Brzina paljenja stop svetla nakon pritiska kočnice

prethodna tema - sledeća tema

koznazna

Ne uspevam da preko seach nađem ono što me zanima ali znam da je jednom neko pomenuo na forumu. 

Interesuje me kako se podešava da se stop svetlo pali i blagim pritiskom na kočnicu, a ne samo kada se jače stisne pedala kočnice? Kada sam pitao na prvom servisu u vezi ovog problema, rekli su mi da je to fabrički podešeno i da ne brinem. A ja ipak brinem jer laganim kočenjem meni stop svetla se ne pale pa može da bude svašta.


kovdejan

Ispod papučice kočnice ima prekidač stop svetla. Pričvršćen je žabicama na nosač. Izvlačenjem ili uvlačenjem prekidača iz nosača se podešava kada će da se upale stop svetla. Pošto misliš da se tebi svetla kasno pale, onda probaj da izvučeš prekidač za jedan zub.

staracstol

Ja sam imao isti kvar. Prvo je palio štopaljke tek kad zagrizu kočnice pa sam otišao kod majstora na tu foru sa zubima al je za ni mesec dana jednostavno rikno. Nije skup (mislim da ima kod Željka) a ne misliš, jer ipak ti ne pali ni jedno štop svetlo kad rikne a ti nemaš pojma dok te ne vidi neko ko te zna pa ti javi il te stigne neko jer ne sijaš na kočenju.

sibelius

ne znam u kom servisu susti rekli da je to ok i da ne brines ali su stvarno genijalci
ja sam imao isti problem,al sam se posle plafon 10 dana vozenja ntada nove limuzine nacrtao u HIT-U (jbg tada jos uvek mlad i neiskusan) i namontirali su mi da hvata ranije

Zoran

Kod mene je sve ok, signalizaciju provjeravam sedmično jedanput na izlogu od neke prodavnice i sl. Fora je jako jednostavna i praktična  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

mrsp

To je barem lako naštelovati.Samo zalegneš i odviješ koliko tebi odgovara i nikad nije isuviše rano da se upale stop svetla. Nedajte da vas zaluđuju razni serviseri samo zato što to za njih nije neki kvar pa ih mrzi to da vam našteluju :badmood:

kiborggg

Ima neki uslovno rečeno period kašnjenja. Otprilike kad stisnem kočnicu neka 2cm to je tačka gdje se vaga hoce li se paliti ili ne. Mada kod mene na ta 2-3cm stisnute pedale klješta jos uvijek ne hvataju. Tako da je to tako kompenzirano  :hihi1:

koznazna

Ok,  hvala na odgovorima.

Jednom je jedan moj prijatelj vozio iza mene i rekao mi da mi stop svetla "blinkaju" pale se i gase naizmenično. Posle sam ukapirao da sam verovatno pritiskao kočnicu tako da je prekidač bio na granici da da kontakt i obrnuto.

Što se mene tiče, tema može biti zaključana.

Veterinar