TNG i prosečna potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

Keka

#600
Presao 616 km, sipao na ENS Petrolu 46.8 litara. Prosek 7.6  :ne: mLogo malo, mada bivalo je i manje.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


drzarkod

Autoput.....brzina 130 do 140....38.5 l za 300 km....skoro 13 l na 100 km....ista pumpa.

Loganovac

Pa kad 'oćete džipove da vozite...  :c:

Šalim se, taman toliko više troši koliko više otpora vazduha pravi. Logana bih sa tom potrošnjom sigurno vozio 160 km/h, a šta bi bilo da je i on koliko-toliko aerodinamičan... Dovoljno bi bilo da liči na vektru A pa bi Cx sa njegovih 0.36 pao na Vektrinih 0.27, odnosno trošio bi 25% manje goriva, prevedeno u litre ispalo bi neverovatno! Sad je jasno koliko plaćamo danak lepoti!  :lazy:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Veterinar

Stepway 1.6.  Autoputevi Evrope oko 2400 km (prosečna brzina oko 120 km/h), magistralni putevi oko 600 km (prosečna brzina oko 40km/h), sat i po vremena rada u mestu, oko 150 km gradske vožnje (žestoka gužva u Krakovu, vozikanje u špicu po Varšavi, Berlinu, Drezdenu, Pragu); potrošnja benzina zanemarljiva (šest puta je radio u mestu kako bi se zagrejao do 40°C, uglavnom dok bismo montirali kameru, muziku i navigaciju); na benzin sam namerno vozio brzo sto kilometara ali sam taj deo kilometraže izbacio iz računice...   Prosečna potrošnja bila je 9.16 l/100 km. S obzirom na tempo i brzine kojima smo vozili na pojedinim deonicama, ja sam prezadovoljan.

samsung

Logan 1,6 presao nesto oko 2600km po auto putevima Hu,A i Sk...brzina na auto putu 120-130kmh a po lokalnim po ogranicenju. Prosecna potrosnja tacno 8,8 litara plina i zanemarljivo benzina. U autu nas dvoje odraslih i dece3!
U povratku pored prtljaga jos 50tak litara Sarisa,Kozela,Zlatnog bazanta, Corgona i Kelta.... :ziveli:!
pozdrav iz St.Pazove

mdbokic

Zna li neko koliko trosi logan( sandero) 0.9 tce sa fabrickim plinom?

kiconix

Koliko se secam, nemamo takav primerak na forumu.

mdbokic

Ja planiram da uzmem taj 0.9 ali ide samo sa fabrickim plinom, tako da ce biti...

Keka

Danas isao od NS do Nisa, malo po Nisu, i nazad za NS.

Brzina na autoputu 120-140 km/h, po BC prosecna brzina na kraju putovanja 93 km/h.

Sa punim rezervoarom plina (62 litre) uspeo sam da predjem 675 km, preostalih 40 km sam vozio na benzin da malo procistim dizne i zato sto iz principa nisam hteo derikozama na autoputu da dam 10 din vise po litru u odnosu na pumpu u NS na kojoj sipam.

Prosecna potrosnja oko 9,2 litre  :dobro:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

lakistrike95

Niš i nazad, 120-130km/h i deo gradske voznje. 224km i 21.26l. Prosečna potrošnja 9.25l. Samo što je vetar ubijao, olujni udari i kiša celim putem. :)

nik

NS-Segedin-Ns 280 km 28l (sipan pun, odvezena relacija, dosut na istoj pumpi u povratku). Sem malo po Segedinu, ostalo po auto-putu 140-145 (130-135 po GPS) + 20 min cekanje u koloni na granici. Ja zadovoljan.

Aleksabgd

Interesuje me da Li za prosecnu I trenutnu  brzinu kada racunate potrosnju goriva u odredjenom rezimu uzimate podatke sa km data I board-a. Zanima  me posto meni odstupanje brzinomera u odnosu na GPS.u ide do 15km h u zavisnosti od brzine. Zimske gume Su dimenzija 175/70 r14.

Pri brzini od 140 kmh po brzinomeru ( 125 po GPS.u) je 10litara

Keka

Prosecna i trenutna brzina, bez obzira odakle se uzimaju, nisu parametar za racunanje potrosnje goriva, samo su ilustrator stila voznje.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


nik

Nemoj da te buni manja razlika brzinomer/GPS, ja sam moj podesavao da pokazuje minimalnu razliku prikazana/stvarna brzina (ima na forumu objasnjeno zasto fabricki podesen brzinomer pokazuje vise).
Moje zimske gume su istih dimenzija kao tvoje, pa je zbog toga razlika 10 km/h, inace sa originalnim 15-ticama je oko 4-5 (brzinomer nije bas potpuno precizan, jer se greska povecava sa porastom brzine, tako da sam moj "bazdario" da bude precizan 60-80 km/h sa letnjim gumama).