Funkcije BC skrivene u fabrici

prethodna tema - sledeća tema

szs

Citat: Batakole poslato 11.05.2021. - 18:33
Proverio sam danas ,nema tog senzora,
Probaj ovo što kaze kolega @dulegolub ali kako sam čitao na nekim RU sajtovima....ako nema senzor za temperaturu OBIČNO ne može puno da se hakuje
Ali probaj svakako, ne odustaje se lako  :wink:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Batakole

Pazljivo sam procitao uputstvo sa ruskog sajta, video gde sam gresio pa cu probati opet ovih dana, bez obzira sto nema senzor spoljnje temperature

dulegolub

Ni moj auto nije imao senzor spoljne temperature na retrovizoru, ali sam aktivirao bord kompjuter i ono da migavac trepne tri puta kad se dodirne ručica.
Aktivirao sam i Hill hold ali bi on radio neko vreme i onda palio neku lampicu i prestajao da radi tako da sam to ugasio.

Goky

Nešto zavisi i od verzije softvera npr. prikaz temperature motora je moguć tek od v.14.
Ja sam aktivirao HSA preko DDT4All i za sad sve radi kako treba. Sad sam instalirao i BIC moduo (Multiplexer) tako da na MediaNav imam prikaz spoljne temperature i uključio sam Drive Eco prikaz.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Loganovac

Samo vas gledam... ja sam pre nekoliko godina instalirao Windows 10 na laptop i više ništa ne čačkam, sam se apdejtuje i dobro radi.  :c1:

:Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Boqy

Citat: Goky poslato 12.05.2021. - 19:05
Nešto zavisi i od verzije softvera npr. prikaz temperature motora je moguć tek od v.14.
Ja sam aktivirao HSA preko DDT4All i za sad sve radi kako treba. Sad sam instalirao i BIC moduo (Multiplexer) tako da na MediaNav imam prikaz spoljne temperature i uključio sam Drive Eco prikaz.
Jel si sam radio sve, ili je neko odradio povezivanje?
Jel BIC modul paše od bilo kog Renoa?

Goky

Manje više sam uradio sve sam. Kolega sa posla mi je napravio priključak na OBD2 od neke njegove stare dijagnostike sa ukrštenim konektorima da bih priključio BOD2 adapter i podešavao MediaNav, drug mi je sa tog adaptera izvukao žice po rasporedu koji sam mu dao da povežem BIC. Ja sam povezao žice i BIC priključio na OBD2 utičnicu u kaseti.
BIC sam kupio od nekog lika sa Kupujem Prodajem i on jeod nekog Renaulta. Oznaka 283468105R
Programiranje BIC-a sam odradio sam preko ddt4all jer nije bila učitana adekvatna skripta.
Prikaz temperature na MediaNav i Drive Eco sam uključio preko Micom managera.

Trenutno čekam da mi sa Alija stigne OBD2 Y račva pa da BIC izmestim iz kasete.

Koga zanima linkovi sa kojih sam proučio materiju:
Thermometer, Eco, compass, inclinometer - in MediaNav
http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php? t=14306&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=02a0ec7660bb93a2a5907657533298de

Activation of additional MediaNav functions (integration BIC / MIU)
https://www.dacianer.de/threads/aktivierung-zusaetzlicher-medianav-funktionen-integration-bic-miu.29919/

Retrofit the Multimedia Interface Unit (MIU)
https://www.dacianer.de/threads/multimedia-interface-unit-miu-nachruesten.20679/page-2#lg=attachment35295&slide=0

Prvi link je sa poljskog sajta a druga dva sa nemačkog. Meni je Google translate rešio problem jezika tako što sam sve preveo na engleski.

Ukoliko treba nekom pomoć stojim na raspolaganju da podelim ono što sam naučio.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

bsamadzija

Zanimljiva tema.

Za nas koji nemamo vremena, volje, znanja... jel postoji negde u NS ili okolina da se otera auto, da to neko sredi, da se lepo plati i da se zavrsi poso za sat-dva (koliko vec treba)  :lazy:

Andrix

Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari