Dacia modeli u najavi

prethodna tema - sledeća tema

glavonja3

Na primeru Lodzija se moze videti kako je prosla skupa Dacija. Sve je fino u njoj, ne sporim, ali je skupa po misljenju kupaca (trzista). A skupa je sto se pravila van EU. Sada pokusavaju da naprave jos skupih Dacija  :fiju:

Goky

Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

szs

Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

neskafa

Opservacije:

Cena od 10990
Motor samo benzinski turbo 1.0 sa ili bez TNG uređaja
Osnovna verzija bez klime.
Rezervni točak  120€ u svim nivoima opreme (bez TNG)
Samo najskuplji nivo opreme ima uzdužne krovne nosače.
When we are born, we cry that we are come to this great stage of fools.

djomla1977

Sve u svemu skupo (licni utisak naravno) . 2017 sandero stepway prestige tce je bio 10240e. Cekam cene za logana, cisto iz radoznalosti...

abc123

Ako su ove cene iz konfiguratora sa PDV-om, mislim da deluju prilicno razumno. U odnosu na slicnu konfiguraciju od pre 10 godina cena je visa za oko 15%. Imajuci u vidu inflaciju u evrima ovo je prilicno postena cena.

Aleksabgd


bocca

@neskafa
Mislim da svi imaju uzdužne krovne nosače a da su ovi u najjačem paketu opreme ti najavljivani modularni, koji mogu da se skidaju i postavljaju i poprečno. Ako sam ja dobro razumeo.

glavonja3

Je li ima bilo koje novo auto od 11 hiljada evra da nema klimu?

Goky

#339
Baš me zanima koja je razlika između Multimedijalnog sistem Access Display Audio 8" sa i bez navigacije, da li je već ugrađena GPS antena u sva vozila sa paketom Essential i Confort a da se navigacija  softverski otključava.

Otvaranje rezervoara za gorivo na dodir -  230 €  :Smiley:

Da li je moguće da i u najačem paketu opreme (Comfort) kaseta ispred suvozača nema osvetljenje (ovo je isto bilo i sa Prestige Stepom kada sam ga kupio 2016.).
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

LeNgenda

Citat: glavonja3 poslato 12.12.2020. - 09:09
Je li ima bilo koje novo auto od 11 hiljada evra da nema klimu?

Ovo je odlično pitanje i u ovome je najveći problem.

Jedino nisam siguran da li novi Polo ima klot verziju bez klime, VW je poznat po tom ogoljavanju ulaznih verzija.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

glavonja3

Ovaj sto spominje inflaciju, da li moze da kaze kolika je bila kumulativa inflacija u EUR podrucuju u zadnoj deceniji?

Kako to da se inflacije ne vidi na drugim proizvodima, a vidi se na novim kolima a posebno na Daciji???

Zoran

U zadnjih 10 godina inflacija je ugrubo malko preko 2% godišnje. Mada su mnogi proizvodi pojeftinili u tom periodu npr:auto-gume. . .
Sam svoj gazda - vazda.

neskafa

Citat: bocca poslato 11.12.2020. - 22:27
@neskafa
Mislim da svi imaju uzdužne krovne nosače a da su ovi u najjačem paketu opreme ti najavljivani modularni, koji mogu da se skidaju i postavljaju i poprečno. Ako sam ja dobro razumeo.
U pravu si.
When we are born, we cry that we are come to this great stage of fools.

Zoran

Da dodam, sada je čelik jeftiniji za 39 % nego prije 11 godina. Pa vi vidite koliko objektivno su poskupjeli modeli u najavi
Sam svoj gazda - vazda.