Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

mladja73

Skupljaj, vrede...
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Daniel

AKo neko od forumas analeti na neku dobru cenu za letnje gume pisite. 185/15
Hitris ide od aprila u penziju.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

gromovnik

Koja letnja guma je najbolja od ovih jeftinijih? Barum Brillantis, Tigar Sigura ili BF Goodrich G-GRIP? 185-65-15

Ayrton

@gromovnik:Izbor je samo tvoj,ali možda BF Goodrich,od ovih pomenutih.
Dodao bih u ovaj izbor još i Kleber Dinaxer.
Ja sam ovih dana tražio gume po netu i vrteo razne telefone,ali nema nekog velikog izbora,jer mnogi nisu dobili ništa novo,a zalihe od prošle sezone nisu nešto naročito.
Treba obratiti pažnju na cene, jer dosta variraju od radnje do radnje.Naime,našao sam Mischelin Energy Saver za 7030 din u Agrohim-u,a na jednom drugom mestu cena im je preko 8000.Isto tako,kod Coning-a na sajtu,Barum Briliantis 2 košta ispod 5000 a u Boleču 6500!
Vidim ja da će moje Vintere da se voze do pola leta...... :banghead:
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Loganovac

Kleber može, ako je francuske proizvodnje.

Od navedenih, i ja bih se opredelio za BFG. Ni tu nije svejedno "made in"...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

hobbista

Imam utisak da su se moje BFG g-grip malo plastificirale posle samo 6-7 meseci voznje.
Barum bih preskocio zbog stare slave.
Siguru nisam vozio, medjutim za nju cujem uglavnom oprecne komentare. Jedni je kude, drugi hvale, treci kazu... :)
Kleber bi bio moj izbor, ako je u istom cenovnom rangu, i ako je iz Fr.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Veterinar

Pisao sam o vibracijama volana koje nisam mogao nikakvim balansiranjem da resim (i kad sam mislio da je reseno ispadalo je da gresim). Sigure na mom loganu bile su sklone deformisanju, šara se trosila nejednako. Mada je ovo moje licno opazanje i jedinstven slucaj, Siguru ne bih ponovo kupio.

dovla

Sigure su sklone skockavanju,
transformaciji iz kruga u mnogougao.

Damir Oravec

Na Loganu sam imao Hitris letnje. Kada sam ih stavio, preporodio se auto na putu :)

Andrix

I meni se sara na Hitris dopada, ali su mi nekako glomazne, teske i negde sam cuo da su za veca i teza vozila, imao sam prilike da ih kotrljam na sluzbenom pezou 405, nisam bio nesto zadovoljan na kisi
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

dejanz

Ni ja nisam zadovoljan sigurom. Prednje montana gume posle 5god voznje leti i zimi sam zamenio sigurom. Prvo sto sam primetio je tezi volan sa sigurama. Sigure sam vozio 1.5god i oko 15000km i jednu zimu. Pred ovu zimu sam napred stavio barum polaris 3. Sad je volan bio mnogo laksi sa zimskim gumama iako sam ocekivao suprotno. Pomislio sam da je vulkanizer prepumpao gume, ali nije. Glupo da poredim letnje sa zimskim ali nema sa cim drugim a i kad sam zamenio gume prosli novembar je bilo bas toplo, oko 20 stepeni. Sa polarisom sam odmah primetio da krivinu koju svaki dan prolazim istom brzinom mogu da skratim u odnosu na siguru, to valjda znaci da je stabilnija u krivini. Auto je dosta postao stabilniji u odnosu na bocni vetar na auto putu i na kolotrazima bolje drzi. Ovo prolece cu verovato uzeti letnje barum umesto sigure.

Ayrton

#101
E ne znam ko koga ovde :mojeovce:?!
Kaže mi čovek u prodavnici Kleber su francuske gume,Viaxer 5800 sa montažom.Dobro daj da je vidim,a ono guma proizvedena u Rumuniji početkom prošle godine :bonk:

Odem u Coning na Dorćolu.Ljubazna gospođa mi reče : "Sad ću da vam odštampam ponudu za 185-65/15."
Barum Brilliantis 2 - 6883,00;proizvodnja Rumunija
Najnovija ContiEcoContact 5 - 7434,00;proizvodnja Slovačka (guma pravljena da duže traje i ima mali otpor pri kotrljanju,kao Energy Saver Green X)
Michelin Energy Saver (stara šara,bez trećeg užeg kanala) - 7532,00-proizvodnja Španija
Semperit Comfort-Life 2 (nova šara) - 5844,00 - proizvodnja Nemačka.
Daju na četiri čeka bez kamate,montaža gratis,balansiranje 200-250(alu felne) din.

Naiđem i na one finske Nokian,cena im je oko 7500 (čovek ih hvali više od Michelina!).
Goodyear,zaboravih model,mislim da je Efficientgrip,cena oko 9000,proizvodnja Poljska!(verovatno u fabrici Debica,gde se prave i Sava gume).

Fulde nigde nema :ne:

Nije što su najjevtinije,ali mislim da bi Semperit bio sasvim dobra kupovina :ces:.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Keka

U subotu sam video u NS u prodavnici Agrohim (Kemoimpex) da montiraju coveku Fulda EcoControl.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!