TNG i prosečna potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

bocca

posle 1900km predjenih do Sartija, malo po Sitoniji i nazad potrosnja izgleda ovako:
plina sipao 5 puta, svaki put vozio do praznjenja pa onda malo na benzin. sve potrosnje su se kretale od 8,7 do 9!!! moram naglasiti da je na autoputu voznja bila do 110km/h znaci lagano. potrosnju tih 100tinak km na benzin nisam mogao izmeriti precizno.
posebno bio zadovoljan makedonskim gasom, sa cenom od 69din/l, koji ne da nije losiji nego je cak i bolji od naseg pa i Grckog.

VeDuS

Korektan ti je nacin merenja ali ......  :hm: ... prazan,pun,1,2,3,4... osobe, klima,krovni kofer ...
E onda bih te rezultate mogao da ozbiljnije uzmem u obzir.
Pozdrav  :ziveli:

lakistrike95

Juce, Trstenik-Beograd i nazad, u odlasku 8l/100km dvoje u autu, ne preko 130km/h.
U povratku sipali na Daki petrolu, cetvoro u kolima, ne ispod 130km/h negde i 150km/h, potrosio 9l/100km.
A ispred jugo, vozi covek pretice redom, sa 140km/h i on se odvaja jos, na kraju predjemo sa 150km/h i lik se smeje, sluzbeni jugisa. :)

jasho

Već zadnja dva puta punim rezervoar za tng do kraja kad se ceo pre toga isprazni, obično stane 33,6l-34,3l tng, u oba slučaja prešao oko 450 km na tng, bez benzina odnosno još 10-12 km sa benzinom dok ne prebaci na tng, autoput oko 40% brzina 120-140km/h 50% otvoreni put brzina 60-80 km/h i 10% gradske vožnje, prosečna potrošnja oko 7,5l na 100 km  :to:

drzarkod

ok....meni je kroz BIH i Hrvatsku prosek bio 8.6 l. tj 1000 km za 86  tng, ali danas promenih filter tecne i gasne faze i ovaj jedan nije imao opiljke ali blata sinko ko iz zemlje da je izvadjen. Ima li to veze sa poplavama.....  :conf:

step.SU

Po kupovini Stepway-a, sipano u Nsu ~22l (2000din po cirka 90din), predjeno 135km, autoput (brzina oko 130 u proseku) i grad, po nekoj mojoj gruboj racunici oko 16l potrosnja  :ranting:

Danas, sipano ~11l, predjeno 105km, jos mi ostalo plina! Upalila se crvena lampica tacno na ulasku u pumpu, a sad mi jos svetle dve!  :lux:

Po opet nekim mojim grubim procenama mogu preci jos nekih dvadeset km do paljenja crvene lampice, sto me dovodi do neke potrosnje od priblizno 9,nesto litara! Samo jos da dodam da je bila pazljivija voznja, u granicama ogranicenja, do 100km/h.

Uglavnom, sad sam vec zadovoljniji.
CITIUS - ALTIUS - FORTIUS

jasho

#591
Testirao potrošnju tng sad kad sam išao za Nemačku, sipao 33,4 litra na MOL pumpi na Horgošu, tek kad sam ušao u Mađarsku poništio brojač i prebacio na TNG (zbog skoro tri sata stani kreni u međuprostoru između dveju granica držao ga na benzinu) nakon 324 km ostao bez gasa, prosečna brzina 120-130 km/h, prosečna potrošnja 10,3 l.

U povratku sipao u Nemačkoj 34,4l do tandrkanja, pa opet dopunio do izbacivanja ventila 22l na pumpi u Austriji na ENI stanici na Ybbs  an der Donau prešao 227 km, znači 9,6 l na 100 km, znači ovde predpostavljam da je opet bilo oko 34 l plus minus pola litre, kad obično odreaguje muntiventil, elem od tada prešao 354 km do zapištanja signala da je ostao bez TNG, znači 9,6 litara što je isto kao i prethodnom proračunu, sa tim da je po meni realna potrošnja ova od 10.3 l jer mi je majstor Slavko naštelovao plinski ECU da uključuje i benzin kad pređe 3700 obrtaja što je od prilike preko 130 km/h, iz tog razloga mislim da je 10,3l realnija potrošnja jer nisam tada prelazio 130 km/h.

Brzina je bila u povratku u proseku 130-140 pa i 150 km/h.  :to:

drzarkod

Meni u zimskim uslovima oko 11 l.....plus bmb...auto bivao u leru oko 20 min. dnevno kada smo bili zavejani na Kopu na minus 27 do minus 17 radi akumulatora...kad se zagreje na bmb prbacim na tng. :too:

jasho

Doktore mislim da je za Dustera i 1.6 to sasvim ok potrošnja :respect:

Kod mene kad se podvuče crta otvoreni put prosečna brzina 60-80-100 km/h autonomija oko 470 km i potrošnja 6,8-7 l, zatim kombinacija sa gradom, otvorenim putem i autputem autonomija sa jednim rezervoarom oko 450 km i 7,5 l, a za čist autoput autonomija 320-350 km/h i potrošnja od 10,3 l.

Mislim da je više nego odlična!!! :to:

drzarkod

Citat: Keka poslato 11.01.2015. - 21:07
ENS i dalje 72,00, nasuo pun. Prosecna potrosnja 8,2  :too:

Potvrdjujem...ali kod mene 47 l tng....540 km...mesovito, autoput, gradska i medjugradska....

jasho

Znači doktore 8,7l na 100km, Mašala!  :respect: ovih pola litre u odnosu na Keku ti je na aerodinamiku  :lau:

drzarkod

Ma zimski uslovi, laksa noga na gasu....i u gradu dok se ne zagreje malo vise jede bmb.... :too:

liu29blok

Zvanično od 01. februara skoro tri puta više mi se isplati da sipam plin do posla nego kad bi kupovao pojedinačne karte, ili ista potrošnja za gorivo nego kad bi kupovao mesečnu kartu!

liu29blok

Sat plus Revija, test Sandera 1.2l TNG 1000km gradska vožnja 93.45l prosečna potrošnja 9.2l !!  Kaže: "Već prvi ispit u gradu je pokazao da je sandero 1.2 u kombinaciji sa fabričkim ugrađenim TNG uređajem spreman da ispuni fabrički obećan prosek potrošnje. Štaviše na ovom testu uspeo je i da postigne bolji rezultat od deklarisanoe, kako na benzin, tako i na gas - delom i zbog toga što fabrički podaci nisu bili neralni i teško ostvarivi u svakodnevnim uslovima".
9.2-9.8 grad /// 6.2-6.5 na putu  /// 7.5-7.9 prosečno  test 3x1000km

Meni je ovo podvrda da sam i ja dobro izmerio u prethodnim komentarima kada je dosta vas bilo skeptično oko mog merenja ... te da je merenje za 1000din prilično tačno ..

ppejic

Moja ženica pravi prosek 31 MPG na relacijama gde ja pravim prosek manji od 34 MPG TNGa naravno.