stigao stepway

prethodna tema - sledeća tema

wvojin

Prelep auto! Sa srecom!  :welcome:
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

david


scepo

Sa srećom kolega i da te dugo služi  :to:

bind

Nek je sa srecom i uživaj ...

sphex

Najlepša boja od svih ;)
we brake for nobody!

perke21

Zato i ja imam isti!!!
A boja je uvek volja lepše polovine!!  :fiju:  :banghead:  :bonk:

sphex

ma jok, ne mora uvek da pobedi volja, nekad i dogovor boju gradi :)
we brake for nobody!

Darcone

boju definitivno bira lepsa polovina....i zidova i kuhinje i spavace sobe, pa i lima..:))))))))

sphex

jes, a ako ti supruga nije u istom sosu,...pardon poslu ;)
we brake for nobody!

skiter69

 evo i ja da se priključim kao srećan vlasnik stepway-a , kome je kao i svkoj drugoj muškarčini boju vozila izabrala žena

naravno da je lepa koralno crvena u pitanju, ali ja se ne bunim. inače je u pitanju benzinac , ali sa ugradjenim plinom od prvog dana






bmiillan

#25
Evo dopune utisaka.

Sve lepo i fino ide, nemam jos primedbi (nadam se da ce tako i da ostane).
Sve vise i vise mi se dopada visoka pozicija sedenja, u pocetku sam bio malo skeptican ali sada shvatam da je to prava stvar (bar za mene i moje godine). za sada (u periodu razrade) se trudim da ne prelazim 2.500 obrtaja.
Potrosnju jos nisam izmerio ali cu i to uraditi pa postaviti ovde.
Jos uvek kada udjem u kola i osetim miris novog se jako lepo osecam.
Kvacilo (bar po mom utisku) visoko hvata tako da sam ga drugi dan nastelovao na sajli da hvata nize.
Izvrsio sam kontrolu svih tecnosti (ulja, rashladne tecnosti, ulja u menjacu) i nasao sam da ima viska ulja za servo volan i da je malo ulja izbacio preko rupice na cepu posude. Izvukao malo spricem da bude do maximuma i resio to (ne bih to nazvao ni problemcicem).
Cim uhvatim malo vremena za vikend slede nove slicice (sem sto je stigao nov auto dobio sam i novo radno mesto) tako da me je krenulo (uplaticu i loto  :Smiley: :Smiley: :Smiley: )
nemoj na silu uzmi veci cekic

sphex

haha, bravo majstore! Kupuj i "onu" kafu sa nagradama, pa sladoledi ;)

p.s. i meni ipak papučica kvačila visoko hvata, u prvi mah mi se činilo da je ok, ali od kako sam namontirao debele gumene patosnice, tačno mi peta noge kači kraj patosnice, pa se ponekad dogodi da ne pustim kvačilo kad treba....a vidiš dobro ti je to za tečnosti, ja se kao oslonio na nulti servis....ajd kači slike, sad su lepi dani
we brake for nobody!

bmiillan

#27
E da skoro sam zaboravio jako bitnu stvar.

Citao sam na forumu da se ljudi dosta zale na buku u kabini. Kada je ugradjivan alarm skidan je keder oko vrata i podizan tepih uz sajtnu sa unutrsnje strane. Sem one debele tkanine ispod tapacirunga na podu koji sluzi za zvucnu izolaciju na podu imam i sloj stiropora ili nekog slicnog materijala za koji mislim da dosta doprinosi zvucnoj izolaciji. Ne znam da li taj materijal postoji i u drugim modelima dacie ili ga ima samo u stepway-u.

Voznja pri brzini od 120 zaista je prijatna u smislu buke. kada ga razradim probacemo i vece brzine  :hihi1:
nemoj na silu uzmi veci cekic

krle

Svi imaju takvu izolaciju.

Loganovac

120 km/h na 2500 obrtaja?   :-)1
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.