako se ja sad srećno vozim u mom crvenom Loganu.

jasho

Kad sam kupovao u decembru, dobio sam profakturu sa tačnim dinarskim iznosom za uplatu (euri puta srednji kurs NBS), podigao eure sa banke, obišao više menjačnica gde su mi ponudili povoljniji kurs za navedeni iznos, u međuvremenu stalno bio na telefonskom kontaktu sa prodavcem iz AK Kompresor koji mi je javio koliki kurs njihov diler nudi, koji je bio isti kao i srednji kurs NBS i ponuda menjačnice Pirana, koji su btw. bili spremni da dođu u salon sa novcem (dinarima), ipak sam se odlučio za dilera salona, otišao u salon , čekao nekih pola sata dok je došao diler(ka) sa NBG, otišli u računovodstvo,  iz AK Kompresora npočeli da broje dinare , ja dao evre dileru da ih prebroji i ,,pregleda''  :D Oni što su brojali dinare rekli sve OK, ona njima da je i sa njene strane sve OK, ja potpisao nekakv papir i moja su bila kola! :woo-hoo:


VeDuS

Jasho je odradio kupovinu u decembru po istoj proceduri kao i ja u avgustu i to u razlicitim salonima i gradovima.
Znaci samo se malo raspitaj kod prodavca i ako je "pravi" pomoci ce ti da to sredis brzo i sa malim gubitkom.
Ajd sad pa da obradujes i sebe i nas. :woo-hoo:

kovdejan

  Ja sam svoju Daciu iskeširao u evrima u Integra motors kad sam je kupovao i niko nije pravio probleme.  Sve ukupno, paket opreme Ambiance sam dobio za 7800€.