Skidanje homokinetickog zgloba - zamena manžetne

prethodna tema - sledeća tema

Turbo


zac

E svasta, ne verujem da ovakvo navlacenje prija manzetni i da joj ne skracuje vek  :ces:

Zoran

Kao da je bila na porođaju -mora biti poslijedica  :crazy:
Sam svoj gazda - vazda.

hobbista

Hmm, ubedjen sam da velika vecina manzetni koje se prodaju kod nas ne bi ovo izdrzala. Mada, nikad ne reci nikad  :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

kiconix


markonikolic83

Uz ovu manzetnu idu selne i mast.Alat je "primitivniji" od ovog sa snimka,u obliku levka je i preko njega se navuce manzetna.Ne mogu sve manzetne tako da se nabace.Zato je i morala da bude Wurth,a elasticna je da ne verujete.A kako ce dalje biti,javicu ako bude nekih problema.

bmiillan

ne moze svaka manzetna da se tako menja, vec kako je covek napisao iskljucivo ona univerzalna koju wurth prodaje.

sigurno je wurth ne proizvodi a na njoj ne pise proizvodjac. manzetna je kvalitetna i traje. pre tri godine je zamenjena
na automobilu i nije ispucala ili se ostetila. moze da bude problem za pojedine modele automobila da je suvise dugacka.
nemoj na silu uzmi veci cekic

Zoran

Kod univerzalnih mandzeta jeli problem naći odgovarajuću konfiguraciju kanala na široj strani sa unutrašnje strane?
Sam svoj gazda - vazda.

bmiillan

#23
uglavnom nije, najveći problem je broj rebara, obično ih ima više pa kada poluosovina ima ležište
za užu stranu manžetne blizu zglobu onda bude vrlo naborana i može da kači donji deo amortizera
ili viljušku zavisi od konstrukcije. mada mi se čini, nisam sto posto siguran, da imaju više veličina
tih univezralnih.
nemoj na silu uzmi veci cekic

teodor

moze da se navuce manzetna preko homokinetickog zgloba. kupi se specijalni tuljak za taj postupak montiranja iste. u moga logana 1.5 dci skida se homokineticki zglob.

blagojevic

#25
Pre par meseci menjao sam manzetnu do tocka na levoj poluosovini. Medjutim da bi se sr.nje promenilo, mora da se ispusti ulje iz menjaca, izvadi cela poluosovina, izbije manzetna do menjaca zajedno sa lezajem i semeringom. Medjutim, prilikom izbijanja manzetne do menjaca, procurio je semering (mada je vec i onako balavila). Pa Jovo nanovo, jos 2000RSD, menjaj sr.nje i do menjaca. :banghead:
Manzetnu do tocka sam stavio SASIC-ovu za 1000RSD, od one zilave plastike kao originalnu. Medjutim, posto je kruta, selna nikako ne moze lepo da je stegne i mast izlazi sa strane i razbacana je svuda po felni i krilu. :badmood:
Dakle, moram da je zamenim nekom normalnom gumenom koju cu moci da stegnem ljudski, ali zelim da izbegnem skidanje manzetne do menjaca jer cu verovatno opet da je sj.bem. :ne: E sada, u jednoj krstenoj prodavnici delova za Francuze u Nisu mi rece covek da imaju univerzalnu SKF ovu manzetnu u kitu sa mascu i selnama, koja se (valjda) navlaci preko zgloba. :hm: Kontam da je to ovakav neki princip:

https://www.youtube.com/watch?v=so9gMxzJH4k

Ima li neko iskustva sa ovim, a ako nema, ima li neko alternativno resenje, samo da ne razbucam opet sve...

Zoran

Ovaj lijevak možeš napraviti od PVC flaše od kisele vode pa probaj.
Sam svoj gazda - vazda.

bmiillan

čisto da dodam pojavio se kod nas proizvodjač ili distributer tih univerzalnih elestičnih manžetni ako nekome zatreba

firma se zove topspider iz indjije, šalju pouzećem, uz dve kupljene manžetne daju gratis i levak za nameštanje.

www.topspider.co.rs

sad za vikend nameštali na komšijinoj fiesti, očas posla, posle prevlačenja preko zgloba legla na poluosovinu guma deluje
dosta kvalitetno, manžetna je univerzalna i višak se odseče. taj višak sam teglio, uvrtao i nisam uspeo da ga oštetim,
videćemo koliko će potrajati i kako će biti posle zime i soli. guma je inače plave boje. sem ovih univerzalnih imaju i klasične
manžetne.
nemoj na silu uzmi veci cekic

zac

Te plave univerzalne nisam probao, ali klasicne su jako lose..menjao sam na letvi volana na Jugu..nisu sastavile ni 6 meseci..  :cekicem: