Funkcije BC skrivene u fabrici

prethodna tema - sledeća tema

akineki

#60


Za pocetak, pozdrav svim forumasima!
Od skora sam vlasnik dacie sandera 1.2 16v sa ambiance paketom opreme, a pre toga bivsi loganovac sa 12 god. staza, koji sada jezdi drumovima Nisa.
Posto sam u loganu imao putni racunar sa svim parametrima, ukljucujuci i potrosnju, prilicno sam se iznenadio kada sam video da sandero nema te parametre. Ali, koliko vidim i za to ima resenje, samo je potreban uredjaj elm koji otkljucava fabricke postavke.
Ono sto me zanima je koji od uredjaja koji se mogu naci na nasem trzistu odgovaraju (ima ih vec od 600-700 din.), posto bih uzeo jedan i uz pomoc drugara sa foruma otkljucao parametre. Da, imam i senzor temperature na desnom retrovizoru, pa bi i taj podatak verovatno bio dostupan.

mmilan

Citat: akineki poslato 20.09.2018. - 11:11

Za pocetak, pozdrav svim forumasima!
Od skora sam vlasnik dacie sandera 1.2 16v sa ambiance paketom opreme, a pre toga bivsi loganovac sa 12 god. staza, koji sada jezdi drumovima Nisa.
Posto sam u loganu imao putni racunar sa svim parametrima, ukljucujuci i potrosnju, prilicno sam se iznenadio kada sam video da sandero nema te parametre. Ali, koliko vidim i za to ima resenje, samo je potreban uredjaj elm koji otkljucava fabricke postavke.
Ono sto me zanima je koji od uredjaja koji se mogu naci na nasem trzistu odgovaraju (ima ih vec od 600-700 din.), posto bih uzeo jedan i uz pomoc drugara sa foruma otkljucao parametre. Da, imam i senzor temperature na desnom retrovizoru, pa bi i taj podatak verovatno bio dostupan.
Super Mini Elm327 Bluetooth OBD2 V1.5 Elm 327 V 1.5 OBD 2 Car Diagnostic-Tool Scanner Elm-327 OBDII Adapter Auto Diagnostic Tool
https://s.click.aliexpress.com/e/2KxW5lm

Ja sam ovaj sa alija narucio ali sam odustao jer mi je auto jos uvek u garanciji

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока


akineki

Pokusao sam da otkljucam sa telefona po uputstvu iz teme, medjutim kada dodje do izbora jezika, ne prepoznaje (ne moze da detektuje) i izbaci gresku - trazi reset elm-a. Pretpostavljam da je do samog elm uredjaja i verzije 2.1. Pokusacu da nadjem v. 1.5.

acasim75

jel moze to na sanderu 2011?

acasim75

nemam opciju za "PANEL OF INSTRUMENTS (P / PAN)"

lakistrike95

Ista situacija kao kod mene, pokusao i preko racunara i preko telefona, nema leka. Izgleda da nemaju svi racunari tu opciju, na dokkeru sam odradio za 5 minuta, auto je 2016 ili 2017 godiste, dok je Duster na kom nije htelo 2012.

acasim75


Zee

Pitam se sta bih ja mogao da ukljucim sa ovime na mom Loganu?   :hihi1: :hihi1: :hihi1:
:Smiley: :Smiley: :Smiley:

szs

Mali update. Potrebna verzija ELM je 1.5 i OBAVEZNO čip set PIC18F25K80
Šta se sve može uraditi i KAKO
Na 2 strane sa slikama i vrlo detaljnim uputstvom
https://bit.ly/2S5nvHw
Ko ne razume Nemački, prevod odlično radi Google  :dobro:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

szs

Danas nadjoh par minuta da aktiviram funkciju pokazivača pravca - na dodir 3 blinka
Baš kako je rekao i sa programom koji je nesebično podelio sa nama kolega @eastcowboy - Thanks man
Procedura je više nego jednostavna i ako pratite uputstva na videu, ide kao podmazano.
Sve opisano ovde
https://bit.ly/2JjsVNJ
Link za program je dao gore pomenuti kolega sa foruma
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Aleks

Jako praktična funkcija.  Cenim da se puno manje aka ablender. 

Veterinar

Da. Imam to na Lodgiju i praktično je. Uđe u naviku, pa zaboravim da na Loganu nema te funkcije.

kiconix

Izgleda da ima, samo da izadjes iz garancije.

Veterinar


MitarMrgulic

Super je ta opcija, i ja zaboravim da nemam na Meganu ;)

Ja ću morati da se pozabavim na Loganu MCV ovih dana i vidim gdje se podešava zaključavanje auta u vožnji, to još nisam pronašao...može da se zaključa na dugme, ali moram vidjeti kako postaviti da se automatski zaključa kad predje 20 km/h...