Originalni MED alarm - zar je to jedina opcija?

prethodna tema - sledeća tema

DrJekyll

Kopirao sam text iz druge teme jer mi je bitno da mi neko odgovori :)
Kada sam kupio auto, prva stvar mi je bila da ugradim alarm. U hit-u su me poshteno odradili za 300 jevreja i posle se ispostavilo da je alarm krshina :bullshit: sa jednim dugmetom i bez ikakve lampice, a povrh svega toga nije hteo ni da radi kako treba, nije odmah otkljuchavao kada pritisnem dugme nego tek za pola minuta. Kada sam video da alarm ima SAMO blokadu motora i one budjave senzore kada ti neko vec udje u auto (tada je kasno), a nema senzore za udarce, odluchio sam se da ga uklonim iz vozila :palica:. Naravno da su kenjali, ali su odmah to uradili(naravno da sam i za ugradnju i za skidanje chekao 7 dana) i nije se nishta poznavalo.
E sad poshto mi je auto u garantnom roku, a ovi nece nijedan drugi alarm da stavljaju, ne znam shta da radim. Mislio sam da se bunim :palica: i da mi pokazu gde to u ugovoru i garanciji pishe da ja moram samo renoov budjavi alarm da stavljam.
Jel ima neko slichno iskustvo sa ovim ili neki savet kako da zashtitim auto, a da nije mehanika (samo daljinci dolaze u obzir  :)). :help:
HVALA
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Dexterslab

Pa pazi, ti nisi potpisivao nikakav ugovor, sem onog o kupoprodji, a opstim uslovima poslovanja ili samim ugovorom(jako retko) firme propisuju uslove garancije robe. A cim ti menjas njegov elektronski sklop. tj. dodjes uredjaje na njega menjas i njegove karakteristike kao sto je elektro. blokada, samim tim oni imaju pravo na otkaz garancije. Medjutim to je sto se prava tice,e sada sto se prakse tice treba se samo raspitati u inspekciji da li oni imaju pravo da ti otkazu garacnciju za menjac, motor itd. samo zato sto si ti menjao nesto na elektronici.
Zivot se ne meri momentima kada udahnemo, nego momentima koji nam oduzimaju dah! :)

Vihor

Ja imam montiran medov alarm u ovlascenom servisu, da, ima samo blokadu motora i one senzore kad vec neko udje. Ali, lepo radi i bas sam zadovoljan. Jedina mana,ako mene pitas su ti daljinci. Otvaram auto sa kljucem preko onih tastera tako da planiram da narucim jos jedan kljuc koji bi mi bio kao rezerva jer deaktiviranje alarma je cvrsta zahebancija.
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Keka

Uzmi Cobra alarm, aktivira se preko kljuca, ima zastitu perimetra, reaguje na otvaranje vrata i ima opciju shock senzora. Naravno i blokadu motora.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


DrJekyll

#4
Nije problem to za gubitak garancije...ja i ne planiram da je gubim, samo mislim da imam pravo da trazim neki drugi alarm da mi ONI kao ovlashceni servis stave. Ako nece ja mozda mogu da ih pitam da li ce mi dati drugi auto ako mi ovog ukradu i sa budjavim med alarmom...a moguce je, mislim koji ce ti blokada motora ako mogu ceo auto da ti nakachim na prikolicu i odvuchem ga bez sviranja alarma? Jednostavno za 300 eura dobijesh blokadu (koju fabrichki i imash) i budjave senzore od 10 evra koje i klinac na el teh shkoli moze da ti ugradi. Ako mi dokazu da je taj med alarm upola bolji od bilo kojeg alarma koji koshta ne 300 nego 200 evra, sebi cu da ishchupam  :ljut: ....kosu.
kada sam bio tamo rekli su mi kako ovaj ne moze da se prespoji nikako, trebao sam tada da ih pitam koja su sve njihova kola i da se iskachem malo po njima i izlomim im prozore i da ih pitam da li je bitnije da ti ne ukradu auto ili da ti ga ne oshtete (kradja kasetofona itd...).

Poenta cela je u tome da se oni pozivaju na tu garanciju i samim tim te ucenjuju da ili cesh ti da stavish taj jedan jedini alarm koji oni nude ili ce ti auto biti bez alarma. E pa nece moci....ma ne mogu vishe da kucam, odo na spavanje, a pre toga jedan bendzos za smirenje  :dance:

Izvinjavam se zbog ovolikog posta, al' bash sam se iznervirao....inache sam ugradjivao i skidao alarm krajem maja i josh uvek popi*dim kada pricham o tome......
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Loganovac

Mislim da bi bilo dobro da malo iskuliraš, nije dobro za srčku. Izgleda da ne shvataš da je alarm sastavni deo dodatne opreme automobila i da ne možeš tu mnogo da izvoljevaš. Bio sam u istoj situaciji pa znam o čemu pričam. Dakle, ako se odlučiš da ugradiš alarm kao dodatnu opremu vozila (a to je jedina mogućnost da ne bi izgubio garanciju), nemaš izbora. Uradiš upravo ono što si uradio, javiš se u ovlašćeni servis, oni se okače na Renault bazu podataka, ukucaju tvoj broj šasije i izađe im kompletan spisak dodatne opreme za tvoj automobil, a u njemu i alarmni uređaj sa sve svojim kataloškim brojem. Znači, nijedan ovlašćeni servis ne sme da ugradi bilo koji drugi uređaj osim ovog, a baš su ti taj i ugradili. To što se tebi (a i meni) baš mnogo ne sviđa, njih zabole. Ali su, nažalost, u pravu. O tome bi trebalo razmišljati pri kupovini auta - ali ko je taj koji i oko toga lupa glavu? Na moju opasku da nema šok senzora, ljubazno su mi objasnili da je Renault-ova filozofija zaštita vozila od krađe i da je tu ovaj uređaj veoma efikasan. Što se tiče krađe kasetofona i drugih stvari iz kabine, tu si zaštićen ugrađenim senzorima pokreta koji reaguju trenutno, kao i senzorima na vratima vozila. Jedini problem je, kao što rekoh, nedostatak šok senzora, pa nećeš imati upozorenje da ti majmuni skaču po kolima  :ranting:
Još da dodam da su baš preterali sa cenom, ja sam to zadovoljstvo 2007. godine platio 170 EUR!

I na kraju, činjenica da alarm ne štiti vozilo kao investiciju, već se samo dere kad treba (izuzimajući onu dodatnu blokadu o kojoj si pisao). Većina je na to oguglala pa i ne reaguje, pogotovo imajući u vidu klince koji se igraju sa alarmima na parkingu, aktiviraju ih samo da bi čuli "muziku" svakih pola sata. Prava zaštita je kasko osiguranje, zbog toga sam najviše i ugrađivao alarm, jer mi se sam otplatio popustom od 10% na premiji kasko osiguranja. A smatram da je civilizovano rešenje automatsko aktiviranje alarmnog uređaja pri zaključavanju vozila daljincem, a to nećeš moći da ostvariš ukoliko se odlučiš za neki drugi uređaj, nosićeš uvek još po neki privezak sa dugmićima... bljak...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

DrJekyll

Pa meni su i dali dva priveska, a na kljuchu kada zakljucham alarm se ne pali. mozda je to ranije bilo....u stvari ima i opcija da ti samo ugrade na kljuch, ali dzaba mi to kada rezervni nema dugmice pa ako izgubim ovaj odrace me po ushima, a necu moci da udjem u auto.
I dalje mislim da je sve to sumljivo i sigurno cu ici da se bunim, pa shta bude.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Loganovac

#7
Naravno da je sumnjivo. Mislim da "fabrički" alarm mora da bude integrisan u centralno daljinsko zaključavanje, sve drugo nema smisla. Kakvi privesci, kakvi bakrači?

Edit:  :bonk: Propustio sam možda da pitam koji nivo opreme imaš, odnosno da li imaš daljinsko? Jer ako nemaš, onda mora da se tako budži.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

LeNgenda

Jok, more, i meni je uz Ambiance Plus sledovala slabija varijanta tog alarma i imam dva mala daljinca na kojima pise MetaSystem i koji istovremeno uklj/isklj i centralnu i alarm, ima jedno vece glatko i jedno malo hrapavo dugme, veliko je za otkljucavanje, a malo za zakljucavanje.
Kazu da uz bolju varijantu ide integracija sa komandama na kljucu.

Zato i koristim onaj pomocni kljuc bez dugmica jer na onom primarnom obavezno nesto ispritiskam.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

darconny

Nastavicu ovde, posto je ista tema u pitanju..

Za nekih 7 dana mi stize Sandero u Black line verziji  :)

Dilema je sada koji alarm staviti, za sapu sam vec resio da ugradim. Naravno nije mi opcija da izgubim garanciju, pogotovo sto auto ima dosta elektro sklopova.

Ono sto je nejasno, je da razliciti ovlasceni servisi ugradjuju nekoliko tipova alarma. Na dva mesta su mi rekli da je njima po tom kataloskom broju samo dozvoljeno od Renualt-a da ugrade Med i taj neki Renault alarm. To su potvrdili i u centrali.
Interesuju me konkretno iskustva za taj Med i Renault alarm, koje su prednosti i mane, i da li postoji treca opcija a da se ne izgubi garancija (ovo je ultimativan zahtev).

@DrJekyll
Kakav je epilog tvoje price, posto si iscupao Med alarm?

DrJekyll

Epilog je takav da mi auto sad cuci na parkingu bez alarma i nadam se najboljem   :ha:
Mada u subotu idem da vidim kod njih kakav ja to ugovor trba da potpisem da bi mi produzili garanciju sa 3 na 5 godina, mada sam uzeo auto na sajmu sa 5 god garancije i onda cu da ih smaram za alarm.
I dalje ne vidim razliku da ja mogu da donesem svoje zvucnike i radio i da mi ih oni ugrade, a da alarm ne mogu da im donesem. Shvatam ja da oni hoce da uzmu pare, al treba da vidim da oni to meni pokazu na nekom papiru da to ne moze.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

darconny

#11
Hvala za odgovor, nadam se da ce proci dobro.. u svakom slucaju javi kad zavrsis.

Ne znam ni ja sta cu, mozda se odlucim za taj Renault alarm - voleo bih da cujem od nekog ili vidim kako radi.

Nije mi bas jasno za radio, i to bi trebalo proveriti. Oni imaju u katalogu samo jedan radio (SONYCDX GT 222) koji moze da se ugradi kao dodatna oprema, a da se ne izgubi garancija. U svakom slucaju zvanican odgovor na pitanje se moze dobiti na 0800 20 80 10.

pozdrav

darconny

Ugradio sam fabricki Renault alarm (fakticki to je Cobra 7887), pa ako nekoga vise zanima pisao sam u temi:
http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=368.60

xtrapurified


darconny

#14
Info ako jos nekoga zanima:

Renault alarm ugradjen u Pancevu - Auto Ziva. Cena 250e.
Zadovoljan sam, ima svoju lampicu i senzore pokreta. Sve ide preko daljinskog zakljucavanja tj. nema dodatnih privezaka.