Alarm za Daciu Sandero/Logan

prethodna tema - sledeća tema

Andrix

Ja sam isti dan kad sam preuzeo kola ugradio alarm, i to u nekom servisu za alarme i niko me nikada nista nije pitao za njega u ovl.servisu kada sam terao auto na redovne servise
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

ivan-bgd

Drugar ugrađuje alarme za hit auto.Reko mi da ugradim i da ćutim.Tako će i da bude.Vezuje mi alarm na original ključ.

Loganovac

Al si odćutao, svaka ti čast!  :laugh:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ivan-bgd

Pa nisam ništa rekao..samo sam napisao :whistling:

manijac

Imam neki excalibur pa bi da ga vezem ali imam nedoumicu oko vezivanja na kabinsko svetlo.
Na alarmu imam dzamper za stalni plus i za stalni minus kabinskog svetla.
Pa me zanima koju opciju da izaberem za logana, sta je kod njega stalno + ili - ?

dejandelic

Citat: ivan-bgd poslato 05.04.2013. - 20:08
Drugar ugrađuje alarme za hit auto.Reko mi da ugradim i da ćutim.Tako će i da bude.Vezuje mi alarm na original ključ.

To ti nije dobra opcija vezivanje alarma na orginalni kljuc....zlu netrebalo potencijalnim lopovima olaksavas posao.Pricao sam sa ljudima koji se bave ugradnjom auto alarma da je bolja opcija kada su frekfencije odvojene.

Keka

#141
Nisi razumeo majstora....aktivacija/deaktivacija alarma je vezana na signal za centralnu bravu, ali je za samu funkciju potreban signal sa kod kartice koja visi na privesku, ali na njoj nema dugme. Ako kartica nije u dometu, alarm ce se aktivirati nakon otkljucavanja i otvaranja vrata.

http://www.cobra.com.my/at-g300.htm
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


silent

Drugari, potreban mi je savet za ugradnju alarma. Želeo bih da ugradim neki koji je kvalitetan, sa sms dojavom, a da se ne uključuje kad mačka pređe preko auta :) Kolika je pasivna potrošnja alarma, da li značajno prazni akumulator?
Takođe me zanima gde to ugraditi, koji je dobar servis u Beogradu?

DrJekyll

#143
Poslao sam ti na PM

@hibernacija
Pa neće ti niko ništa ni reći na ovl. servisima, ali ako ispadne neki problem ima da ti ispregledaju ceo auto i onda da ti kažu "Nema garancije zbog toga, toga i toga". Ne vidim zašto bi se cimali kad im ti daješ pare, a kad oni treba da puknu pare...e to je već druga priča.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

saša61beograd

Citat: silent poslato 04.10.2013. - 10:28
Želeo bih da ugradim neki koji je kvalitetan, sa sms dojavom, a da se ne uključuje kad mačka pređe preko
Kvalitetan je onaj koji odbija lopove;to znači da ima dobro vidljivu diodu i nalepnicu na vratima.Ne preporučujem ti da alarmom blokiraš paljenje jer je to još jedan rizik od kvara,a lopov ionako ne zna da li je alarmom blokirano paljenje ili nije (ta blokada te može zeznuti kad si daleko od servisa).
SMS dojava?Ako ih pištanje ne odvrati,da li to znači da ćeš ti lično da ih sprečiš u tome?To je pošteno i časno,ali onda uzimaš zakon u ruke sa svim pripadajućim rizicima.Ne zaboravi da voziš Dačiju koja vredi toliko koliko vredi.
Mislim da treba da se uključuje na najmanji atak na auto da odvrati one koji skidaju znak,brisače,kradu benzin ili ekserom pišu po tvojoj haubi.
Dovoljnu zaštitu (jer alarm ionako ne znači potpunu zaštitu) možeš naći za 50-100 evra (sve preko je,po meni,bacanje para i smirivanje savesti).
Jaka dioda,nalepnica na vratima,zaštita vrata i gepeka i šok senzor -za Dačiju sasvim dovoljno (a to ćeš uz malo guglanja naći za rečenu sumu).

silent

Ne bih hteo da uzimam sa blokadom paljenja, a imam i Lavlju Sapu. Sto se tice dojave, svakako ne bih silazio da prekidam gospodu u sred posla, eventualno bi mogao da ih posluzim kafom i rakijom. Dojava bi mi sluzila da znam da li se nesto zbivalo sa autom i da mi se ne desi, kao kolegi, kojem su polomili staklo usred noci dok je bio pljusak.
A sto se tice sok senzora, problem mi je jer se parkiram podaleko od stana i nema sanse da ga cujem i ugasim ako se aktivira (izmedju ostalog, i zato bi mi sluzila dojava). Brine me samo da mi (iskljucen) alarm ne izvuce akumulator, jer mi auto stoji po 3-4 nedelje, da li bi tu pomoglo ako alarm ima sopstveno napajanje?

mladja73

Da malo osvezim temu. Posto se uskoro selim, doslo doba i da se ugradjuje alarm. Kakvo je trenutno stanje sa alarmima na trzistu? Moze i neka preporuka na p.p.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Veterinar


Damir Oravec

Ajde, molim te, posalji i meni na PP

silent

I ja se prijavljujem za preporuku alarma!
Hvala :)