Dilema - Tce 0.9 ili Dci 1.5 ?

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Evo ja se prijavljujem da pokušam na istom mestu sa istim autom, ne mogu da zamislim da je to što zi opisao moguće...  :ces:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

dekiv68

+1
ili nešto nije u redu sa autom (ili nisi upravljao sa kvačilom kako treba)

Zoran

Ima li taj auto ASR?  (blokadu proklizavanja ).
Sam svoj gazda - vazda.

hobbista

Ili te maltretira hill-holder ?
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Veterinar

Ne bih rekao da holder može da maltretira. Nije ni meni jasno sta se desilo. Moj utisak je da se elektronika previše meša. Nije to blaga uzbrdica niti uobičajena podloga, ali sam se iznenadio. Ako mi se desi treći put smatracu to pravilom, ali ću i da obratim pažnju na detalje i u svakom slučaju sve opisati ovde, možda i uz snimak.

Lazar@

#80
Meni se sa stepom 1.5dci prve generacije x puta desavalo da se ugusi pri kretanju, kao sto je opisano, kao da je rucna podignuta...Velika uzbrdica, petoro ljudi u kolima, tek upaljena klima i bas okine snagu, smanji odziv gasa itd...

Bukvalno sam morao da krecem sa 2500 obrtaja uz "topljenje" kvacila i da izvrtim do 3500-4000obrtaja da bi prihvatila drugu brzinu...(a inace krecem sa 1100)  :doh:
Sto bi znacilo 3-4k za benzinca  :ne:

Na to dodaj da dacije novije generacije nikad ne mogu potpuno da ugase elektroniku bez vadjenja osiguraca...A bukvalno ne dozvoljava ni minimalno proklizavanje nego odma reaguje...Tako da ako si pokusao malo jace da krenes (da tocak mrvicu proslajfuje) kompjuter ti je odma oduzeo snagu...a jos rizla na putu... :ne:

Veterinar

Na opisanoj podlozi i nagibu bi mi odgovaralo da kretanje iz mesta bude na štetu guma, a proklizavanje bi verovatno pomoglo da točkovi skinu rizlu i dohvate asfalt.  :ne: Biće prilike da probam opet.

speedo

Sigurno je neka fora sa elektronikom, kao što Zoran spomenu ASR. Vozio sam par golfova tdi i zaista se tako ponašaju, ali ima dugme i isključi se.