Poskupile Dacie u Bosni + popust na lager 2010

prethodna tema - sledeća tema

dizelas

Narode, al' sam baksuz: prodao sam Astru 16.01., a Dacia objavi novi cjenovnik 17.01. po kojem je došlo do poskupljenja svih vozila. Osnovna cijena MCV -a je porasla 300 - 500 KM (1 EUR - 1.958... KM), akcijski popust je smanjen sa 2100 na 1400 KM i ukinuto je Renault finansiranje na MCV do daljnjeg. Tako je MCV Laureate plus, 7 sjedišta, poskupio za preko 1000 evra dan nakon što sam prodao Astru, a prodao sam je isključivo sa ciljem da kupim MCV-a!

Jedino se Sandero i Sandero Stepway, lager 2010, mogu kupiti po starim uslovima i sa dodatnim popustom od 1000 KM za Lager 2010, što ih čini izrazito povoljnim. Zato mi je Stepway upao u kombinaciju, ali je ipak premali za moje potrebe.

Sada mi ostaje da budem pješak, čekam neku eventualnu novu akciju Dacije, kao i da mjerkam akcije drugih proizvođača (npr. Opelova 24 sata idućeg vikenda).       

MajorSoul

:doh: e bas bedak
Valjda ce ti uleteti neka kombinacija. Srecno!  :dobro:
:wind:
..need more buttons..

Zoran

Baš mi je žao ali moraš tragati možda nešto i naleti...
Sam svoj gazda - vazda.

penevl

ovo je malo  :offtopic:,ali da li u bjelini ima dacia sa 1.2 motorom u prodaji?

DrJekyll

Ma sacekaj ti lepo malo, Dacia ce opet davati neke popuste.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Aleksandar

Mislim da je ovo tek pocelo. Sta ukljucuju Renault uslovi finansiranja u BiH? Leasing kod neke od banaka ili kredit? Da li im ovaj popust vazi i za gotovinu?

http://www.dacia.ba/akcije/index.html

milko

Koliko ja znam,ovo isključivo znači kredit od 5 godina kod Unikredit banke sa kamatom od 9,4 %
Međutim nisu naveli da kod preuzimanja vozila moraš platiti interkalarnu kamatu u gotovini od nekih 680 KM ova.
Ovaj popust ne vrijedi za kupovinu u gotovini.Međutim kad dođeš da kupiš auto za ovu cijenu moraš biti spreman na mnoga iznenađenja,te nije ovako nije onako.

Zoran

Aleksandar, ako već imaš keš - stavi u džep i malo se provozaj, kupi auto iz salona i odmah vozi. Ako nemaju idi dalje ima auta po salonima koji čekaju kupce.Na taj način sam kupio Sandera 10/2009 1.4 bazni model za 12 350 KM u Mostaru Guma - M.
Sam svoj gazda - vazda.

milko


Aleksandar

Inace, u BiH nema 1.2 modela Sandera.

Jedini model koji je u ponudi u BiH (a nema ga u Srbiji, koliko ja znam) je Sandero Holiday.

Ovo za Renaut finansiranje je bas losa vijest, tako da cemo se i ja moj "starac Logan" jos cerati....


penevl

mozda zato sto je u planu da se ubace sa motorom 1.2...hvala na odgovoru...

Zoran

Nakako mi to ne ide sportski motor (1.2 16V) u radnički auto (Sandero). Baš mi lijepo ide sa ovim 1.4 8V.
Sam svoj gazda - vazda.

DarioGTI

1.2 je kao i K7J i K7M daleko od bilo kakvog sporta   :kava: :bonk: A o K4M bismo vec mogli pricati...  :hihi1:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Zoran

Dario GTI, 1.2 16V i 1.4 8V , nemogu u isti koš pa ti ih tretiraj kako hoćeš. Motor 1.2 16V nikada neće biti tegleći motor jer on hoće obrtaje iako nije za trke to nam valjda treba biti jasno.
Sam svoj gazda - vazda.

dizelas

Samo da prijavim da sam na kraju priče ipak na Opelovoj akciji "24 sata" kaparisao novu Opel Zafiru 1.6 B 115 ks, osnovni paket essentia (klima, ABS, 4 x air-bag, CD, kožni volan, 7 sjedišta, elektro-paket itd...) + neke sitne doplate: metalik boja kao obavezna tokom akcije, tempomat... To zadovoljstvo me koštalo izrazito povoljnih 13 000 evra, uz malo pregovaračke vještine sa moje strane.

To je nekih 15-tak % skuplje od slično opremljenog Logana MCV 1.6 16 v po trenutnoj akcijskoj cijeni u Bosni (nakon poskupljenja). I dalje žalim što je MCV poskupio dan nakon prodaje mog prethodnog vozila, i što se odmah nakon tog poskupljenja desila Opelova akcija "najpovoljnija 24 sata". MCV i dalje smatram puno pouzdanijim i pogodnijim vozilom za naše uslove, bez nepotrebne nepouzdane elektronike koje se najviše bojim u novim vozilima drugih proizvođača, ali tas na vagi je bilo insistiranje moje ljepše polovine na Zafiri kod tako male razlike u cijeni. Šta da se radi, ona diže kredit... 

Bez obzira na sve, ostajem aktivni pratilac Dacia foruma kojeg smatram daleko najkvalitetnijim auto-forumom na ex-yu prostorima, kao i veliki poštovalac Dacie kao brenda i njene filozofije proizvodnje automobila.