Cene polovnih Dacia vozila

prethodna tema - sledeća tema

MitarMrgulic

Stvarno sam se više puta uvjerio, da je neizvjesno, kako će tržište reagovati na neki ponuđeni auto u oglasima...

Kada sam "mjerkao", Logana MCV, nekad tamo 2017. godine, bio je u oglasima, mislim negdje oko Doboja, Logan MCV bijeli, sa najosnovnijom opremom, onaj bez klime, 1,2 benzin, mislim da ni radio nije imao...uglavnom, najjednostavniji i najosnovniji, koji je bio na tržištu.

Bio je prešao cca 4-5 hiljada km, u to vrijeme star 4-5 godina (mislim da je bio 2013/14 godina proizvodnje), prodavac, auto plac, u opisu je tvrdio da je bio auto korišteno na aerodromu, pa zbog toga i tako mala kilometraža...

Cijena mu je bila nekih 6 hiljada eura, ako se dobro sjećam, što je bilo negdje oko 60-70% % cijene novog.

Mislio sam da će brzo otići, prodavac je imao dosta upita na oglasu, ali mislim da je stajao sigurno 3-4 godine u oglasima, ja sam već uveliko vozao svog MCV-a kojeg sam čekao 2-3 mjeseca, a on je još uvijek bio tu, da bi prije možda godinu-dvije bio skinut sa oglasa.

Jednog Logana 1,6 benzin, sam upratio da je bio kod jednog prodavca na auto-placu, bio dugo, godinu-dvije, zatim je vjerovatno u nekoj zamjeni, osvanuo na drugom placu u Maglaju (cca 200 km od Sarajeva).

Bio je ona metalik-srebrena boja, prešao oko 100 hiljada km, meni je djelovao ok, nije bio ni skup, ali očito nije našao svoju sreću...

Goky

Došlo je vreme za rastanak.
Uskoro stiže Stepway treće generacije (vozilo je u SRB, da se završe formalnosti oko carinjenja i kredita i odoh po auto).
Stepa II generacije verno me služio prethodne skoro 7 godine.
https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/21955201/dacia-stepway-09-tce
Za koleginice i kolege sa formuma moguć dogovor i korekcija cene.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Veterinar

#1097
Dobar auto. Mozda da stavis auto u male oglase na forumu. Naizgled ne cini neku razliku, ali ima smisla ako neko ciljano bude gledao forum zbog toga. Posto su tehnikalije vec najcesce vidljive u spisku opreme, u opisu nije lose da u prvom planu bude ono sto je poslednje napisano. I neki licni dozivljaj, nikad nisam zapalio cigaretu...

krmeljar

bukvalno meni licno mogo znaci ako se nije pusilo u njemu, stim sto malo si iznad mog budzeta

Vladan P

Ja bih ga kupio da nemam isti takav  :)

Srećna prodaja!
Zajedno smo skupa !

Goky

Hvala momci na savetu. Skroz sam zaboravio da stavim da nikada cigareta nije zapaljena... Sutra dolazi kupac da pogleda... nadam se da će posao biti zaključen :=)
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

krmeljar

Citat: Goky poslato 10.07.2023. - 20:20Hvala momci na savetu. Skroz sam zaboravio da stavim da nikada cigareta nije zapaljena... Sutra dolazi kupac da pogleda... nadam se da će posao biti zaključen :=)
srecno, ako ne bude hteo a budes bio voljan da spustis na 6k ja bi je sigurno pogledao :)

Veterinar

Ne mogu lepo da vidim na telefonu, ali karakteristike me privlace. Ako je zaista malo presao,sa sedam sedišta taj motoric je dobra opcija. Ko to kupi za ispod 2000 evra, mislim da je napravio dobar dil, ako je auto zdrav.

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/22009302/dacia-logan-mcv-ambien-16

bocca

Samo ja ne vidim dugme za klimu. A piše da ima. Ili grešim?

Vladan P

Prekidač klime je u okviru najmanjeg kruga u delu ventilacije.
Zajedno smo skupa !

MitarMrgulic

Super je, ovo su dobe kombinacije, MCV i 1,6 benzinac, koliko znam on nema nekih ozbiljnih problema, osim bobina, koje nisu skupa stavka. 

Naći nešto ovakvo kao drugi auto u kući, mislim da je pun pogodak.

Veterinar


Veterinar

#1107
Sve znam, taksi, slab motor... Da mi treba za malu godisnju kilometrazu, a usput i zbog vikendice i slicno, odmah bih kupio ovo. Gledam na telefonu, vidim cukanja koja me ne bi interesovala, a cenio bih atestiran plinski uredjaj, tri i po godine star auto za 5000. Dakle, za neke potrebe bi bio savrsen.

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/22022725/dacia-logan-mcv

MitarMrgulic

Ako se ne varam, ovo je 1.0 Sce sa ugrađenim plinom.

Mada je i meni ovo velika kilometraža, od skoro 200 hiljada km, tako da bih ipak tražio neku opciju sa do 100 hiljada pređenih.

Veterinar

Naravno. Samo sto pisemo o budzetu od 5000 evra. Za te pare...