Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Ja sam resio, kad potrosim ove letnje, da vozim cele godine na premium zimskim. Nema zajebancije sa felnama, premestanjem, propadnu od godina i stajanja, a ne potrose se....
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

Najzad shvatio...  :dobro: ja to tako radim od kako su zimske obavezne.. 

Nik, ako resis da kupujes letnje, kupi odma ako nadjes povoljniju cenu...nece one ostariti za 4-5 meseci..  :wave:

Pobeda

Koliko godina si uspeo da izguraš tako? I ja slično razmišljam, nemam gde da ih čuvam a plaćanje "hotela" za gume plus menjanje dva puta godišnje se i ne bi baš isplatilo.

zac

Pa evo od 2007 ove su druge...fabricke bile do pretprosle godine i onda uzeo Wintere..videcemo koliko ce trajati.

Keka

Nije shvatanje u pitanju, vec kompromis. Nemam para da vozim 2 kompleta guma, iako je to najbolje resenje.  :place:

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

Na to sam i mislio...i ja iz istih razloga nemam 8 guma...s`tom razlikom sto ja nisam od samog starta ni probao...znao sam da je neisplativo.  :nami:

kiconix

Ne bih se bas slozio, racunica stoji samo sa malom km.
Ko prelazi vise, ne isplati se guliti zimske gume leti.

zac

#562
Naravno, tebi se recimo verovatno isplati 8 guma, prelazis sigurno mnogo godisnje..... ali vecini ne..  :nami:

kiconix

Ne mozemo suditi po vecini ili manjini, to je individualno.

nik

Ne želim nikog da ubedjujem da promeni mišljenje. Svi se protežemo koliki nam je jorgan.
Lično nisam pobornik kompromisa kada je bezbednost u pitanju. Neisplativost je jako diskutabilan pojam, posebno kada je zaustavni put duži 5 ili 10 metara I nije sinonim za besparicu.
Ni vazdušni jastuk nije neophodan dok ne zatreba.

Citat: Keka poslato 14.04.2014. - 19:05
Kemoimpex ima Hankook K425 po 5900 din.
Kada bih našao ove po ovoj ceni, odmah bi pale na kredit, nego podigli mangupi cenu izgleda posle ADAC testa. Sada, I gde ih ima, su 8300+ rsd

Andrix

Ko mi moze okvirno reci koliko sezona/letnjih/ i km mogu da guraju Conti eko kontakt, po gradu. Verujem da ce pre <crcci> geometrija nego se izlizati sare...??
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

ppejic

Koje god kupio posle dva topla leta postaju plastičnjaci.

Veterinar

Brzo se troše. Sa četrdesetak hiljada su za zamenu, takav utisak stičem. Naše su prešle (one na zadnjoj osovini) znatno više.

Ljota

Hankook K425 presle 5000 km i utisci su fantastični! Danas zamenjene winterom kojima je ovo druga zima i sasvim su ok. Tigrove gume
sam imao često na voženim automobilima.Moje iskustvo sa njima ide od krajnje pozitivnog (dug vek trajanja,dobro ponašanje u zimskim uslovima,....) pa do negativnog ( ispucaju u svim pravcima već posle prve godne, pojava balona,...). Zaključak je da sve zavisi od serije
do serije pa kako se kome zalomi!  :write:

hobbista

Citat: hobbista poslato 23.04.2014. - 20:14
Citat: brankovs poslato 23.04.2014. - 19:39
...Posle dosta guglanja odlučio sam se za UNIROYAL rainsport 3 195/55/16,DOT 1414...
Uh, jedva čekam da čujem utiske posle nešto pregaženih km, odnosno kada krenu jesenje kiše.
Nadam se da je kvalitet još uvek kao nekada  :aplause:

Podeli sa nama utiske posle prve sezone :wave:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D