Tce 0,9 + TNG - Problemi sa gasom

prethodna tema - sledeća tema

hobbista

Lambdu mogu da vide sa dijagnostikom u live parametrima, za šta im je potrebno 15min.
Zakače, vide grešku lambde, odu na live i upale auto i vide vrednosti. Ipak, lambda ne crkava tek tako. Uglavnom strada od neke nečistoće u izduvu (ovde ne mislim na garež).
Mislim da i vi imate istu lambdu kao stariji motori (sa 4 žice), a mi vozimo na plin bez problema - tako da prljavštinu iz plina odbacujem.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

mdbokic

Pa kada sam im rekao da neću da menjam filter, rekli su samo da vrate sve na mesto... nakon pola sata dolazi šef i kaže da očitavaju parametre (izgleda tek tada  ) i onda je došao sa majstorom da mi objasni u čemu je problem...

rudlow

Koliko ja znam kad rikne lambda auto samo trosi vise, moj prethodni auto je trosio 2l vise. Mozda je sad to drugacije.

taksista

Ljudi već dva dana pratim šta rade sa mdbokicevom makinom. Čovek stvarno ima debelu muku.
Taj auto je prešao 16,5tkm, a servis redovan rađen na 15tkm.
Pored svega ima prva tri besplatna servisa prema uslovima po kojima je kupio auto. Obzirom da su servisi besplatni do 60tkm nije mi jasno šta hoće da mu naplate, a da pritom nije sipao naftu u plinski tank :rtfm: ili čeprkao samoinicijativno po motoru....
Kaže mi danas da za DACIA vozila ne daju zamensko vozilo, a hoće da ga zadrže i već koliko su mu vremena oduzeli dosadašnjim posetama.
Pa mi smo valjda uzeli nova vozila da se ne bi viđali sa serviserima, i da bi svakodnevno mogli da se služimo njima...
Ovo je dobra tema za Alvirovića pa nek pravi test sa ovim modelom.

PS Ove u ZR svakako treba zaobići u širokom luku.

hobbista

Zavisi kako rikne lambda. Ako registruje prekid ili konstantnu visoku/nisku vrednost onda je  ECU zanemaruje (što je bio tvoj slučaj). Ali zna da rikne a da laže vrednost teko da ECU misli da radi. Ona u stvari i radi ali u pomerenom opsegu pa ECU pokušava da iskoriguje smešu.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Veterinar

Ovo što se dešava svima nama sa 0.9 motorima sa plinom je strašno. Ovo što se mdbokicu dešava je prestrašno. Kome se obratiti radi zaštite svojih prava?

@Keka je lepo napisao, sve snimajte i na youtube.

Raja

Ima na TV-u neka emisija, ne znam kako se zove, valjda "Potrošački klub", pa se obratiti i njima da naprave prilog. Udruženju potrošača, you tube, Renou...
Svima za koje mislite da mogu nešto da preduzmu i reše problem. Jako je bitno, možda i najbitnije, da se obavesti javnost.

Zoran

Napraviti anti - kupovnu reklamu po sistemu "ako su uvalili meni nemoj da uvale i tebi..."
Sam svoj gazda - vazda.

rudlow

Ajde da pokusam da spustim loptu malo. Mozda prvo da se uspostavi komunikacija sa RNS-om da se vidi u cemu je problem i kako misle to da rese. Znaci sa RNS a ne sa serviserima. I da li je moguce utvrditi da koji je konkretno problem bez da se prekine garancija, npr. da se prikljuci kod nekog dobrog majstora na dijagnostiku? Onda izaci sa problemom u javnost na sva zvona. I kontaktirati nekog novinara koji im nije na platnom spisku.

Veterinar

#84
Navodno Reno mora da isprati svaki kvar na TNG sistemu, tako u servisima kažu. To bi značilo da su upoznati. Kako stupiti u kontakt sa Renoom? Pokušao sam mailom, ali posle druge rečenice nisam više mogao unositi karaktere. Broj koji imam pokazuje stalno zauzeće... Stupiću u kontakt ukoliko neko zna pravu adresu, može i adresa iz Hrvatske ukoliko je neko kontaktirao sa njima.

@mdbokic

http://potrosackisavetnik.com/podnesti-zalbu/   Ako stupiš u kontakt sa njima, navedi slobodno da ima još kupaca sa istim problemom. Poslaću ti svoj broj putem pp, a ne bi bilo loše da nas je više, pa, kao i za youtube snimke, apelujem na sve da se po ovom pitanju ujedinimo. Ne angažujem se sada lično, jer ne gore nikakve lampice niti imam servisnu istoriju, jer sam u servisu bio samo jednom na 1000 pređenih km, ali i taj radni nalog je jedan od dokaza da se sranja na motoru dešavaju i to odmah po kupovini. Lampice koje su se palile su se pogasile, ali pitanje je kada će se situacija opet ponavljati.  Mislim da bi, ukoliko se upustiš u prepisku sa potrošačkim savetnikom, bilo dobro da im pošalješ i neke svoje snimke, ali i


https://www.dropbox.com/s/itb2fccrgulhamq/MOV_0426.mp4?dl=0


  Od sipanja na OMV pumpi prešao sam oko 200 km lagane vožnje, motor radi normalno, a ako postoji variranje obrtaja u leru, zanemarljivo je (video sam ga povremeno i u radu na benzin, ali se ne oseti sluhom, vibracijama ili promenom intenziteta farova). Pratim to. Limun mu žuti...

mdbokic

Ok, u toku vikenda ću da im pišem, poslaću im snimke...

saša61beograd

Ako je tačno da je Coca cola Srbija kupila celu flotu vozila sa TCE-LPG (neko je to ovde napisao),pa ima iste probleme,možete zamisliti koliki pritisak oni vrše na RNS!Iz tog pritiska izaćiće neko rešenje.Problem je što su u toku praznici i što će rešavanje potrajati,kad nađu način da reše ovo.
Drugi problem je što je ovo verovatno samo lokalni problem na jednom malom delu tržišta,pa u Reno-u niko neće danonoćno raditi na tome,niti će se baciti sa 10.sprata zbog griže savesti.Znači,rešavaju oni šta će,ali polako i kilavo,jer su veliki i može im se.
A po meni "ključni igrač iz senke" je NIS.Ni njega ne bih izostavio iz priče.
Zanima me sledeće:pojavi se neobavešteni kupac danas u nekom Dačija salonu sa namerom da kupi baš kombinaciju TCE/LPG.Da li će ga slatkorečivi prodavac upuzoriti da trenutno postoji problem?

Veterinar

Neće. Ne znam ni da li znaju, iskreno. Čuo sam kako prodavac pita drugog prodavca kakav je to novi menjač u Loganu, a taj model se već neko vreme nalazi u cenovnicima. Nemaju pojma.
  Za flotu sam ja napisao, tako mi je rečeno u servisu. Ne mogu da dobijem poznanika iz C-C da ga pitam, pokušaću od nedelje ponovo, možda je na odmoru.

ivan-bgd

Samo grupna žalba ili odlazak kod Alvirovića na sastanak i predočavanje problema,ako uopšte hoće da se trudi i time da se bavi  :ne:

taksista

#89
Možda da se uputi pismena žalba na adresu sa APR-a pa tek po dobijanju odgovora ići dalje.

Основни подаци
Пословно Име: PREDUZEĆE ZA TRGOVINSKE USLUGE RENAULT NISSAN SRBIJA DOO BEOGRAD (NOVI BEOGRAD)
Статус: Активно привредно друштво
Матични број: 20053593
Правна форма: Друштво са ограниченом одговорношћу
Седиште: Општина: Београд-Нови Београд | Место: Београд-Нови Београд | Улица и број: Омладинских Бригада 90в
Датум оснивања:13.06.2005
ПИБ: 103940295

Ustvari mislim da bi Bokić, ako već piše (jer trenutno ima muku, mene može slobodno da spomene ja sam "bio" u problemu) , trebao da dopis dostavi poštom preporučeno i RNS i dileru od koga je kupio da ne kažu posle da nije pravilno prijavljeno, da jedni drugima nisu javili....
I to napisati žalbu i dole samo staviti da je primerak dostavljen pa navesti sve kojima se šalje....
Tek nakon toga se obratiti nekome ko nije u sistemu isporuke vozila, jer će možda reći eto žale se a nisu nam se zvanično ni obratili.
To je neka moja logika možda imamo i nekog pravnika ovde koji može da koordinira.