Rezervni tocak

prethodna tema - sledeća tema

Boban

Naravno.Moj je logan kupljen nov sa istom felnom i istim tipom guma i posle 5 godina sam taj rezervni stavio sa novom Barum gumom i vozio tako 5 godina bez problema.

Andrix

Konsultacija... Posto planiram da prodam oba kompleta guma, zim + letnje, a jednu koristim kao rezervnu, da li da uzmem copalicu ili novu gumu pune dimenzije starijeg dota ili polovnu gumu-posto imam 5. felnu.Bila bi samo kao rezerva ? Imam i kit za reparacuju+kompresor.. Cenovno otprilike sve je isto.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

szs

Puna dimenzija je samo malo kabastija ali daleko bolje imati nego ćopu
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Veterinar

+1

Uvek puna dimenzija i set za reparaciju, kad ga već imaš.

Andrix

Hvala na predlozima. Izgleda da ce biti neka polovna guma za 15 e na full felnu.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

MitarMrgulic

Ako već imaš dizalicu, uzmi točak punih dimenzija, a neka stoji i set za opravku, nije loše biti dvostruko osiguran :)

Moj drug je imao situaciju da su mu zapekli šarafi koji su bili pretegnuti "pištoljem", tako da nije mogao odšarafiti točak, pa je žalio što nema set za opravku :)

Raja

"Zavario"  majstor da ne otpadne točak u vožnji.  :Smiley:

milorads

Na novom Stepway-u se u varijanti bez plina moze dobiti rezervni tocak ali nije 'punih dimenzija'. Ako se u online kalkulator unese guma dobija se i malo uza i malo niza guma od originalne 205/60/r16. Ne znam da li je isti slucaj i sa dacia/stepway II.
Ja sam uzeo sa plinom pa sam dobio onaj kompresor, ali sam za svaki slucaj kupio 'na crno' copavac od 16" koji je cak i po visini manji od originalnog ali ako se guma pocepa umesto samo probusi moci cu da se dokotrljam do nekog vulkanizera. Dobra stvar je sto je na stepway-u cak i u verziji sa plinom ako imate 'dupli pod', tj onu dasku u gepeku copavac koji sam uzeo u milimetar staje iznad boce a ispod duplog poda + neki alati i ostale potrepstine oko tocka. Time dobijate 'cist' gepek i u varijanti sa TNG rezervarom.
Najteze je zapravo naci 'copavac' sa 4 rupe i 16" tj u timenziji 125/ 70 r16

Boqy

Kod Stepway-a 2 je prvo išao točak punih dimenzija, 205/55x16, pa je promenjeno da ide 185/65x15. Razlika u dijametru tek 1.7%, ali u funkcionalnosti, ogromna, vodi se kao ćopavac.
Doplata je bila 50eur za rezervni točak.

Loganovac

Citat: MitarMrgulic poslato 13.10.2021. - 07:41
Moj drug je imao situaciju da su mu zapekli šarafi koji su bili pretegnuti "pištoljem", tako da nije mogao odšarafiti točak, pa je žalio što nema set za opravku :)

Pozdravi druga amatera i prenesi mu da mi profesionalci u kolima imamo ovakav ključ, nema tog vijka koji neće biti odvijen ili polomljen. :)

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kiconix

Ima.
Na Octaviji sam 3 srafa razbusivao.
Od tada drzim kilo kljuc u kolima umesto obicnog.

Zoran

Čekić od 1 kg i po glavi 2x prije odvrtanja
Sam svoj gazda - vazda.

MitarMrgulic

Heh, sada je došlo vrijeme baletana :) a i sve više žena vozi, tako da nema svako alate za razbijanje i odvijanje u autu...

U tom slučaju, set za opravak može biti spas za kraće relacije :)

Ja sam dijete iz socijalizma, pa se još i sjećam nekadašnjih vozača stojadina, koji su znali imati poluosovinu u gepeku, da se nadje :)

speedo

Citat: Loganovac poslato 13.10.2021. - 12:46
Pozdravi druga amatera i prenesi mu da mi profesionalci u kolima imamo ovakav ključ, nema tog vijka koji neće biti odvijen ili polomljen. :)



Imao sam dva ovakva ključa i oba iskrivio na svom Sanderu. Kinesko smeće, ali je svugdje u ponudi za 5 eura. Možda je brendirani bolji ali je i skuplji.
Kupio Unior ključ, tipski, i nema više problema. Koštao oko 10-11 eur. Ovaj https://uniortools.com/hr/product/210-2-klju%C4%8D-jednostrani-savijeni

kiconix

Citat: Zoran poslato 13.10.2021. - 13:31
Čekić od 1 kg i po glavi 2x prije odvrtanja
Nije pomoglo nista, ni grejanje.
Sve to probano u servisu.