1. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

david

Moj komsija radio 1 servis ranije u Hitu i kad su ga pitali koliko je presao on kaze 4500km a ovaj razumeo 45000km. Ovaj na njega da sto nije dosao ranije i kao jel ti izlaziz iz kola i sl.... On je zadovoljan sa njima...

Saša

Da li neko ima iskustva sa servisom u AC Marković?

Bolence91

da vas pitam ja sam presao 5500km pa me zanima kada bi trebao da odradim prvi servis?

Raja

#93
Ko pita - ne sk*ta. A ko čita - pobeđuje! (Pročitaj uputstvo o korišćenju vozila i servisnu knjižicu).

Bolence91

pozzzz da li je neko radio servis u AC Krunic u Nisu?

Jovunalola

Citat: sasa poslato 30.08.2010. - 09:12
Da li neko ima iskustva sa servisom u AC Marković?

Nisam kompetentna da govorim o servisu jer tek treba da radim svoj prvi servis na 8000 ali na osnovu komentara na forumu i zbog cene, radiću servis u PA iako sam kod AC Marković kupila auto. Ali mogu da kažem da su veoma ljubazni i predusretljivi.
There is always an exception to the rule: I before E except after C... so we come to the "seize", like in SEIZE THE DAY!  :)

Veterinar

#96
Mogu li da te pitam samo, a zeleo sam vec da pitam pojedine clanove, zasto radis servis na 8000 km? Puni godinu dana ili...?

Saša

Citat: Veterinar poslato 20.09.2010. - 12:31
Puni godinu dana ili...?
Ja bih rekao da tu nema "ili", sigurno je zbog godinu dana, ali i mene zanima odgovor...

LeNgenda

Citat: jovunalola poslato 20.09.2010. - 08:11
Nisam kompetentna da govorim o servisu jer tek treba da radim svoj prvi servis na 8000 ali na osnovu komentara na forumu i zbog cene, radiću servis u PA iako sam kod AC Marković kupila auto. Ali mogu da kažem da su veoma ljubazni i predusretljivi.

Isti slucaj, ista namera...

Citat: sasa poslato 20.09.2010. - 19:48
Ja bih rekao da tu nema "ili", sigurno je zbog godinu dana, ali i mene zanima odgovor...

...i isti razlog. "Sve je taKO!"
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Bolence91

evo sutra ce 4 mesec od kad sam uzeo stepway i presao sam 7000km. Da li da uradim servis na 7500km ili kao sto i pise na 15000km?

Loganovac

Auuuu, kasno ti je za prvi servis, trebalo je da ga uradiš na 3750km!  :laugh:



Šalim se, naravno!
Na zapadu se servis za 16V motor radi na 30.000km, naši vaćaroši ga skratiše na pola, a ti bi ga još jednom prepolovio? Ako imaš višak para, udri brate, niko ne može da ti zabrani... Al da nema potrebe - nema.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Kad smo vec kod (prvog) servisa na 30.000 km, da li je neko gledao te zapadne motore koji su (redovno) odrzavani i dobijali novo ulje svakih 30.000 km? To je puno koksa, ispod cepa za ulje crno na sve strane.
Kolega je uvezao Accent iz Slovenije sa 110.000 km, za smesne pare, pre poplava, od rodjaka automehanicara, sa servisnom knjizicom. Ulje mu je crno kao katran, ispod cepa i na bregastoj sve crno. Moj motor je iznutra kao da je juce izasao sa trake. Nije mi zao sto sipam sintetiku na svakih 10.000 km  :too:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Ali ta zapadna vozila voze isključivo babe, a one ne znaju da ih treba servisirati. Zato samo sipaju gorivo i teraju jedno 100-200 hiljadarki, pa onda prodaju nekom pametnom Srbinu koji živi u ubeđenju da ih je dobro zeznuo i kupio super auto u pola cene...  :hihi1:

A tvoj motor će sa takvim održavanjem trajati najmanje 3.000.000km, odnosno bar 120 godina!  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Bolence91

zakazao sam prvi servis za 01.10.2010. Presao sam 8500km i da vas pitam da li se gubi garancija ako uradim servis sada a ne na 15000km kao sto i pise u knjizici?

Veterinar

Prvi servis po servisnoj knjizici se radi na 15000 km ili nakon godinu dana voznje. Postupa se po principu "sta pre istekne", pri cemu to ne bi trebalo shvatiti bukvalno, posto nista od toga ne sme da istekne, sme samo da se priblizi istek roka. Dakle, servis se radi DO 15000 km i DO 365 dana od prethodnog servisa ili kupovine novog auta. Ukoliko ti istice godina od nabavke auta, servis se mora uraditi pre 365-og dana, da se ne izgubi pravo na garanciju. Ti servis mozes raditi i svaki dan, garanciju neces izgubiti. Novce hoces.