Svetlo u pretincu ispred suvozača

prethodna tema - sledeća tema

DrJekyll

Ne znam da li je neko primetio da na slabijim modelima Sandera, a verovatno i Loganima, u pretincu za rukavice nema svetla odnosno sijalice ali postoji rupa za nju i koju verovatno stavljaju u jačoj opremi. Ja imam Sandera Ambience i u njemu nema tog svetla.

E sad, da li je neko možda pokušao sam da stavi to svetlo i zanima me kod onih što ga imaju da li znaju da li im radi na prekidač/senzor koji je spojen za tablu i poklopac pretinca ili radi stalno kada se upale svetla na kolima?

Baš mi nedostaje svetlo u tom delu i kada tražim nešto uvek moram mobilnim da osvetljavam.

Dodato:

Sad sam nešto cunjao po forumu i našao temu, koja nije baš pravljena za ovo što sam pitao, ali je objašnjeno i za ovo svetlo u pretincu.
http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=1915.15

E sad me zanima nekoliko stvari....
Tamo ima link za video koji objašnjava ugradnju, ali pošto je sve na rumunskom ja bih hteo da priupitam:
Da li je ona sijalica koja je u gepeku ista i za Sandero i za Logan? Pošto je lik objasnio (valjda) da ide sijalica koja osvetljava gepek.
Da li i ja u Sanderu imam tu rupu za prekidač u samoj tabli? Imam rupu za samo svetlo, ali nisam gledao da li ima i za prekidač.
Gde da kupim taj prekidač, a za to svetlo predpostavljam da ima na nekom otpadu ili treba i njega da kupujem novog?

Da ponovim pitanje navedeno gore.....da li je neko stavljao tu sijalicu i ako jeste koliko je komplikovano bilo?
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

petar313

#1
Stavio sam i sijalicu (LED) i prekidac.
Meni to nije bilo komplikovano.
Kada se izvadi plastika na centralnoj konzoli, otvor za prekidac i otvor za sijalicu su lako dostupni i sa zadnje strane.
Da sam imao original, onda bi mi bilo jos lakse.
Kod mene je u pitanju logan faza 1 i tamo su lako uocljivi otvori i za sijalicu i prekidac. Sve je kristalno jasno sto se toga tice.
Ono sto nije jasno, jeste, odakle izeti struju.
I ja sam uradio slicno kao sto je na video klipu. Jedino sto ja nisam koristio pink zicu, nego plavu (od sijalice na konzoli), tako da se sijalica pali samo kad je pozicija ukljucena i otvoren poklopac.

Jos nesto. Za skidanje plastike na centrlnoj konzoli, ne treba nikakav alat. Ja sam samo zavukao prste kroz otvor ispod konzole i jasno se moze pod prstima osetiti gde da se pritisne i plastika lako ispada.