New Dacia Logan 2021, TCe 100, Eco-G, Comfort, BVM6, black

prethodna tema - sledeća tema

ninja

Здраво!  Надам се да ћу вас наћи у добром здрављу!  У супротном, аутомобил ме и даље одушевљава.  Сви системи и додатне погодности се користе максимално.  Аутомобил је прешао 6.000 километара без проблема и то за само 2 месеца.  Моја просечна потрошња за гориво од 10 горива је нешто више од 3 евра, 6,48 литара / 100 километара.  Просечна брзина није велика, 35-45 километара на сат.  Нисам имао посебно дуга путовања да бих видео просечну потрошњу и већу просечну брзину.  Односно светлосни дан и пазите, јер од здравља нема ништа важније!

ninja

Ниво антифриза је благо опао и морам мало да допуним.  То није нешто ново, јер је на моје претходне три нове Dacia, између трећег и шестог месеца, ниво пао на минимум.  Иначе је на скоро 12.000 километара све у реду.

kiconix


Mare


ninja

Zdravo!  Prešao sam prvih 20.000 kilometara.  Za sada nemam problema s autom.  Moram prijeći još 10.000 kilometara da bih otišao na prvo održavanje.  Budite zdravi i čuvajte se!

ninja

Prosao sam prvo odrzavanje 30.000 kilometara i sve je u redu.  Cijena oko 260 €.  Do 22.000 kilometara sagorio je oko 600 mililitara ulja, ali je onda stao i trenutno se ne dira.  Neprijatan momenat je da je oštećen senzor pritiska i temperature koji se nalazi na plinskom nosaču i čeka zamenu pod garancijom.  Isporuka rezervnih delova je veoma teška i trenutno nema rešenja, ali ja sam borac i dali su senzor samo da ne vozim na benzin.  Inače, za 11 mjeseci sam proputovao 31.000 i više.  Veoma sam zadovoljan autom.  Pozdrav iz Bugarske i budite zdravi, kolege!

Mare

Cena prvog redovnog servisa kod nas u Srbiji iznosi oko 200e.
Šta sve obuhvata servis u Bugarskoj?

LPG map senzor u kvaru?

ninja

#52
Filter ulja i ulja, 2 plinska filtera, filter kabine, filter zraka, svjećice, ulje, rad na sat.  I da, Map senzor se pokvario na 28.000 milja.

Mare

Da, isto je i u Srbiji kod ovlašćenog servisa.

Taj MAP senzor baš problematičan. Na Dosta Dačija je crko. Pratim Facebook grupe iz Rumunije, bukvalno svaki drugi crko LPG MAP senzor.

ninja

Nakon 70 dana čekanja, plinski senzor se mijenja pod jamstvom.  Samo informacija, cijena u Bugarskoj je 60 eura.  Dobar dan.

papicdu1

Citat: Mare poslato 20.02.2022. - 07:49
Da, isto je i u Srbiji kod ovlašćenog servisa.

Taj MAP senzor baš problematičan. Na Dosta Dačija je crko. Pratim Facebook grupe iz Rumunije, bukvalno svaki drugi crko LPG MAP senzor.

jel to obuhvaća i sandera,stepveja?

dekiv68

Nalon 6 godina i pređenih 70.000km, na 0.9 TCe LPG, hvala bogu, nemam nikakvih problema sa MAP senzorom

sokoll

Jel barem zamenski senzor bolji, mislim neće valjda da se menja na svakom malom servisu  :ces:

ninja

Просечна потрошња TNG:
Предњи десни бочни жмигавац је под гаранцијом, пун кондензације.  Чекање на испоруку ће поново пасти.  Лаку ноћ: