Podešavanje sedišta po visini

prethodna tema - sledeća tema

vkaradzic

Nadam se da neko zna odgovor na sledeće: da li sedište koje ima mehanizam za podešavanje visine može da se spusti u odnosu na standarno, fiksno sedište?

Pozdrav!

Logan1.4MPI

Hm... koje ti imas? Izmeri visinu ako imas standardno pa cu ja uvece kad zahladi izmeriti moje koje je podesivo po visini, pa cemo uporediti. Naravno spusticu ga maksimalno.
Inace ja sam podigao skroz sediste da imam bolju preglednost, ali sam visok samo 182cm.

maestral5747

mislim da je malko niže, ali ne bitno. Možda da skineš odstojnike između šine sica i poda, 4 kom i daš istokariti takve iste samo upola niže

Logan1.4MPI

Izmerili smo, obicno i podesivo u najnizoj poziciji su iste visine...

zac

Znaci ne treba nam podesivo...ja sam mislio da moze nize...e onda bi razmisljao o eventualnoj nabavci..

DrJekyll

Ja sam bio ubeđen da je niže ovo podesivo....hvala na info :wave: , kada budem kupovao novog sandera neću se koprcati oko sedišta
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

vkaradzic

U novom Loganu je pozicija sedenja rešena kudikamo bolje od prethodnih modela (govorim za fiksno sedište). Bez zamerki za 187cm.

Loganovac

Citat: DrJekyll poslato 31.07.2013. - 04:26
Ja sam bio ubeđen da je niže ovo podesivo....

Momče, da te podsetim da si probao podesivo sedište, doduše u Loganu, i da si imao stanovite komentare...  :c1:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

DrJekyll

Očigledno da tu nešto onda ne štima...ili ja nisam dobro "osetio" razliku ili ima razlike, a neko ovde loše meri :hihi1:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

saša61beograd

Citat: maestral5747 poslato 30.07.2013. - 22:10
mislim da je malko niže, ali ne bitno. Možda da skineš odstojnike između šine sica i poda, 4 kom i daš istokariti takve iste samo upola niže
Dačija nema odstojnike između šina i poda,kamo sreće da ima,ja bih to odmah izvadio.
Nisam našao način da se nepodesivo sedište spusti,a pokušavao sam od prvog dana..Može se podići nešto malo (kome to treba) ubacivanjem podloški,ali  treba imati u vidu da je kopča sigurnosnog pojasa vezana za sedište (duži šrafovi).
Da je sedište niže,bilo bi lepo,ali se onda ništa ne bi videlo nazad.

vkaradzic

Eventualno sedište iz nekog drugog auta ?

maestral5747

Kod mene imaju ti odstojnici i sve se spremam stavit neke matice od inoxa koje bi bile dosta niže nego ovo čudo sa slike