TNG i prosečna potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

slavko_bgd

@keka: ma u pravu si 100% da smo se mnogo udaljili od teme. Sorry  :c:

@žac: da ne off-ujem, ako te interesuje napisao sam objašnjenje (koliko sam znao i umeo) ovde: http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=530.msg138985#msg138985

:ziveli:

nik

Da se vrnemo temi.
730km predjeno sa 67 l tng I oko 8l benzina, odnosno, 9,15 l/100 tng-a i nešto jače od 1 l/100 benzina.
Čista gradska vožnja, dosta kratkih relacija tipa samoposluga, pijaca...
Ja  :lux:

Ljuba82

9.25 l/100 km TNG-a i dve crte benzina za poslednjih 530 km ciste gradske voznje sa mnoog kratkih relacija. Potrosnjom plina ocigledno jesam zadovoljan....ali benzinaaaaa  :bonk:

hobbista

#528
Za predjenih 18.400 km prosecna potrosnja 9,82 lit TNG i 0,92l BMB na 100 km.
Nesto manje od 3/4 gradska voznja  :cul:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Ivan91

Proslo sipanje, oko 14l/100.
Guzva ,grad, kisa, poplava, klima, cudo jedno :)

Loganovac

Ista meta, isto odstojanje, ista relacija, ista brzina, na 120-140km/h sa postavljenim krovnim nosačima troši ceo litar gasa više!
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

jasho

Sipao pre dve nedelje u NS NIS Novo naselje, stalo 34l TNG, restartovao brojčanik kilometraže i večeras zapištao, prešao 471km, benzin korišten samo prvih 2-3 km dok ne zagreje za prebacivanje, po ovom potrošnja 7,2l gasa, uglavnom otvoreni put oko 50%, autoput oko 30%, i ostalo grad. Ja prezadovoljan! :aplause:

liu29blok

Upravo izmerio potrošnju 18.jun 2014. za 1000din kupljeno 12.21l plina po ceni od 81.9din po litru. Pređeno 201km, od toga 20-30km po gradu, ostalo na autoputu. Pa vi sračunajte :) Pola puta je korišćena klima, pola nije, i pola puta je bio pun auto, pola nije ..

Ivan91

#533
1.2 motor ? Ako jeste, onda reci u cemu je tajna, jer ja tu potrosnju mogu da ostvarim samo ako izadjem na auto put i vozim 90-100 km/h konstantno.

liu29blok

#534
1.2l 72/75ks jeees, pri tom auto je tek prešao 1650km :)
Da, kao što sam napisao, većinom je autoput, prosečna brzina oko 110km. Auto još nije razrađen, nadam se još boljom potrošnjom! Pri tom, na drugoj pumpi sam kupio za 79.90din po litru, pa ću isto probati da izmerim, čisto da vidim dal je dobra računica, javljam posle ponedeljka rezultate.

Loganovac

Kako si to izmerio? Da li si u prazan rezervoar sipao 12,21l gasa pa vozio do pištanja ili si ga napunio pa posle vožnje dopunio? U oba slučaja suviše je mala kilometraža da bi merenje bilo tačno, jer se punjenje ne prekida uvek na istom mestu, na različitim pumpi možeš različito da sipaš do "tandrkanja" odnosno blokade ventila, a i na pare iz rezervoara možeš da voziš, sve dok je pritisak u njemu dovoljan, tako da ako je u toku vožnje otoplilo možeš još da se voziš na gasnoj fazi. Dakle, naliješ do tandrkanja, odvezeš maltene ceo rezervoar pa na istoj pumpi dopuniš do tandrkanja. I to ako se temperatura nije bitno promenila u međuvremenu. To je neki preliminarni rezultat. A pravu potrošnju dobiješ kad vodiš evidenciju o svim dosipanjima i pređenoj kilometraži bar nekoliko meseci. Naravno, treba voditi računa i o potrošnji benzina, makar ono malo "za potpalu".
Cifra koju si dobio je izvanredna, ali ja iskreno sumnjam, pogotovo što motor još nije razrađen.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

liu29blok

Bio mi je prazan rezervoar, benzin mi od prilike uvek stoji na polovini. Vozio sam i merio od sipanja na pumpi do trenutka kad je zapištao. Posle ovog merenja sipao sam za 1000din da vidim opet, jer rezultat je stvarno odličan, mislim da ću do ponedeljka istrošiti. Samo sad sam prošao jeftinije za 2 din po litru, 79.99din, što je 12.59l gasa. Što se temperature tiče, samo u prvih 100km je bilo baš vruće, posle su krenuli oblaci i ove kiše. Svetla su non stop uključena velika, muzika isto non stop radi. Klima je radila pola puta recimo.

kiconix

Ne bih da omalovazim tvoj post ali ovo meni zvuci kao naucna fantastika. Sa klimom da trosi 6 litara, izvini ali ne verujem.

liu29blok

Sve je to ok, ja nikom ne verujem sem mojim rukama i nogama i to samo kad sam trezan ( šalim se ). Moja žena je zapisivala, tako da ne veruješ mojoj ženi i meni :)
ali ok, sledeći račun plaćen je 1000din, 12.59l, od 1652km krećem pa ćemo videti drugo merenje ;)

Ivan91

Vozim logana sa isti motorom, 90 % vremena kao baba, kazem ti da se ne bi razocarao kasnije kad izracunas kak treba :) 6 l je moguce, kao sto rekoh ako ga vozis 90 konstantno, ovi uslovi, koje si ti naveo, 7l  je minimum minimuma. Videces i sam