Set za popravku umjesto rezervnog točka

prethodna tema - sledeća tema

MitarMrgulic

Zorane, je li to kod pravoslavne crkve u Blažuju, kad se krene starom cestom od Ilidže za Blažuj?

speedo

Citat: MitarMrgulic poslato 08.07.2018. - 17:21
@speedo,

Kupit ću set zimskih guma, ali nisam mislio uzimati i felge, već eventualno jednu, na kojoj bi ostavio gumu iz kontra sezone, da ima za svaki slučaj :)


Moj ti je savjet uzmi 4 felge, nije neka cifra od 100 do 150 maraka za set čeličnih i miran si. Računaj da te jedna promjena godišnje košta oko 30-40 maraka, nakon dvije godine već se isplati.

MitarMrgulic

U pravu si drugar, ako nadjem neke felge da su u ok stanju, uzet ću, jednom namontirati i miran :)

mmilan

Usteda za proizvodjace je mnogo veca nego to mislis. Mi smo doplatili za sandera 50 evrica prilikom kupovine. A ti setovi za popravku guma su meni licno mogu da kazem i opasni.   :) evo sad pisem iz grcke na odmoru sam za zenom i klincem od 2 god nikad se ne bih usudio da krenem na put sa tim setom za popravku ko sme svaka mu cast.

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

MitarMrgulic

Sa kojih sve vrsta Renaulta pasu felne i točkovi na Logana i Logana MCV nove generacije?

speedo

Evo zgodne stranice za provjeru, kada se odabere Logan MCV druge generacije, spisak odgovarajućih renoa i nisana je ispod.
http://www.wheelfitment.eu/car/Dacia/Logan%20MCV%20(2013%20-%20).html

Andrix

Kada sam kupovao sadasnjeg Sandera 2 , bila je prica za rez.tocak + 50 e, ali ja u salonu otvorim gepek na izlozbenom Loganu . kad ono u gepeku rez.tocak, pogledam prodavca a on onda kaze dace mi gratis....tako smo se pogledom razumeli...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Loganovac

Ma nema šta, skromni su. 50 EUR je dakle njihova standardna tarifa, APP (ako prođe - prođe).  :offtopic: Kad sam kupovao svog Logana rekli su mi da je ugradnja plinskog uređaja obavezna u BRC servisu u Zemunu i da košta 1200 EUR. Posle 10 dana okrenem servis i zakažem ugradnju za 1150EUR, bez pogađanja, to je bila cena sa očuvanjem garancije.  :ne:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

MitarMrgulic

Uglavnom, 50-60 eura, je sitna para i zanemariva usteda, a kad se traži polovno, izađe isto ili skupje.

Sada da ima kod ovlaštenih distributera da se naruči da 60 eura pa da se saceka, narucio bih, ali kladim se da bi mi mimo kupovine auta, taj točak i dizalicu zaračunali barem 100+ eura...

MitarMrgulic

Evo sam danas našao felgu i rezervnu gumu, kod lokalnog vulkanizera :)

Koštalo je 35 eura, oko 20 eura za felgu i 15 eura za polovnu gumu u solidnom stanju. Sve je smješteno u prostor za rezervni točak, sklonjena je kutija od stiropora koja je došla kao kutija za set za opravku i sitni alat.

Ključ za šarafe od točka sam dobio sa autom, međutim, nisam dizalicu, pa je moram kupiti, u nekoj od lokalnih prodavnica.

Sve u svemu, ovaj step by step sistem, izaći će oko 60-ak eura, tako da bi bilo bolje da sam uzeo rezervni točak kad je auto kupljen, sve bi došlo glanc novo i koštalo bi 55 eura.

Dobra stvar je što sad imam i rezervni točak i set za opravku :)