Motor 1.0 SCE

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar

Bilo ih je u oglasima sa preko 200000km. Mislim da sam 260000km video kao najvecu kilometrazu tog motora do sada.  :wave:

MitarMrgulic

#466
Vjerujem da ima, naročito u oblasti komercijale, dostavnih i privrednih vozila, tu se prelazi cca 30-50 hiljada godišnje, što je za par godina, sigurno dobra kilometraža.

Kod nas u BiH je ovo do sada najveća kilometraža koju sam vidio :)

Uglavnom, svi sa ovim motorom, smo u prvih par godina "odrhtali", hoće li se pojaviti neka falinka, kao lanac kod TSI motora ili sl. jer su i oni bili, hajde da kažem "reklamirani", kao ozbiljna alternativa dieselima, kada su se pojavili nekada 2011./2012. godine.

saša61beograd

#467
Sce 1,0 je u evropskim Dačijama od jeseni 2016,a to je sad preko 5 godina.Ko ga je gazio 40 i više hiljada km godišnje,sada je na preko 200.000 km.Ja nisam našao na internetu da je problematičan,kao što sam našao za Fordove i Pežo/Citroenove trocilindraše.Jedini problem za koji znam je curenje ulja u rupu gde su svećice,verovatno zbog lošeg dihtunga poklopca glave,koji je od plastike.I same svećice su čudne sa jako dugačkim navojem i za zamenu je potreban specijalni ključ.Zamena ulja je krajnje jednostavana,a ulja ista kao za starije Dačije.Motor ima mnogo čudnih rešenja,ali se izgleda to sklopilo u jednu dobru celinu.
Da mogu da sednem u vremeplov,vratio bih se u 2019. godinu i kupio Sandera sa ovim motorom.I onda bih mirno gledao ludilo koje je posle toga došlo.

slavko_bgd

Potpisujem ovu tvoju poslednju rečenicu.  :aplause:

Curenje ulja u "bunare" svećica se dešava i na drugim motorima, tako da to nije strašno niti skupo da se popravi u postprodaji.
Mislim da je to izuzetno dobar motor za svakodnevnu gradsku vožnju.

Andrix

Citat: Batakole poslato 11.04.2021. - 17:59
Isao danas da vidim sandera 1.0 sce i vlasnik mi dao da ga provozam malo po magistrali. Utisak je da punto 1.2 8v lakse prima gas ,bolje ubrzava do nekih 50-60km/h kvacilo je meko ali hvata pri vrhu. Neobicno mi je sto za razliku od punta mora dobro da se zavrti bar 1000 ob/min za istu brzinu. Na auto putu na 120km/h punto se vrti na 3200 a sandeeo 4200 obrtaja.
Cude me ti obrtaji, moj sandero 1.2 16v ide dobrano preko 3500 obrta na 120 km/h.....a po netu sam gledao da taj sce 1.0 u 6/toj moze da pristedi, mislim na otvoreno i a/put...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Veterinar

Koliko znam, taj motor nije išao uz sestostepeni menjac.

dekiv68

Petostepeni menjač i u klot izvedbi Logana 3, čini mi se, sa samo 65KS

Veterinar

Ne samo klot. 1.0 sce je bio i u MCV-u, pa i u Stepwayu.

MitarMrgulic

Kod 1.0 Sce, na 3000 obrtaja je mislim nešto malo ispod 100 km / u petoj.

Peta kreće dosta rano, već oko 45-50 km /h on sasvim solidno može biti u petoj pri gradskoj vožnji, što je dobro za ekonomicnu gradsku vožnju.

Ako se hoće preko 120 km/h treba se prilično zavrtiti preko 4000 obrtaja.

Ne znam je li to zbog trocilindraša motora, pa zahtjeva da se malo brže vrti ili je samo do odnosa u mjenjaču.

Meni je dovoljno i ok, za gradsku vožnju mi odgovara, na auto-putu ne gazim preko 110 -120, jednom sam ga načepio do nekih 150+, mislim da mu je 157 km/h deklarisana kao max brzina, ali ne idem u te velike brzine, ipak su gume 185 15.

Andrix

#474
Ja razmatram logan  za kupovinu, kod nas-Srbija, trenutno samo jedan paket opreme, valjda tako proizvodjacu odgovara, a motor je 1.0 sa 91 hp i 6 brzina i Tce- je.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Zoran

U BiH je ista situacija.
Sam svoj gazda - vazda.

Andrix

Sad sam tek ukapirao da gledam temu za drugi motor, a ne mogu na forumu da nadjem nista za Tce motor. Vidim kod nas prilicno ima vozila na ulicama a nesto niko da se javi. Ili da otvaramo novu temu za 1.0 Tce. Moj komsija ima Sandera 3, samo sa 0.9 tce 90 ks i kotrlja i dalje, star kao moj 9 god, samo mu ne znam kilimetrazu. Kada sam uzimao auto bio sam skeptican prema tom 3-cilindrasu a i bio je skuplji.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

kiconix

Otvori temu za 1.0 tce pa cemo tamo da nastavimo.

Jevta

#478
Nov sam a Sanderom.
Koju rashladnu tečnost u 1,0 54kW SCE.Na koliko menjate vodenu pumpu,pk kaiš,španer...i uopšte servis

Jevta

Imam nedoumicu pošto nema merenja temperature na sanderu 2017 g 1,0 SCE preko OBD (kineskog) i aplikacije na telefonu može to da se prati.
Međutim koliko je pametno i pouzdano držati stalno uključen UBD čitač?
Da li to može u nekom momentu da mu zasmeta?