Indikator vezivanja pojaseva i automatsko zaključavanje vrata

prethodna tema - sledeća tema

krle

 :aplause:

eastcowboy :
Ovaj post treba biti  nova tema  u  http://www.daciaforum.in.rs/index.php?board=14.0




Keka

Sve je to lepo, fino i moderno, ali mi nije jasna svrha zakljucavanja vrata u voznji. Nije to Jugo pa da se sama otvore, u voznji je malo verovatno da ce ih neko otvoriti spolja, a zakljucana vrata se mogu otvoriti iznutra kvakom bez prethodnog otkljucavanja, stoga mi se namece pitanje svrsishodnosti ovakvog resenja.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


stalker

Znam da ovu opciju imaju Renaulti ali se i ja pitam koja joj je svrha??
Lako je izvedivo ali nemam volje baviti se time. :c0:
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Gagi1/2

Hteo sam da otvorim novu temu ali, pošto ova već u svom nazivu ima "automatsko zaključavanje", pitaću ovde.

Dakle, moj Sandero ima fabričko daljinsko centralno zaključavanje (nema alarm). Desilo mi se par puta da zaboravim da ga zaključam  :( i ostao je tako - nije se sam zaključao.
Međutim, kada stoji zaključan, pa ga otključate, a ne otvorite vrata, posle 30tak sekundi se sam zaključa. Znači da opcija automatskog zaključavanja postoji, ali izgleda da funkcioniše samo pod određenim okolnostima.

Interesuje me dali se to može nekako podesiti (aktivirati) da se, recimo, zaključava 20 sek. posle zatvaranja svih vrata, ili, na primer, 40 sek. posle gašenja motora... itd.  :ces:

Keka

Navodno moze da se podesi da se zakljuca u voznji ali ne znam nikog ko je to uradio.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

Citat: Gagi1/2 poslato 25.10.2011. - 19:44
Međutim, kada stoji zaključan, pa ga otključate, a ne otvorite vrata, posle 30tak sekundi se sam zaključa. Znači da opcija automatskog zaključavanja postoji, ali izgleda da funkcioniše samo pod određenim okolnostima.

Upravo tako ,pod odredjenim okolnostima, znaci kada prekidac na vratima spoji kontakt (otvorena vrata) automatsko zakljucavanje se ne ukljucuje . To je i logicno, cim si otvorio vrata, postoji pretpostavka da si mozda  kljuc stavio na sediste i iz nekog razloga zatvoris vrata. Da opcija ostaje aktivna centralna brava bi zakljucala kljuceve u autu i eto  problema.
Mislim da se ova opcija automatskog zakljucavanja ne moze menjati, a i znam da na isti nacin funkcionise na vecini automobila.

Ako ti se vec desava da zaboravis da zakljucas auto, najbolje resenje ti je da stavis neki alarm sa automatskom aktivacijom i deaktvacijom. Funkcionise na udaljenost daljinca alarma od automobila. Cim se udaljis vise od 5-10 m alarm se automatski aktivira i zakljuca auto (bez obzira da li si pritisnuo taster), isto tako se i deaktivira i otkljuca auto kada mu pridjes.
Odlicna fora, imao sam takav alarm na sluzbenim kolima.

Gagi1/2

Znači, jedino rešenje - alarm...  :(
Šteta. Baš sam se nadao da to može jednostavnije (i jeftinije) da se reši.

U svakom slučaju, hvala Žac  :ziveli:

Aleks

Jedina svrha tog automatskog zaključavanja koju ja vidim je preventiva protiv razbojništva, tj. da vam neko ne uleti u auto dok ste na semaforu ili dok sedite u kolima na nekom parkingu - ne daj Bože. Moj alarm ima tu funkciju zaključavanja pri davanju kontakta ali nije na moje insistiranje aktiviranja pri ugradnji. Jednostavno nisam želeo da mi se bespotrebno akaju motorčići brava. Kada smatram da se trebam zaključati u kolima uradim to pomoću prekidača na centr. konzoli.
Inače, alarm mi nakon izlaska iz auta sam zaključava vrata nakon 30 sek. a ukoliko se deaktivira alarm, samim tim i otljučaju vrata a ne otvore se, ili se otvore a ne da se kontakt, sve se zaključava i alarm aktivira automatski nakon 90 sek.

Wucko

niko nije pisao o indikatoru za pojas.... da li to radi uopšte? Vozio sam se 10km bez pojasa i ništa, ne pali se

Goky

Laureate a i Black Line nemaju tu opciju... Mislim da to imaju modeli sa bočnim vazdušnim jastucima.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Dule BG

Primetio sam da mi ne radi upozorenje o nekoriscenju pojasa...po uputstvu za upotrebu trebalo bi da Sandero ima tu mogucnost  :ces:

Je l vama to upozorenje radi?  :)

Andrix

Nije mi nesto poznato da to i jedna Dacia do sada ima, mada ima na tabli i kod mene predvidjeno na Loganu iz 2004
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Loganovac

Nema to Dacia, a cajger je verovatno opremljen tim indikatorom iz drugih razloga - tipski je za više vozila, ostavljena mogućnost proširivanja paketa opreme itd.
BTW, nije poenta samo u nekom tamo prekidaču na kopči pojasa, mora se detektovati da neko sedi u sedištu, jer se za prazno sedište ne aktivira alarm.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Damir Oravec

Ima Duster. Senzori su u sedištima i pišti kao lud dok se ne vezeš.