Ksenon Sijalice

prethodna tema - sledeća tema

Bolence91

pozzz ima sandera stepway i zelim da stavim ksenon sijalice. Koje sijalice mi preporucujete ????? 

stalker

H4 bixenon, nikako kombinaciju kratko xenon/dugo halogen. Znači oba svjetla moraju bit xenon a unutra ima motorič koji pomiče sjenilo i tako određuje snop.

Ovako bi trebala izgledat sijalica



Inače za imat pravi efekt sa xenon rasvjetom je preporučljivo imati farove sa lećama.
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Saša

#2

Keka

U svetlu novog ZOBS ne preporucujem ugradnju (iako ih i sam imam).

Ako se ipak odlucis, biksenon, maksimalno 6200 K. Sto skuplje to bolje, izbegavaj no-name Kineze. Posle ugradnje obavezno podesavanje snopa na aparatu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Dachaa

Jel si imao probleme sa policijom od kad ih imas?
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

Keka

Nisam imao problema ni sa policijom ni sa drugim vozacima, zato sto je set bio medju skupljim i dobro je nastelovan. Na tehnickom nisam imao problema zato sto nekoliko godina unazad nisu uopste kontrolisali farove  :bonk: ali ne znaci da nece biti problema.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Dachaa

Izvinjavam se na  :offtopic: ali moj cale pre neki dan ugradio Xenon-e na drugi auto i kada vozimo nekad se iskljuce na kratko 1sec i odma se vrate,jel zna neko zbog cega je taj problem opet se izvinjavam zbog  :offtopic:
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

Keka

Los kontakt ili los balast.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


nemanja46

Drugari sta kazete koji xenon da ugradjujem u logisu,nije mi bitno da mi sija plava svetlost,vec da imam dobru osvetljenost  :) Nekako mi je 4300K najbolji,sta vi kazete?  :lux:

ivan-bgd

Probaj u firmi wwww.antenall.rs Imaju prristojnu robu

miki-bgd

#10
I ja sam razmisljao o ovome, ako uradis obavezno javi utiske i to  :too:

Skoro sam pitao Cristija oko ksenona, savetovao mi je http://forum.4tuning.ro/460-faruri-stopuri-lumini-leduri/253624-lupe-xenon-universale-g5.html i preporucio je G5. Ovaj kit kosta oko 100e. Pa eto ti polazne tacke  :ziveli:

PS. Koliko sam upucen, zbog konstrukcije fara moramo da stavljamo bi-ksenon. :wave:

nemanja46

Upravo imam ponudu za bear bixenon-e ,65evra sa ugradnjom(isto god dana garancija),zvacu bas ovu radnju da vidim koliko kosta komplet kod njih. Ako je dosta jeftinije  uzecu preko njih pa ce mi drugar ugraditi  :to:
@miki-bgd  jel ovo sto te je savetovao Cristi xenon sa projektorima za oko 100e ? To je dobra ponuda cini mi se ,ali da li moram da idem u Rumuniju da bi mi to ugradili ili kako ?  :)  :ziveli:

miki-bgd

@nemanja46
Da ne spamujemo, imas PM.

Keka

Citat: Keka poslato 08.11.2010. - 16:30
U svetlu novog ZOBS ne preporucujem ugradnju.

Ako se ipak odlucis, biksenon, maksimalno 6200 K. Sto skuplje to bolje, izbegavaj no-name Kineze. Posle ugradnje obavezno podesavanje snopa na aparatu.

Naravno, potrebno je i atestiranje  :D a da bi prosli atestiranje, potreban je uredjaj za automatsku nivelaciju snopa (ne rucni koji imamo) i uredjaj za pranje farova.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


miki-bgd

@keka
Hvala na info, cinilo mi se da sam negde procitao to ali nisam bio siguran. A kad kaze uredjaj za pranje farova, jel se misli samo na prskalicu ili treba i brisac?