2021 Dacia Logan 1.0 Tce ECO-G Comfort

prethodna tema - sledeća tema

Andrix

Palo mi je na pamet prljav plin, ali najcesce sipam na istoj pumpi i pistolju. Za ovu godinu nisam imao ovaj problem. Servis pa lagano. Hvala
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Raja

Načelno, u bilo kom slučaju da se oseti plin u kabini, zavrnuti ventil na boci i voziti na beMzin do servsa.
OBAVEZNO!

Mare

Od lošeg sagorevanja, malo se osetio plin na izduvu, koji je odmah ispod vozača.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Andrix

Servis prebukiran a mi bi trebali na planinu od nedelje....Da li ici ? Puna oba rezervoara pa polako.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

slavko_bgd

Par stvari koje treba znati: 
- "proveriti ubrizgavanje" ne mora nužno značiti kvar plinskog sistema, iako je auto vožen na plin. Ako se ne dešava tokom duže vožnje na benzin, onda jeste uzrok plin i to se lako rešava. Uzrok može biti i plin kao gorivo i može biti neka od komponenti sistema
- jedina sigurna dijagnostika je Clip, tako da treba sačekati termin i pregled u servisu
- vožnja sa curenjem plina kod ovih fabričkih plinskih uređaja je praktično nemoguća jer ili uređaj neće prebaciti na plin ili će vratiti na benzin kada detektuje curenje. S' te strane vrlo, vrlo bezbedan.   
- da li ići il' ne ići? Ja bih išao mirne duše jer "proverite ubrizgavanje" gotovo sigurno nije greška zbog koje će auto stati na putu. 

Mare

Citat: Andrix poslato 09.01.2024. - 10:04Servis prebukiran a mi bi trebali na planinu od nedelje....Da li ici ? Puna oba rezervoara pa polako.

Slobodno pun gas. Neće mi biti ništa. Kao što je Slavko napisao, ne bi uopšte funkcionisao sistem na TNG da je neka velika greška pa i eventualno curenje.
A miris se javlja zbog plina slabijeg kvaliteta i oseća se na auspuhu čiji se završetak nalazi ispod levog dela zadnje klupe. 100% je tako, budi bez brige. I kod mene se slično dešava i nemam nikakvih problema.

Mare

Na satu 81000 km.
Montirani točkovi sa letnjim gumama. Malo sam poranio, ali na osnovu prognoze, zima je gotova. Ukoliko nije gotova, uvek mogu vratiti točkove sa zimskim gumama vratiti za 20 minuta.


Razlika u potrošnji između zimskih 205/55/16 i letnjih 195/55/16 skoro litar. Što znači da sam u proteklih 15k km dao oko 15000 dinara više za gorivo.
Sa fabričkom dimenzijom auto lepše ubrzava, međuubrzanja su daleko bolja, niža potrošnja. Tako da će ove zimske na prodaju i za sledeću zimu definitivno uzimam 195/55/16.




Zoran

Ja sam vršio onomad nekakva mjerenja i potrošnja je bila skoro ista?
 Da nisu bili drugi uslovi?
Sam svoj gazda - vazda.

Mare

U potpunosti isti uslovi vožnje - autoput, tempomat 110 km/h, ja i još tri putnika.

slavko_bgd

Kada se uporede dimenzije tvojih zimskih i letnjih guma razlika u prečniku i obimu je +2% i razlika u širini gazećeg sloja +5%. Rekao bi čovek nikakva razlika. Ne znam, možda i nije razlika u dimenziji od uticaja na potrošnju koliko je možda do brenda, konstrukcije, dizajna gazećeg sloja, sastava smeše, možda neadekvatnog pritiska u gumama... Ali svakako jeste razlika u nečemu, čim si to osetio kao veliku razliku u performansama i osećaju u vožnji. 

Sir Oliver

Koja razlika u ceni je bila za te dve dimenzije?
I drink to make other people more interesting.

Mare

Pa razlika je od par stotina do par hiljada u zavisnosti od brenda. NPR, 205/55/16 Nexen je 7200, a 195/55/16 oko 8500.
Kod ovih jeftinijih brendova kao što je Sailun, razlika je 200-300 dinara.

Ali sa 195/55/16 auto lakše ubrzava i bolja su međubrzanja. Prosto se oseti kako motor lepše radi i ne bruji.

Capriolo

Ma, dimenzija guma je čudo. I dosta utiče na potrošnju. Razlika je manja u gradskim uslovima. Nedavno nadjoh na sajtu Forda za FR da Puma, sa istim motorom, zavisno od dimenzije guma (17" ili 18"), u WLTP režimu ,,veoma velika brzina" (gde je Vmax 131 km/h), ima razliku deklarisane potrošnje od 7 dcl (6,1/6,8 sa 155 ks i 6,2/6,9 sa 125 ks, sve sa Powershift menjačem).

Sir Oliver

Citat: Mare poslato 01.03.2024. - 07:26Pa razlika je od par stotina do par hiljada u zavisnosti od brenda. NPR, 205/55/16 Nexen je 7200, a 195/55/16 oko 8500.
Kod ovih jeftinijih brendova kao što je Sailun, razlika je 200-300 dinara.

Ali sa 195/55/16 auto lakše ubrzava i bolja su međubrzanja. Prosto se oseti kako motor lepše radi i ne bruji.
Pa zato sam te i pitao. Zbog razlike u par stotina ili par hiljada dinara, napravio si trosak od 15000 u gorivu. Stavis deklarisanu dimenziju i gas.
Licno mislim, da ko zeli drugu dimenziju gume da "namunji" auto, on ne meri potrosnju.
I drink to make other people more interesting.