Jeftino, ali funkcioniše

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar

I ovo "radi" vec cetiri godine. Sitnice ne lupkaju po plastici i manje se klizu. To sam iskrojio od nekih ostataka, a verujem da bi neko ko je vest uspeo to da uradi estetski prihvatljivije.

Veterinar

Ovo najcesce funkcionise. Obecao sam mom dragom prijatelju da cu fotografisati nacin na koji resavam problem leda na vetrobranskom staklu i retrovizorima, pa to i objavljujem. Mada imam sprej za odjedjivanje, isti ne koristim, posto mislim da ne radi dobro svoj posao. Osim toga, ne moze dovoljno dobro da ocisti staklo, pa metlice svakako imaju problem sa viskom nedovoljno otopljene mase ili se ostecuju tamo gde se led nije smeksao. Struganje leda sa "soferke" ne praktikujem (sa bocnih stakala struzem), osim kad nemam drugo resenje. Imam obicaj da na staklo stavim veci komad kvalitetnijeg kartona. Da se ne bih maltretirao sa retrovizorima, posto nemam grejace istih, na njih navucem najlonske kapice za tusiranje. Iste kapice imaju gumicu, koja sprecava da kesa odleti. U svakom slucaju, ne moram da se maltretiram, da gledam "kroz odmagljenu rupicu" iznad vetilacionih otvora, auto ne mora da radi dugo u mestu da bi poceo da izduvava topao vazduh, ne cekam da sprej otopi led... Skinem karton, presavijem ga, u sredinu stavim kese i sve stavim na pod iza sedista. Opustencija.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

Al kad naiđu sakupljaci sekundarnih sirovina...

mladja73

Sjajno za one koji nemaju garazu...  :aplause:
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

wvojin

Citat: Veterinar poslato 29.11.2010. - 01:25
I ovo "radi" vec cetiri godine. Sitnice ne lupkaju po plastici i manje se klizu. To sam iskrojio od nekih ostataka, a verujem da bi neko ko je vest uspeo to da uradi estetski prihvatljivije.
Bravo Veterinar  :aplause:
Ja sam za 100 dindzi kupio onu gumiranu podlogu protiv klizanja. Nesto slicno ovome http://www.gl-tuning.com/artikal.php?id=3930 Jedino od mog DIY-a je to sto sam je isekao na dubinu te rupe  :bonk:
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

boban66

Mada je već prošla zima,protiv zaleđavanja šoferke,snega i prljavštine, najefikasnije je pokriti je. Neki to rade kartonom, Ja sam uzeo onu izolaciju koju stavljaju pod laminat. izrezao komad po dimenzijama šoferke, na ćoškovima našio trake od istog materijala 10 cm široke i 60cm duge.
Otvoriš prednja vrata, pokriješ šoferku, trake ubaciš u kabinu i zatvoriš vrata. Vrata drže da pokrivač ne odleti. Trake su tanke pa nema problema sa zatvaranjem vrata. Isto ovo može i za zadnje staklo. Za retrovizore može i obična najlon kesa.
Sve ovo radim isklučivo kada parkiram ispred željezare u SD ima neki sistem za hlađenje Visokih peći recirkulacijom vode, pa se tu uvek javla magla i kondenzacija+prašina i eto ti milina. :badmood:
Možda bi i leti pomoglo protiv vrućine?? Nisam probao.
Ko sebe osudi, služi doživotnu robiju.

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

ppejic

Funkcionalno jeste i za vlasnika auta i za lopova koji udje aoutomobil.

dukati

To bi u gradu na parkingu uglavnom neko skinuo, nažalost, posebno one kape za tuširanje na retrovizorima, a poznato je da našim ljudima uvek tako nešto dobro dođe :laugh:

DrJekyll

Mnogo mi se sviđa ideja da se stavi tepisončić između sedišta....ni na jednim kolima nisam uspeo to da usisam ili očistim.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Veterinar

Ukoliko se dogodi da u motor sipate nešto više ulja u odnosu na propisanu količinu, postoji jednostavan način da višak izvučete. Za to vam može poslužiti sistem za infuziju koji je (naravno) skraćen na krajevima i na koji je navučen špric. Pošto je sistem providan, ustima se može usisati ulje da prodje kroz ceo sistem, pre postavljanja šprica . Na crevu je točkić čijim okretanjem sprečavate da se ulje vrati u motor iz sistema kada skinete pun špric kako biste ga ispraznili.  :wave:

Raja

Još samo da si rekao gde naći i kako doći do sistema za infuziju?

Veterinar

Mogu se kupiti u svakoj apoteci.  :to:

asimic

Bravo Veterinar za rešenja.
Ovo sa infuzionim setom sam ja i koristio pre par godina. "Malo" sam brže vozio kola sa mora pa mi se upalila lampica za nivo ulja na kolima. Pošto ne pušta nigde a dizel je bio, ja za svaki naspem malo ulja na prvoj pumpi i vidim sad je skoro maksimum. Polako do kuće tj. ne više tako brzo :) i kad sam ustao sledeće jutro proverim nivo i vidim da je više nego što treba tj. max. Setim se da smo dok sam bio u prethodnoj firmi te setove koristili za koješta i ja lepo po set u apoteku i kupim i špric. Proturim ga dole u motor i polako špricem vučem po 20 ml. do sredine na sondi :)
Onda do majstora koji je našao da je popustio neki senzor dole što javlja nivo ulja.