Zemlja u blatobranu...

prethodna tema - sledeća tema

sibelius

@ziki_the
gde si ih uzeo i koliko su kostali
moze it da ce mi ustrebati preko nekoliko komada

ppejic

Mislim da je Boka skoro uslikao jednu cvecku koja je nikla u krilu.

Veterinar

Danas je potencijalni kupac razgledao moj auto i rekao da mi raste cvece iz auta. Sto je najbolje, isprao sam krilo pre desetak dana, ali niklo je neko semenje nalik psenici.  :doh:

david


perke21

Veterinar: Prati čovek forum pažljivo  :hm:

Veterinar

#50
Rekao sam mu da prati, pogotovo ako kupi. Svakom vlasniku Dacije to zelim.  Vracamo se na temu.

Daniel

#51
Citat: Daniel poslato 04.05.2009. - 10:36
To ovako izgleda



Dovoljno za jednu saksiju sobnog cveca



Evo slika ljudi. Doduse bez ratarskih kultura, a nema ni jamajcanske lozice......
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

DrJekyll

#52
Danas sam ispravljao prednje krilo na komsinicinom Sanderu i morao sam da skinem malo u donjem delu podkrilo da bih ispravio lim.
Kada sam ga savio prema tocku imao sam sta da vidim i sad mi je krivo sto nisam slikao. Gomila mokrog blata i smeca na samom dnu krila odnosno donjeg dela gde se spajaju krilo i podkrilo.
Ne znam koliko je to zasticeno, ali koliko god da je od onog blata mora da pocne da rdja pa je samo pitanje vremena.
Video sam da postoji i mali otvor...verovatno samo za vodu izmedju krila i podkrila...ali je on bas mali.   Moram sutra i na mojim kolima da proverim sta sve ima ispod suknje mojih kola :wink:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

saša61beograd

Da vas podsetim da isperete zemlju iz blatobrana,ja sam danas izbacio dve lepe gomilice. Umesto problematičnih plastičnih tiplova stavio sam limene žabice i šrafove za lim (kad sam montirao moje home made gumene zavesice).

ppejic

Zaboravio sam prisutnima na niškom druženju da pokažem NEpostojanje zemlje u džepu prednjeg krila

saša61beograd

Između sajtne i plastičnog potkrila sam umatnuo parče gume i napravio 3-4mm razmaka.Očekujem bolji protok i ispiranje.Slažem se sa ovde rečenim da zemlja u tom delu potiče isključivo sa krova i prednjeg stakla,točkovi tu ništa ne ubacuju (imam zavesice i opet dva puta godišnje izbacim šaku zemlje sa obe strane).

ppejic

Meni su tu skinuti srafovi, plasticno potkrilo se odmaklo 2-3mm i sve lepo curi napolje.

VaskezNS

Evo da prijavim da sam se i ja juče pozabavio "zemljanim" radovima. Jes' da sam to mesto ispirao kroz kanale ispod šoferke pre par godina ali sada sam prvi put odšarafio plastična potkrila i iz oba izbacio po otprilike po' kile zemlje iz svakog. Ne znam da li sam time narušio stabilnost prednjeg trapa ali ću bar za mikron smanjiti potrošnju  :)

Na suvozačkom je bilo problema da se jedan šraf potrkila odšarafi pa sam morao da ga isečem testericom. Planiram da ubacim parče gume i odvojim potkrila od sajtne, verujem da je to trajno rešenje ovog konstruktorskog propusta  :ces:

p.s. nisam fotografisao, verujem da je sve već viđeno i jasno.
Ovo je mesto za sLogan ;-)

saša61beograd

Po ko zna koji put opet sam iz blatobrana izbacio jedno pola kila mokrog blata.
Ako  uzmem da je ta zemlja moje vlasništvo,razmišljam da li se računa kao poljoprivredno ili gradsko zemljište i da li mogu imati probleme jer ne plaćam porez na njega.

Loganovac

 :laugh1:

Ne bih ja tako posmatrao... Pre će biti da si tu zemlju protivpravo prisvojio, bolje nemoj da se hvališ kako si postao zemljoposednik da te ne bi poćerali  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.