Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

hobbista

Ako već moraš da imaš 4 zimske gume, možeš da ih ostaviš na felnama u garaži/podrumu u letnjem periodu. Jeste skuplje u početku, ali više nema montaže/demontaže 2 puta godišnje :)
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

sphex

e pa to, skuplje je za cca 5000 din po felni / točku u startu, tj 20000 din za ceo set ili 25000 ako i rezervnu računam.
A montaža/demontaža koliko li je po točku? A opet treba skinuti gumu+felnu i montirati istu x 4 pa 2 puta god.....

Izgleda da sam preumoran za matematiku, ajd probaću da saberem se kasnije pa da vidim računicu....
we brake for nobody!

Dachos

Mozda je negde pisano ali me zanima da li je neko imao iskustvo sa Barum zimskim gumama, kako su se pokazale i sl. Imam neku povoljnu ponudu za njih, ali nisam dosad mnogo cuo o njima..Poz!

Keka

Citat: sphex poslato 27.10.2010. - 16:11
e pa to, skuplje je za cca 5000 din po felni / točku u startu, tj 20000 din za ceo set ili 25000 ako i rezervnu računam.
A montaža/demontaža koliko li je po točku? A opet treba skinuti gumu+felnu i montirati istu x 4 pa 2 puta god.....

Izgleda da sam preumoran za matematiku, ajd probaću da saberem se kasnije pa da vidim računicu....

Ja sam se bavio matematikom, isplati se tek posle 5 godina.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mladja73

Da, ali postoji rizik da se "cestim" skidanjem i stavljanjem gume sa felne ona osteti. To mi se dogodilo kada sam se resavao Kormoran guma( :pop:). Od cetri jedna je bila ostecena. Otkrio sam to tek kada mi je dosao kupac da ih kupi pa sam morao da spustim cenu za gume...Bilo je kasno za reklamaciju.. :agr:
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Daniel

5 godina setam gume sa alu felni. Niti je jedna felna ogrebana, niti je bilo koja guma ostecena.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

dzule

juce stavio sve cetiri tigar wintere 185 65R15 na sandera, cena 4690 po komadu. u novom sadu nestasica tigrovih guma...kazu idu uglavnom za izvoz.meni lici da idu na povecanje cene, pa ce ih onda, gle cuda biti koliko ti dusa isste....nisam kupovao druge felne, menjacu ih dva put godisnje....inace i bez zakona bih ih stavio na auto...dzaba abs i sve ostalo ako ti klizas i klizas i tako do prve prepreke....

sphex

^saglasan, bezbednost putnika i licna na prvom mestu ;)

Mislim i da će moja matematika biti kupovina novih zimskih guma + 2 x zamena tokom godine, nešto mi se ne isplati da mi se isplati posle 5 godina...
we brake for nobody!

Loganovac

Ajde da kažem da mi ta matematika liči na onu kada će se isplatiti ugradnja za pogon na TNG - šta ima da se isplaćuju felne, ti imaš još jedan set felni koje sutra možeš da prodaš ako ti baš ne budu trebale.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

sphex

jeste u pravu si, ali opet dati odjednom duplo para za zamenu guma sa letnjih na zimske je mnogo, bar u datom trenutku...
we brake for nobody!

krle

 Kupovinu felni ću odložiti za narednu godinu. Nema svrhe da ih sada kupujem jer su postojeće letnje gume odradile svoje.

jasho

Pozdrav!

Ja sam stavio 4 wintere pre 15 dana u kemo-impexu na novosadskom putu po 4462din + 300 montaža po gumi nešto manje od 19000 sve skupa, prvo što sam primetio da je auto tromiji, takođe u par navrata sam na gazeli prikočio i nisam nešto bio oduševljen (bilo vlažno, kiša i ABS se uključio), ali zato prekjuče sam bio u HR, išao sam preko BiH nazad uz prvi sneg ove godine, deonica Grahovo-BL-Gradiška, sa prelaskom preko Oštrelja i Manjače (ko je išao zna o čemu govorim) gde je na Oštrelju već bilo par centi snega na putu i autić je išao bez greške, nema proklizavanja, pretiče, ubrzava  :lazy:

sphex

hehe, tu ću i ja da pazarim, vidim ih kroz prozor ;)
Znači tajger dobro prošao na testiranju u pravim uslovim ;) To je ova WinterA: link tj. 185/65 R15 jel tako?

Reci mi kako si zadovoljan uslugom u kemi?
we brake for nobody!

Daniel

Citat: dzule poslato 28.10.2010. - 07:31
juce stavio sve cetiri tigar wintere 185 65R15 na sandera, cena 4690 po komadu. u novom sadu nestasica tigrovih guma...kazu idu uglavnom za izvoz.meni lici da idu na povecanje cene, pa ce ih onda, gle cuda biti koliko ti dusa isste....nisam kupovao druge felne, menjacu ih dva put godisnje....inace i bez zakona bih ih stavio na auto...dzaba abs i sve ostalo ako ti klizas i klizas i tako do prve prepreke....


Danas bio do rodica u NS, ima wintere koliko oces.....
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.