Kupovina nove Dacije

prethodna tema - sledeća tema

Krle87

Onu što pali dobro?  :lau:

Mare

Da, ali i onu sto ti brava ostane u ruci!!! :)

Veterinar

Vidjao sam nekoliko puta Sandero (poslednje generacije) u oglasima. To su polovni automobili iz zapadnih zemalja. Tako ce i Stepway da dolazi. Kada je kod nas prestao da se prodaje Duster 1.6, moja musterija je kupila isti taj auto kao nov u Bugarskoj. Ne znam kako izgleda finansijski da se doveze, nisam ga nikad pitao,ali imamo dakle u praksi i to.

Mare

Troškovi uvoza iz Afrike u EU osim transporta, valjda ne postoje. Dok bi kod nas taj isti Stepway bio skuplji za 2000€.

Veterinar

Znam to. Ne znam koliki bi bili troskovi uvoza novog automobila iz EU za nas kao fizicka lica. Povrat poreza, porez, carinski troskovi, prevoz, potvrda uvoznika?

Loganovac

Što se tiče uvoza vozila iz Afrike u EU, ne verujem da to ide tako lako. Taman i da nema carinskih dažbina, prevoz i vezani troškovi nisu mala stavka. Porez se naravno nikome ne oprašta. Tek da ne pominjem troškove homologacije po strogim EU pravilima - piši propalo.
E sad, drugo pitanje, uvoz novog automobila iz EU kod nas - ako nije lako ni koncesionarima pa stalno krešu broj modela i opcije u izboru opreme, kako bi se tek proveo privatni Sizif...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

nik

#711
Skuplja dara nego mera.

Vozilo koje je registrovano kraće od 6 meseci u zemlji iz koje se uvozi, podleže proceduri uvoza novog vozila (homologacija i ostali ku**i-palci koje rade uvoznici redovno za svaki model/nivoe opreme isl.).
Tek ako je registrovano duže od 6 meseci, smatra se polovnim vozilom, ali i tu postoji "kvaka".
Da ne prepevavam ovde videti ovde.
Tačka 21.

Ako se i ne plati carina, ostaje problem plaćanja poreza, odnosno, povraćaja poreza koji je plaćen u državi iz koje se uvozi.

Po meni, kao što napisah na početku, previše skupo i komplikovano da bi se uopšte razmišljalo o tome u slučaju Dačije.
Da je neka munja, koja ne može ništa slično da se nađe na tržištu kod nas, pa i da se potrudi. Ovako, ćao.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Mare

Citat: Loganovac poslato 09.08.2023. - 08:09Što se tiče uvoza vozila iz Afrike u EU, ne verujem da to ide tako lako. Taman i da nema carinskih dažbina, prevoz i vezani troškovi nisu mala stavka. Porez se naravno nikome ne oprašta. Tek da ne pominjem troškove homologacije po strogim EU pravilima - piši propalo.
E sad, drugo pitanje, uvoz novog automobila iz EU kod nas - ako nije lako ni koncesionarima pa stalno krešu broj modela i opcije u izboru opreme, kako bi se tek proveo privatni Sizif...


Inače da te podsetim da je Sandero 3 pokidao prodaju poslednje dve godine na EU tržištu.

Loganovac

Gubimo nit... Mislio sam da se smo govorili o uvozu vozila za sopstvene potrebe. Hvala što si me podsetio, upravo sam se probudio iz višegodišnje hibernacije pa eto malo da vidim šta ima...

Nije Sandero 3 pokidao, nego je svaki Sandero do sada pokidao. I Daster. A i Džoger će.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

MitarMrgulic

Bit će njih sigurno kao polovnjaka iz uvoza, za nekih 5-6 godina, eh sad kako će im opadati cijena u evropskim zemljama, ne znam...ali ako ih bude puno po flotama i leasingu, velikih firmi po DE, NL, BE, eto njih za par godina i nekih cca 100-150 hiljada KM, kod nas za nekih 50-60% cijene novog, bar se nadam :)

Mare

Citat: Loganovac poslato 09.08.2023. - 14:13Gubimo nit... Mislio sam da se smo govorili o uvozu vozila za sopstvene potrebe. Hvala što si me podsetio, upravo sam se probudio iz višegodišnje hibernacije pa eto malo da vidim šta ima...

Nije Sandero 3 pokidao, nego je svaki Sandero do sada pokidao. I Daster. A i Džoger će.

Dobro jutro kolumbo.

Loganovac

Ŝta li je pisac hteo da kaže...  :ces:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Mare

Pa poželeo sam ti dobro jutro.  :)

saša61beograd

Good news na sajtu Dačije.Na lageru imaju 132 komada za isporuku odmah!Ima svih modela,u svim bojama,po starim cenama od 16.000 do 26.000 evra.Šta se čeka?