Prinova. Novi Sandero Stepway 2021, 1.0 Eco-G

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Ljudi, puška je majka. I nema brisanja. Eventualno da se onim silikonom (ima Sonax) skine višak vode posle pranja, ali ni to nije neophodno.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Veterinar

Poslednjih nekoliko godina koristim pusku u proseku na dvadesetak dana, a dvaput godišnje operem auto ručno, kod kuće. Razlika se vidi (u izgledu auta nakon različitih vrsta pranja), naravno, ali nakon 5-6 godina lak bude zdrav, nisam ni na jednom autu radio poliranje.
  Puno sam se raspisao o tome u temi koja nije vezana samo za lak ili perionice, ali prethodni postovi me vuku.

Mare

Citat: Loganovac poslato 31.10.2021. - 12:46
Ljudi, puška je majka. I nema brisanja. Eventualno da se onim silikonom (ima Sonax) skine višak vode posle pranja, ali ni to nije neophodno.

Puška je ok samo leti, kada treba skinuti samo prašinu.

U svim ostalim slučajevima - dve kofe, sunđer i čista krpa.

Capriolo

Citat: zlaja4 poslato 05.09.2021. - 12:43
Kada uhvatim vremena opisacu auto i iskustva, jer evo nepuna 3 meseca, vec smo na 5000km. Nisam mnogo cekao isporuku, jer niko nije nista mogao da garantuje oko roka isporuke zbog stanja sa poluprovodnicima. Od 10ak auto kuća koje sam kontaktirao samo je Kompresor imao vozila koja stižu za lager. Cilj mi je bilo vozilo sa gasom, ali mi je comfort paket probijao budžet. Tako da sam uspeo da se uklopim u Essential sa dodatim media diplay-om, jer je vozilo tako već naručeno. Čekao sam nekih 20ak dana da stigne.
A evo i fotografija.










Iskrene čestitke !
Da te lepo služi.
Uživaj  :to:

Keka

Citat: Loganovac poslato 31.10.2021. - 12:46
Ljudi, puška je majka. I nema brisanja. Eventualno da se onim silikonom (ima Sonax) skine višak vode posle pranja, ali ni to nije neophodno.

Silikon posle puske 120% pravi riseve.

Ni jedna puska ne opere valjano, uvek ostane tanak film prljavstine, najbolje se vidi na sofersajbni na delu gde prolazi brisac u odnosu na onaj "prljavi" deo. Ili jos bolje ako se posle auto obrise cistom krpom.

Sundjer je nezamenljiv, ali ako je iole kontaminiran, takodje pravi riseve.

Keramicka zastita...mozda, ali pre nje mora temeljno poliranje, tako da kucna varijanta ne dolazi u obzir.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Za tanak film prljavštine odgovoran je vlasnik puškarnice koji previše puta reciklira vodu. Zbog toga sam par puta menjao streljanu. U 90% slučajeva pomenutih tragova nema. Ko ne veruje neka izvoli da navrati malo u provinciju, ja častim žeton.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

I kod mene na selu je takva situacija. Kod mene se auti peru izvorskom vodom.
Sam svoj gazda - vazda.

papicdu1

Citat: Lazar@ poslato 31.10.2021. - 12:35
Nisu lose lakirane, samo imaju dosta mek lak.
Sto nema veze sa dacijom vec sa tipom boje...a takvih automobila ima na gomile od ultra skupih do ultra jeftinih


Prije ce biti da imas riseve i sitne ogrebotinice od pranja i ciscenja krpom u salonu...
Evo u ovlascenom servisu ovamo kod nas,  Megane RS koji stoji parkiran u showroom-u nagrdjen...Svaki dan ga ciste suvom magicnom krpom  :ne:


Kupi neki sundjer da valja i peri sa njim (preporuka za Sonax)
Mada s obzirom da je auto nov, ja bih ti preporucio ako imas $$$ da podjes i da odradis(ili odradis sam) keramicku zastitu boje.
Sonax ima kit vec od 60e, i miran si 5-6 godina sto se tice  uv zracenja, kiselih kisa govanca od goluba, smole itd...

Hvala na savjetima,krivo sam napisao to u vezi tvrdoće laka

Mare

Neki risevi će se pojaviti, pre ili kasnije i od toga nema neke zaštite. Ima, ali ona košta, od 200e (keramika).

Samo nemoj brisati na "suvo".  :wink:

papicdu1

Ok,hvala na savjetima.
Jel koristite Eco prekidač?Malo se čini kilav u tom ,,modu,,?

Mare

Koristim uglavnom u gradu. Moj utisak je da je na plinu, u EKO režimu, snaga kao na benzinu. U gradu, sa SS i ECO se ostavruje solidna ušteda u gorivu.

papicdu1


Mare

 :ziveli:

Nego, kakvi su cena i kvalitet plina u Hrvatskoj?
Da li si se raspitivao oko cene servisa kod oblašćenog servisera?

papicdu1

Plin je oko 6kn,za servise još nisam pitao, prešao 500km.Sad išao vidjeti kako ide s isključenim eko prekidačem.,čini mi se da je malo življi
Kvalitet plina,ne znam.Ako je kao gradski plin za štednjaka,grijanje,to je loše

dekiv68

Citat: papicdu1 poslato 08.11.2021. - 20:30
Jel koristite Eco prekidač?Malo se čini kilav u tom ,,modu,,?
Ne koristim ga osim po izuzetno klizavom koloseku, sneg i led, jer tada manje proklizavaju pogonski točkovi.
Mnogo mi čini auto tromim, pa nervozno više stišćem gas tako da potrošnja dođe na nivo kao bez ECO dugmeta, a vuče kao da radi na 2 cilindra