Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Vihor

A koji se prtisci preporucuju?, po ovom vremenu i zimi , bas kad padne sneg?
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Loganovac

Valjda isti kao i za letnje.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

A leti povecati za 0,2 bara......kao.....

Provozas sa fabricki preporucenim pa vidis, ako se auto ljulja, povecaj pritisak.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Vihor

Ja ih drzim na 2.5
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Veterinar

Mislim da je previse.

david

Mislim da je puno, mozda leti odgovara 2.2 a zimi je 2 ok...

Vihor

A sta mu fali?
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

david

Ne fali nista. Kolega stalno drzi na 2.5 i tako cepa stalno...

Veterinar

Koliki je pritisak u gumi ako ga u toku zimskih, hladnih dana, covek drzi na 2.5, a nakon toga istera auto na autoput ili vozi serpentinama na (za zimu iznenadjujucoj, ali ne i nemogucoj) dnevnoj temperaturi od dvadesetak stepeni? Mislim da to u znacajnom procentu odstupa od preporuka u uputstvu za upotrebu. Zbog nemara vulkanizera vozio sam (kratku relaciju) i sa visim pritiskom u gumi, ali - cemu?
  Zimi nista nece dobiti sa suvise naduvanom gumom, po ledu i snegu nece lakse krenuti (ako se ne varam), sredina sare ce se trositi brze, ne znam koliko je za trap zgodno...

ppejic

Davide,

koliki tegovi su stavljeni pri balansiranju? Sa like bih rekao da su značajni.

david

Ovu gumu sto sam slikao je 45 i to je najveci, iznutra nisam gledao sada a tamo u servisu nisam pogledao...

ppejic

Meni je sa polovnim felnama i domacim gumama bio toliki debalans i time nisam bas zadovoljan.
Ti si ipak stavio nove felne i uvozne gume...

Pogledaj koliki su tegovi na fabrickim tockovima.

Peja

Zoran

Danas postavljene S3 , kiša pada a bit će i snijega.

                                                       Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

ppejic

Upravo sam stavio napred, felne sa prethodno namontiranim WInter1 u dimenziji 185/70/R14.

Utisak je da je auto i mekši i tiši, upoređujući sa vožnjom po najtoplijem letnjim danom i BARUM 165/80/R14 pneumaticima. Vozio sam na temperaturi od oko 2*C.

Peja

Keka

#269
I ja danas stavio napred GY UG7+, nazad su Wintere. Auto jeste meksi, ali u krivinama nije toliko stabilan kao sa letnjim.

Cena montaze/demontaze, balansa i punjenja azotom 1040.00 din. ukupno za oba tocka.

Sa takvim cenama mi se ne isplati da kupujem jos jedan set alu felni (50 evra komad polovne, nove ne smem ni da pitam). Za cenu 2 felne, mogu 5 godina da menjam u prolece i u jesen gume na 2 tocka  :lux:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!