Gde i kako smestiti PP aparat???

prethodna tema - sledeća tema

Drajver

#30
Nisam se ja naelektrisao 

Dal da ti navodim svežije primere?
Lančani sudar - gori auto ispred tebe, gori auto iza tebe a ti u sredini - aj' ga uzmi iz gepeka ( samop da nije službena lada )... i to nije nikakva slika, prijatelju, ja ti kažem da je neophodno imati ispravan aparat pored ruke i ajd o....



Aleks

Požari na motornim vozilima u najčešćim slučajevima se dešavaju usled neispravnosti na elektro-instalacijama i sistemima za dovod goriva. Lančani i ostali udesi-zanemarljiv procenat.

Raja

Dobro bre, drajver, kada si toliko pametan reci nam svima,gde da pravilno postavimo taj PP aparat? Prosvetli nas i skrati nam muku da ne izgaramo u neizvesnosti.

Drajver

#33
Aman Rajo  - pa i ja mu tražim pravo mesto   a fabrički ne postoji...


dovla

Izvinjavam se za prošli link.
http://www.megaupload.com/?d=BH664B14

Ja lično nisam za bušenje limarije.

DeepBlue

Ispred suvozacevog sedista popreko.
Ucvrscen cicak trakom nije se pomerio vec dve godine,
a moze jednostavno da se skine

Raja


kapsid

Očigledno ne pročitah zakonske odredbe za Srbiju,ali kod nas u Bosni-Republici Srpskoj,pp aparat nije obavezan u putničkim samo i teretnim vozilima :ces: :)
Ne može somun bez najmanje četiri kifle da balansira!

DrJekyll

Meni pp aparat stoji u gepeku...negde u uglu, ali opet je dovoljno pristupačan.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

david

U rezervnom tocku

mrsp

Meni je rezervni točak sa spoljne strane :whistling:

Dexterslab

Dok se vozim po gradu stoji mi u gepeku, da ne zavrsi na nekoj od buvljih pijaca, inace sam za patos ispod vozacevog sedista zalepio cicak traku sa sintelonom i drugi deo trake zalepio na isti nacin za bocu, lako se skida u nedaj boze situaciji, a sa druge strane ne leti po kolima. To mi je nekako najlogicnije inace je u pitanj S2 boca. Mada sam razgovarao sa nekim vatrogascima koje poznajem, a i imao sam priliku da gledam gasenje pozara na kolima...od tada,realno, nosim je samo zbog zakona u zemljama EU, s'obzirom da sam poprilicno ubedjen da nista necu uspeti da uradim sa njom!! Tako da se samo nadam da mi nikada nece ni zatrebati! Zaprepastio sam se kada sam video sta se desi kada se pri pozaru u motornom predelu otvori hauba! :ha: Sigurno bih i ja mehanicki prvo otvorio haubu...ali to je sve off topic...
Zivot se ne meri momentima kada udahnemo, nego momentima koji nam oduzimaju dah! :)

DrJekyll

Prvo i zadnje što ću da kažem za bocu.....ja je držim u kolima "samo" i isključivo ako treba nekome nešto da pomognem, tj da ugasim neki drugi auto. Ako ne daj bože moj počne da gori.....ma je**e mi se za auto, ja ću da palim pa ću da gledam sa 300 metara i da zovem nekoga. Pritom ta boca ne može mnogo da pomogne, ali je dovoljna za neke stvari koje su sitne prirode. Potpuno mi je nelogično (u svoje ime govorim) da je držim negde gde će mi nekad zasmetati.
Stoga, ne želim nikog da uvredim, ali ja mislim da mi je dovoljno što je uopšte i imam i što je ona u gepeku, a gde će da bude mi je manje bitno.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

mrsp

Ma ovi naš aparati su samo za početni neki požar jer ako uhvato maha tu mu baš i nema pomoći.
I naravno uvek treba prvo pripremiti PP aparat pa tek onda otvarati haubu da kasiš požar jer čim podigneš haubu onda vatra dobije kiseonik i bukne još više.
I ja sam za to da treba imati PP aparat u automobilu.